Brutalny atak na 33-latkę w Wyszkowie. Policjantka chciała pomóc. Została kopnięta w głowę

Trzy kobiety zaatakowały 33-latkę na ulicy w Wyszkowie (woj. mazowieckie). Jedna z napastniczek zadała jej cios nożem, w wyniku czego ofiara straciła przytomność. Gdy policjantka, która zjawiła się na miejscu, chciała jej pomóc, została kopnięta w głowę. Do zdarzenia doszło w połowie lipca w Wyszkowie (woj. mazowieckie). W nocy przy jednej z ulic doszło do bójki. 3 kobiety w wieku 24, 26 i 28 lat zaatakowały 33-latkę. Towarzyszył im 30-letni mężczyzna, który miał przy sobie nóż.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca w Wyszkowie (woj. mazowieckie). W nocy przy jednej z ulic doszło do bójki. 3 kobiety w wieku 24, 26 i 28 lat zaatakowały 33-latkę. Towarzyszył im 30-letni mężczyzna, który miał przy sobie nóż. Policjantka chciała udzielić pomocy rannej kobiecie. Wtedy podbiegła do niej 26-latka i kopnęła ją w twarz.

Brutalne pobicie w Wyszkowie. Kobiety usłyszały zarzuty

Napastniczki i towarzyszący im mężczyzna zostali zatrzymani przez policję. Wszyscy spożywali wcześniej razem alkohol. Kobiety usłyszały już zarzuty. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się ze świadkami zdarzenia.

„26-latka, która kopnęła policjantkę, usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i grozi jej do 3 lat więzienia. 24-letnia awanturniczka usłyszała zarzut pobicia mieszkanki Wyszkowa przy użyciu niebezpiecznego narzędzia powodując tym samym uszkodzenie ciała u 33-latki. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast pomagająca w pobiciu 28-latka usłyszała zarzut współudziału w pobiciu i musi liczyć się z 3-letnim więzieniem” – poinformowała policja.
Źródło info i foto: o2.pl

USA: Danny Masterson, znany z serialu „Rózowe lata 70.”, oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet

Danny Masterson (44 l.) znany z roli Stevena Hyde’ a w popularnym serialu „Rózowe lata 70.”, podejrzewany jest o gwałt na trzech kobietach. Został zatrzymany przez policję w Los Angeles. Aktor może opuścić areszt tylko po wpłaceniu kaucji w wysokości 3 milionów dolarów!

Sprawa gwałtów dotyczy okresu od 2001 do 2003, czyli czasu, kiedy Danny Masterson był sławny dzięki graniu w serialu „Rózowe lata 70.”. Aktor miał dopuścić się czynów lubieżnych wobec dwóch 23-latek i jednej 28-latki. Było to jeszcze zanim ożenił się z aktorką Bijou Phillips (40 l.), córką Johna Phillipsa (+65 l.), twórcy zespołu The Mamas & the Papas, z którą ma córkę Fianna Francis (9 l.).

Aktor nie przyznaje się do czynów. Prokuratura nie postawiła mu na razie zarzutów. – Mój klient jest niewinny, jesteśmy pewni, że zostanie oczyszczony z zarzutów, kiedy wszystkie dowody ujrzą światło dzienne a świadkowie będą mieli okazję złożyć zeznania. Pan Masterson i jego żona są w szoku, zważywszy na to, że nagle oskarżono go o domniemane czyny sprzed prawie 20 lat. Wiedzą jednak, że prawda wyjdzie na jaw – cytowała słowa prawnika Masterson telewizja CNN.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Danny Masterson był posądzany o molestowanie seksualne swojej byłej dziewczyny i kilku innych kobiet. W obronę aktora miał włączyć się kościół scjentologiczny, którego Masterson jest wyznawcą. Miało dochodzić do nękania kobiet przez członków tej organizacji. Aktorowi grozi teraz do 45 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: se.pl

Majorka: Fala gwałtów na kobietach

Od kilku tygodni na hiszpańskiej Majorce regularnie dochodzi do przypadków przemocy wobec kobiet – informuje Radio Zet. Lokalne władze wydały właśnie ostrzeżenie dla turystów. Jak informują miejscowe media, do napaści dochodziło w miejscowości Magaluf. Jednego dnia zgwałcono tam aż trzy turystki.

Ofiarami nieznanych sprawców były 21-letnia Brytyjka, 20-letnia Szwedka oraz 30-letnia Niemka. Policja oraz Gwardia Cywilna wyjaśnią, czy te gwałty są ze sobą powiązane. Nie ma jednak takiej pewności – pisze „Diario de Mallorca”.

Z ustaleń policji wynika, że Brytyjkę i Szwedkę zgwałcono między godz. 7.30 a 9 w piątek. Niemka nie pamięta chwili gwałtu. Gdy obudziła się na plaży, jej sukienka była rozpięta, a bielizna zakrwawiona. W sierpniu na Majorce doszło do zbiorowego gwałtu na 19-letniej Szkotce.
Źródło info i foto: TVP.info

Meksyk: Strzelanina na targowisku w Acapulco

Nieznani sprawcy zastrzelili w środę w południe czasu lokalnego sześć osób pracujących na popularnym targowisku w portowym mieście Acapulco na południowym zachodzie Meksyku – poinformowała miejscowa policja. Rzecznik władz miejskich Jose Luis Mendez Rodriguez powiedział, że niezidentyfikowani sprawcy około południa (czasu lokalnego) przyjechali na targowisko, wysiedli z samochodu i od razu zaczęli strzelać, zabijając trzech mężczyzn i trzy kobiety. Następnie uciekli w stronę dzielnicy, znanej z brutalnych potyczek między gangami.

Agencja Associated Press pisze, że do tej pory nikogo nie aresztowano w związku z atakiem. Co najmniej pięć osób straciło życie w Acapulco także w Sylwestra. Wśród ofiar było trzech mężczyzn, których odcięte głowy sprawcy umieścili na dachu samochodu. Zabici zostali wówczas też 2 policjanci.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

W Niemczech oskarżono trzy kobiety o wspieranie islamistów

Trzy kobiety, podejrzane o wspieranie dżihadystów, będą sądzone w Duesseldorfie – podaje „TVP Info”. Wśród oskarżonych o wspieranie terroryzmu jest Polka Karolina R. 25-letnia Polka posiada także niemieckie obywatelstwo. Jej mąż walczy na Bliskim Wschodzie i jest bojownikiem Państwa Islamskiego. Karolina R. miała mu przekazać sprzęt wideo, a także 10 tys. euro – podaje TVP Info. Stacja dodaje, że Polka już od kilku miesięcy przebywa w areszcie. Grozi jej do 10 lat więzienia.

„Po stronie islamistów walczy do 10 obywateli Polski”

W zeszłym tygodniu szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki przekazał, że „mniej niż 10 obywateli Polski mogło brać udział w konfliktach zbrojnych na Bliskim Wschodzie po stronie radykalnych islamistów”. Biernacki dodał, że według polskich służb po stronie radykalnych islamistów na Bliskich Wschodzie mogło walczyć od 6 do 8 obywateli polskich. Powiedział, że „służby wiedzą o tych osobach i starają się je monitorować, gdy wracają”. Podkreślił, że najgroźniejsi mogą być ci, o których służby nie wiedzą. Członek komisji Stanisław Wziątek dodał, że spośród Polaków, którzy walczyli na Bliskim Wschodzie, „część jest tam, część już nie, ale nie ma ich w Polsce”. – Polskie służby mają dobre rozpoznanie sprawy – podkreślił.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Fałszywe urzędniczki administracji we Wrocławiu

To prawdziwa podłość! Te trzy kobiety bez skrupułów wykorzystywały naiwność starszych ludzi. Pokazywały im fałszywą legitymację administracji jednego z osiedli we Wrocławiu, wchodziły do mieszkań pod pozorem spisywania liczników na wodę i ograbiały ze wszystkiego, co im wpadło w ręce – donosi Fakt.pl Jednej z ofiar ukradły 1100 zł. oszczędności! – Akurat wracałam do domu. Po klatce schodowej kręciły się jakieś trzy kobiety, które wykorzystały moment, jak otwierałam drzwi i weszły za mną do mieszkania. Normalnie bym ich nie wpuściła, bo dwa lata temu napadła na mnie złodziejka i dusząc żądała pieniędzy. Nauczona tym doświadczeniem jestem bardziej ostrożna. Ale one powiedziały, że są urzędniczkami – opowiada Krystyna D. (76 l.), która padła ofiarą bezczelnych oszustek. Żródło info i foto: Fakt.pl