Kolejna udana akcja CBŚP. Fabryka nielegalnych papierosów zlikwidowana

Centralne Biuro Śledcze Policji ogłasza sukces – formacja rozbiła gang działający w woj. łódzkim, która zajmowała się nielegalną produkcją papierosów. 7 osób zostało zatrzymanych, śledczy postawili im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Sprawą nielegalnej fabryki papierosów od dłuższego czasu zajmowali się funkcjonariusze z CBŚP z Gdańska i Łodzi. Dzięki zebranym w toku pracy informacjom udało się dotrzeć do woj. łódzkiego, gdzie na terenie wynajmowanej prywatnej posesji znajdowała się nielegalna fabryka papierosów.

– Podczas akcji policjanci zatrzymali 7 osób, w tym 2 obywateli Polski i 5 obywateli Białorusi. W wyniku przeszukania pomieszczenia gospodarczego i innych obiektów na posesji funkcjonariusze znaleźli i przejęli maszyny do produkcji papierosów, ponad 1,8 miliona sztuk papierosów, krajankę tytoniową oraz niezbędne do produkcji komponenty. – przekazuje rzecznik prasowa CBŚP.

Z ustaleń formacji wynika, że miesięcznie w takiej nielegalnej fabryce można było wyprodukować co najmniej 10 mln papierosów. CBŚP szacuje, że zabezpieczone materiały w toku przeszukania naraziły Skarb Państwa na 2 mln straty.

– Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 32 do 60 lat zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych – dodaje nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Wszyscy podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące. CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań w trakcie toczącej się sprawy.
Źródło info i foto: wp.pl

Policjanci CBŚP zabezpieczyli 23 kg marihuany

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Olsztynie zatrzymali 31-letniego mężczyznę. W jego domu znaleziono 3 kg marihuany, a w miejscu pracy kolejne 20 kg. Funkcjonariusze CBŚP z Olsztyna zatrzymali mężczyznę, który w domu oraz miejscu pracy przechowywał łącznie 23 kilogramy marihuany.

Olsztyn – udana akcja CBŚP

Mieszkaniec powiatu giżyckiego został zaskoczony w swoim domu. Na widok funkcjonariuszy próbował opuścić budynek tylnym wejściem. Po dotarciu na miejsce zdziwił się, kiedy przed jego oczami stanęli kolejni mundurowi. W domu funkcjonariusze odkryli skrytkę pod schodami, w której znajdowały się 3 kg marihuany. W jednym z pokoi odkryto również 23 tys. zł zapakowane w foliowe torby. Na miejscu zabezpieczono również wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyku. Funkcjonariusze przypuszczali, że część niedozwolonych środków może znajdować się również w miejscu pracy zatrzymanego. Nie mylili się. Na miejscu znaleźli kolejne 20 kg narkotyku. Hermetycznie zapakowane paczki ukryte były w oponach.

31- latek decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Funkcjonariusze CBŚP nie wykluczają, że w związku z tą akcją dojdzie jeszcze do kolejnych zatrzymań. Obecnie śledczy starają się ustalić skąd pochodziła zabezpieczona marihuana oraz kto miał być jej odbiorcą. Zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu giżyckiego grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: wp.pl

Kolejna udana akcja CBŚP. Dilerzy zaopatrywali turystów w narkotyki

Dziesięciu dilerów zaopatrujących w narkotyki Kołobrzeg i Koszalin zatrzymali funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP podczas obławy na narkogang działający od wiosny 2017 r. Akcja była bardzo dynamiczna, ponieważ część przestępców antyterroryści wyciągali z ich samochodów. Podczas akcji zabezpieczono 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy.

Śledczy Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oraz CBŚP ze Szczecina rozpracowali grupę handlującą narkotykami w Koszalinie, Kołobrzegu i okolicach. Wiadomo, że duża część narkotyków trafiała do nadmorskich miejscowości, gdzie była sprzedawana turystom.

W lutym br. funkcjonariusze CBŚP zatrzymali trzech członków gangu, po tym jak dokonali oni poważniejszej transakcji. W wynajmowanym przez gangsterów mieszkaniu, policjanci natrafili na 8,8 kg marihuany, 3,6 kg amfetaminy oraz kilkadziesiąt tysięcy zł w gotówce.

Przed kilkoma dniami, funkcjonariusze uderzyli w narkogang po raz kolejny. Ponownie w Koszalinie i Kołobrzegu. Część członków bandy była wyciągana z samochodów przez antyterrorystów ze Szczecina. W sumie zatrzymano siedem kolejnych osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków.
Źródło info i foto: TVP.info

Kolejna udana akcja KAS i policji. Zabezpieczono prawie 160 tysięcy sztuk podrabianych perfum

Ponad 158 tys. sztuk podrabianych perfum oraz ponad trzy i pół tysiąca opakowań kosmetyków zabezpieczyli na Mazowszu podczas wspólnej akcji funkcjonariusze celno-skarbowi i policjanci. Wartość rynkowa oryginalnych produktów, to ok. 20 mln zł. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i policjanci z Wołomina.

Zatrzymano cztery osoby – dwie kobiety i dwóch mężczyzn – obywateli Ukrainy i Armenii, którym postawiono zarzuty związane z naruszeniem przepisów o własności przemysłowej.

Jak ustalili funkcjonariusze, na jednej z prywatnych posesji w Lesznowoli (powiat piaseczyński) znajdował się magazyn z hurtowymi ilościami podróbek kosmetyków znanych światowych producentów. Funkcjonowała tam również linia produkcyjna do rozlewania perfum. Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli ponad 130 tysięcy sztuk podrabianych kosmetyków. Zabezpieczyli również perfumy w 48 plastikowych bańkach o pojemności ok. 20 litrów oraz szklane fiolki, nakrętki, czy etykiety.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Pracowali jak niewolnicy. Udana akcja angielskiej policji

Angielscy policjanci odbili z farmy osiem osób, które pracowały jako niewolnicy! Oprócz Polaków, w tym gronie są Rumuni i Łotysze. Polacy, Litwini i Rumuni w wieku od 21 do 46 lat byli w bezduszny sposób wykorzystywani do niewolniczej pracy na w farmie w angielskim mieście Totton. Jednak dzięki sprawnej akcji brytyjskiej policji imigranci zostali uwolnieni i przewiezieni do ośrodka, gdzie trafili pod opiekę psychologów.

Uwolniono osiem osób, na razie nie wiadomo, od jak dawna byli przetrzymywani. Aresztowano 27-latka z Luton, który jest podejrzany o zniewolenie i wykorzystywanie niewinnych ludzi. – „Ta akcja jest najlepszym przykładem na to, że podejmujemy zdecydowane kroki wobec osób podejrzanych o wykorzystywanie innych dla własnych korzyści” – chwalił swoich ludzi inspektor Phil Scrase z policji w Southampton. Podejrzewa się, że takich placówek w Wielkiej Brytanii może być dużo więcej. – „Jeśli dostaniesz propozycje taniej pracy, zapytaj się siebie: kto płaci większą cenę za nią?” – przestrzega inspektor Scrase.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Zielona Góra: zabarykadował się w domu z dzieckiem. Udana akcja antyterrorystów

Szczęśliwy finał akcji antyterrorystów w Zielonej Górze. Do jednego z mieszkań wpadł uzbrojony w nóż mężczyzna. W mieszkaniu znajdowała się matka z dzieckiem. Napastnik wyrzucił z domu kobietę i zabarykadował się wraz z 6-letnim chłopcem. Po negocjacjach, które nie dały żadnego efektu, do akcji weszli antyterroryści, którzy uwolnili chłopca i schwytali mężczyznę. Nikomu nic się nie stało. Policja ustala teraz wszystkie szczegóły zdarzenia. Do uwolnienia chłopca z rąk mężczyzny przystąpili policyjni negocjatorzy. Po rozmowach z porywaczem, które nie przyniosły pożądanego efektu, funkcjonariusze zdecydowali o odbiciu chłopca siłą. Żródło info i foto: tvn24.pl

Skuteczna obława na złodziei syropu klonowego

Po kilku miesiącach poszukiwań kanadyjska policja wpadła na trop złodziei, którzy ukradli prawie 3 tysiące ton syropu klonowego o wartości blisko 20 mln dolarów. Jak poinformował we wtorek wieczorem rzecznik policji w prowincji Quebec, aresztowano trzy osoby. Podziel się: Share on email Share on facebook Share on wykop Share on twitter Share on naszaklasa More Sharing ServicesWięcej. Według policji, to oni zlecili kradzież. Trwają poszukiwania pięciu kolejnych podejrzanych. Podczas śledztwa i poszukiwań, które objęły także Stany Zjednoczone, udało się odzyskać dwie trzecie skradzionego syropu. Złodzieje kradli syrop z magazynu w Saint-Louis-de-Blandford, około 160 km na północny wschód od Montrealu, od sierpnia 2011 do lipca 2012 roku. Słodki płyn przepompowywali z drewnianych beczek przez zwykły wąż ogrodowy do własnych zbiorników. By ukryć kradzież, do beczek wlewali wodę. Żródło info i foto: TVP.info

Kolejna udana akcja CBŚ

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi, zatrzymali na terenie Zduńskiej Woli, Sieradza i Warty członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się m.in. kradzieżami pojazdów oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Zarzuty usłyszało łącznie 18 osób w wieku od 20 do 48 lat. 24 stycznia Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek Prokuratury Apelacyjnej zastosował wobec trzech z zatrzymanych tymczasowy areszt. Dzisiaj planowane są kolejne aresztowania. Sprawa jest rozwojowa. W śledztwie, dotyczącym grupy przestępczej trudniącej się m.in. kradzieżami pojazdów oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających, dotychczas zatrzymano ponad 60 osób, którym przedstawiono łącznie blisko 200 zarzutów. Suma zabezpieczonego na poczet przyszłych kar mienia wynosi blisko 450 tys. złotych. Żródło info i foto: Policja.pl

Policjanci skonfiskowali podróbki warte 110 tys. złotych

Udana akcja stołecznych policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk podróbek perfum i wód toaletowych, o wartości ponad 110 tys. złotych. Towary oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi znaleziono w pojeździe zaparkowanym przed centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze odkryli kosmetyki podczas przeprowadzonej kontroli jednego z aut. Ich uwagę przykuły opakowania produktów wykonane z niskiej jakości materiałów, posiadające skazy, niedbałe wykończenia, a wszystkie miały naniesione znaki towarowe znanych światowych producentów kosmetyków. Podejrzenia policjantów były trafne. Jak się okazało, były to podróbki. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Kolejna udana akcja CBA

Nawet 50 tys. zł łapówki żądali za załatwienie przedterminowego zwolnienia z więzienia trzej mężczyźni, którzy wpadli w ręce CBA. Zostali zatrzymani na terenie Legnicy i Lubina. Wcześniej do mężczyzn dotarli reporterzy „Superwizjera” TVN. W rozmowie nagranej ukrytą kamerą jeden z nich sugeruje, że w załatwianie zwolnień zamieszany był sam dyrektor więzienia. Wśród zatrzymanych przez CBA osób znaleźli się 45-letni mieszkaniec Legnicy oraz 43-letni jego kolega z Lubina. Obaj są doskonale znani organom ścigania w Polsce i zagranicą. W przeszłości siedzieli w więzieniu między innymi za wymuszenia i kradzieże. Oprócz nich agenci zatrzymali także 57-letniego pracownika Zakładu Karnego we Wrocławiu. Mężczyźni powołując się na swoje wpływy żądali korzyści majątkowych przy załatwianiu zwolnienia z odbywania kary dla jednego ze skazanych. Żródło info i foto: tvn24.pl