12-latka zaatakowana nożem wybudzona ze śpiączki. Jej stan nadal jest ciężki

12-latka, która w czwartek 5 maja w Bielsku-Białej (województwo śląskie) została ugodzona nożem, została wybudzona ze śpiączki – podają lokalne media. Dziewczynka została zaatakowana przed budynkiem szkoły podstawowej. Podejrzany o atak przebywa w areszcie. Po ponad tygodniu od zdarzenia dziewczynka wciąż przebywa pod opieką lekarzy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie. – Jej stan nadal jest ciężki, ale stabilny. Przebywa teraz na oddziale intensywnej terapii – mówi cytowany przez serwis bielsko.biala.pl rzecznik prasowy lecznicy Wojciech Gumułka. W tej placówce 12-latka przeszła operację ratującą życie.

Podejrzany o atak na 12-latkę jest 41-letni mężczyzna. Jak mówił reporter TVN24 Jerzy Korczyński, napastnik nie znał swojej ofiary, była dla niego osobą przypadkową. Arkadiusz D. mieszkał naprzeciwko szkoły, przed którą miał zaatakować. Jak wynika z relacji jego rodziny, leczył się psychiatrycznie, miał przyjmować leki.

6 maja mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak poinformowała bielska prokuratura, podejrzany przyznał się do winy. Mimo że złożył wyjaśnienia, nie wynika z nich, dlaczego zaatakował dziecko. Dzień później decyzją sądu 41-latek został aresztowany na trzy miesiące.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Bielsko-Biała: 12-latka ugodzona nożem przeszła operację

Stan zdrowia 12-letniej dziewczynki, która w czwartek została zaatakowana nożem przed szkołą w Bielsku-Białej jest stabilny – poinformowali przedstawiciele Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie dziecko przeszło operację ratującą życie. Rokowania są dobre – podali lekarze. Jak informuje reporter RMF FM, Marcin Buczek, dziewczynka leży na oddziale intensywnej terapii. Spędzi tam kilka najbliższych dni, a następnie powinna trafić na oddział chirurgii.

Po wstępnym zabezpieczeniu dziecka i ustabilizowaniu czynności życiowych na oddziale ratunkowym, dziecko zostało przekazane na blok operacyjny, gdzie przeszło kilkugodzinną operację. W jej czasie udało nam się zaopatrzyć wszystkie obrażenia. W tej chwili dziewczynka przebywa w oddziale intensywnej terapii dzieci, jest w stanie stabilnym – mówi doktor Andrzej Bulandra, koordynator Centrum Urazowego dla Dzieci GCZD.

Jak dodał dr Bulandra, „rokowania są dobre”.

Mężczyzna, który zaatakował dziecko, jest w policyjnym areszcie. Według najnowszych informacji z policji, był to atak na przypadkową osobę – mężczyzna i dziecko nie znali się, są to obce osoby.

W chwili ataku 41-latek był trzeźwy. Jeszcze dziś akta sprawy będą przekazane prokuraturze. Najprawdopodobniej biegli psychiatrzy będą musieli ocenić czy mężczyzna może być na obecnym etapie przesłuchiwany. Niewykluczone, że może mu zostać przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Możliwe jest także złożenie wniosku o tymczasowy areszt.

Arkadiusz D. mieszkał w bloku naprzeciwko szkoły. Jak wynika z relacji jego rodziny, leczył się na schizofrenię, miał przyjmować leki.

Rzecznik bielskiej policji pytany o stan zdrowia psychicznego napastnika powiedział, że po jego zatrzymaniu wystąpiły „przesłanki do tego, by został przebadany przez biegłych psychiatrów”. Powoła ich prokurator.

Dopiero po tych badaniach napastnik będzie mógł usłyszeć zarzut. Biegli ocenią, czy mogą być z nim wykonywane czynności procesowe, czy nie – dodał.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Bielsko-Biała: Nastolatka ugodzona nożem przed szkołą

12-letnia dziewczynka zaatakowana w czwartek nożem przy jednej ze szkół w Bielsku-Białej, została po południu przetransportowana śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tamtejsi lekarze określili jej stan jako ciężki.
Według dotychczasowych ustaleń policji, w czwartek około godz. 13 przed wejściem do budynku szkoły podstawowej przy ulicy Grota-Roweckiego 41-letni mieszkaniec Bielska-Białej z nieustalonych dotychczas powodów zaatakował dziewczynkę, zadając jej kilka ciosów nożem.

Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu uciekł, jednak chwilę późnej został zatrzymany przez policjantów. Śledczy ustalają dokładne przyczyny i okoliczności samego zdarzenia, jak również motywy, którymi kierował się sprawca. Uczennica, z obrażeniami zagrażającymi jej życiu, trafiła najpierw do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, a następnie do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Izrael: Nastolatka zasztyletowana w łóżku w swoim domu

Izraelska nastolatka została śmiertelnie raniona nożem w żydowskim osiedlu w okupowanej części Zachodniego Brzegu Jordanu. Napastnik zaatakował 13-letnią Hallel Yaffę Ariel w czwartek, kiedy spała w rodzinnym domu. Do zabójstwa doszło w osiedlu Kiryat Arba. Ranny został jeden z ochroniarzy kompleksu. Jego koledzy zastrzelili napastnika.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia ustaliło, że był nim 19-letni Mohammed Tarayreh, mieszkaniec pobliskiego miasta Bani Naim pod Hebronem. Hallel Yaffa Ariel została kilkakrotnie ugodzona nożem. W stanie krytycznym trafiła do szpitala w Jerozolimie. Zmarła wkrótce potem. Hallel Yaffa Ariel została kilkakrotnie ugodzona nożem. W stanie krytycznym trafiła do szpitala w Jerozolimie. Zmarła wkrótce potem. Lekarze walczą o życie 30-letniego ochroniarza, ranionego nożem i strzałami z broni palnej. Izraelscy żołnierze otrzymali rozkaz zburzenia domu Tarayreha. Premier kraju Benjamin Netanyahu potępił atak w specjalnym oświadczeniu.

Liczba izraelskich ofiar ataków wzrosła od października do 34. W tym samym czasie zginęło ponad 200 Palestyńczyków, jak twierdzi Izrael – w większej części napastników.
Żródło info i foto: TVP.info

Brytyjczycy wstrząśnięci zabójstwem Jo Cox

Brytyjska parlamentarzystka Jo Cox zmarła szpitalu, po tym, jak została postrzelona i ugodzona nożem przez napastnika w obrębie swojego biura poselskiego w Birstall koło Leeds. 52-letni mężczyzna został zatrzymany. Po ataku kampanię przed referendum zawiesili zwolennicy i przeciwnicy Brexitu. Wstrząśnięci tragedią Brytyjczycy oddawali hołd zamordowanej, zaledwie 41-letniej parlamentarzystce
Żródło info i foto: interia.pl

Polacy zaatakowali uczestników imprezy muzycznej w Londynie

Londyńska policja szuka sprawcy chuligańskiego ataku na tle rasistowskim. W sobotę jedna osoba została ugodzona nożem w wyniku ataku grupy Polaków na uczestników imprezy muzycznej przy Markfield Recreation Ground w londyńskiej dzielnicy Tottenham. Policja postawiła już zarzuty innemu Polakowi. Ranny został bawiący się na imprezie Polak, który próbował powstrzymać napastników. Rana brzucha okazała się niegroźna i opuścił szpital. Policja nadal szuka sprawcy, ale ogłosiła w przekazanym Polskiemu Radiu oświadczeniu, że postawiła innemu Polakowi zarzut „ataku z pobudek antysemickich”. Mężczyzna miał zaczepić uczestnika koncertu i zrzucić mu z głowy jarmułkę. 22-letni Jarosław K. wyszedł za kaucją. Przed sądem stawi się 14 lipca. Żródło info i foto: TVP.info

Uczniowie urządzili sobie konkurs strzelania

Kobieta wsiadająca do samochodu w Olsztynie (Warmińsko-Mazurskie) została niechcący postrzelona przez 14-letniego chłopca, który razem z kolegami ćwiczył strzelanie wyborowe z repliki karabinu maszynowego. Usłyszała odgłos wystrzału, a ułamek sekundy później poczuła piekący ból szyi. Plastikowy pocisk, którym ugodzona została kobieta, miał średnicę 6 mm. Zostawił siny ślad. – „Ta pani nie miała być trafiona” – stwierdził młody strzelec, który za nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym. Żródło info: se.pl

Młoda ekspedientka walczy o życie w szpitalu

W sobotę w centrum Świnoujścia nożownik zaatakował 21-letnią ekspedientkę. Ciężko ją ranił. Kobieta walczy teraz o życie w szpitalu. Zaraz potem bandyta uciekł do pobliskiego bloku. Włamał się do mieszkania starszych ludzi. Zaatakował nożem 83-letniego właściciela mieszkania i jego 81-letnią żonę. Starszy mężczyzna zmarł. Jego żona jest ranna. Mężczyzna pochodzący z Łodzi około godziny 18.00 w centrum Świnoujścia wszedł do sklepu z warzywami i tam poranił nożem 21-letnią ekspedientkę – donosi portal interia.pl. Chciał okraść sklep. Spanikował jednak i uciekł. Zabójcą podczas swojego szaleńczego rajdu z nożem po mieście był pijany. Szaleniec już siedzi w areszcie. Zatrzymanemu gorozi dożywotnie pozbawienie wolności. Żródło info i foto: eFakt.pl

Podejrzany o zabójstwo Polak zatrzymany w Belgii

47-letni Polak został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa swojej towarzyszki życia podczas sprzeczki, do której doszło w piątek wieczorem w Brukseli. Kobieta, która była świadkiem zajścia, została ugodzona nożem i jest w stanie krytycznym – poinformowały w poniedziałek belgijskie media.
Do zabójstwa doszło w piątek w zamieszkanej przez wielu Polaków dzielnicy Schaerbeek. Agencja Belga podała, że podczas sprzeczki mężczyzna ugodził kobietę nożem. Kobieta zmarła. W szpitalu jest druga kobieta, która próbowała interweniować i którą mężczyzna również ugodził nożem. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Mirosław K. zamordował Małgorzatę L.

Zarzut zabójstwa usłyszy dzisiaj Mirosław K., który w mieszkaniu bloku na Mokotowie zamordował znajomą. Do zabójstwa doszło w czwartek wieczorem. Policjanci w bloku przy ul. Joliot – Curie znaleźli zwłoki 56-letniej Małgorzaty L. Kobieta śmiertelnie została ugodzona nożem w klatkę piersiową. Sprawca zadał jej jeden cios. W mieszkaniu był kompletnie pijany 57-letni Mirosław K. Policja zatrzymała sprawcę zabójstwa. Żródło info i foto: zw.com.pl