Świętochłowice: 17-latek zaatakowany maczetą

17-letni chłopak został w sobotę ugodzony maczetą w Świętochłowicach (Śląskie), trafił do szpitala – poinformował w niedzielę sierżant sztabowy Marcin Michalik ze świętochłowickiej policji. Wiadomo, że do zdarzenia doszło w środowisku pseudokibiców, ale policja odmawia na razie informacji na temat szczegółów zajścia ze względu na dobro śledztwa.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Policjant raniony nożem podczas interwencji

Funkcjonariusz policji został ugodzony nożem w plecy podczas dramatycznych wydarzeń w sklepie w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) – informuje RMF FM. Policja została wezwana do markety przy ul. Poprzecznej w Busku Zdroju. Tam dwóch mężczyzn awanturowało się, a jeden z nich groził nożem klientce. Gdy służby dotarły na miejsce, doszło do szamotaniny. Napastnik zaatakował nożem policjanta, zadał mu kilka ciosów w plecy.

32-latka i 37-latka udało się obezwładnić dzięki pomocy klientów i przechodniów, a policjanta przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzny prawdopodobnie byli pod wpływem środków odurzających. Reporter RMF FM dowiedział się nieoficjalnie, że jednym z napastników jest radny Buska-Zdroju.
Źródło info i foto: kielce.onet.pl

Jedna osoba nie żyje po ataku nożownika w Sydney

16-latek zabił nożem mężczyznę, a drugiego ranił, w głównej siedzibie scjentologów w Chatswood na przedmieściach Sydney. Został zatrzymany przez policję. Ze wstępnych informacji wynika, że nastolatek został poproszony o opuszczenie kościoła, w którym przebywała jego matka.

Kobieta uczęszczała na kurs organizowany przez scjentologów. Nastolatek chciał się z nią spotkać. Nie został wpuszczony do kościoła. Wówczas wyjął nóż kuchenny. 24-letni mężczyzna pochodzący z Tajwanu został śmiertelnie ugodzony w szyję. Drugi został ranny. Napastnik został aresztowany. Sprawą zajmują się służby. 16-latek zostanie przesłuchany po przejściu obserwacji psychiatrycznej.

Ośrodek w Chatswood, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, to flagowa siedziba scjentologów w Australii. Został założony w 2016 roku przez lidera sekty Davida Miscavige’a. W centrum znajdują się m.in. kaplica, audytorium, dwa studia nagraniowe, biblioteka i sala gimnastyczna. To największe centrum kościoła poza Stanami Zjednoczonymi.

Koszt budowy ośrodka wyniósł 56 mln dolarów. Budynek o powierzchni 13470 metrów kwadratowych stanął na fundamentach dawnej siedziby Krajowego Laboratorium Akustycznego. W uroczystości jego otwarcia wziął udział m.in. aktor Tom Cruise.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Zmarł 5-miesięczny Adaś z Cerekwicy Starej, którego matkę ugodzono nożem przed porodem

5-miesięczny Adaś z Cerekwicy Starej nie żyje. Matka chłopca w marcu została dźgnięta nożem przez byłego partnera i ojca dziecka. Była w 9. miesiącu ciąży. W napadzie zginęli rodzice kobiety.

Adaś przyszedł na świat pięć miesięcy temu w wyniku cesarskiego cięcia. Chłopiec urodził się z niedotlenieniem mózgu, jego stan był ciężki. Lekarzom udało się uratować chłopca, jednak w jego organizmie doszło do poważnych uszkodzeń neurologicznych. Po wyjściu ze szpitala chłopiec przebywał z mamą w domu.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, w sobotę nad ranem 25-letnia matka zauważyła, że syn ma problemy z oddychaniem. Wezwała karetkę. Chłopiec zmarł mimo dwugodzinnej reanimacji.

Tragedia w Cerekwicy Starej

Do tragedii w Cerekwicy Starej w Wielkopolsce doszło w nocy z 14 na 15 marca. Około 1 w nocy Eryk J. wszedł do domu jednorodzinnego, w którym mieszkała jego była dziewczyna. 25-latka  była z nim w ciąży. 22-latek zaatakował nożem czworo śpiących domowników: 59-letnich rodziców kobiety, ją samą, a także jej 22-letnią siostrę.

Rodzice zginęli na miejscu, córki trafiły do szpitala w Jarocinie. 25-latka w 9.miesiącu ciąży miała rany kłute i cięte w okolicach szyi. Nożownik ugodził ją także kilkukrotnie nożem w brzuch, w wyniku czego czego ucierpiał też nienarodzony Adaś.

Eryk J, przyznał się do winy, czeka na proces. 22-latkowi grozi dożywocie.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Jest śledztwo ws. śmierci 28-latka ugodzonego nożem

Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 28-latka, który w nocy z soboty na niedzielę został ugodzony nożem w Mieleszynie (Wielkopolskie). W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. Niewykluczone, że w poniedziałek poda więcej danych dotyczących tego zdarzenia.

Anna Osińska z policji w Gnieźnie poinformowała, że ranny mężczyzna mimo udzielonej mu pomocy lekarskiej zmarł w niedzielę nad ranem. Według nieoficjalnych informacji, 28-latek był mieszkańcem Wrześni i miał przyjechać do Mieleszyna na dyskotekę.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Brazylia: Lider wyborów prezydenckich ugodzony nożem

Jair Bolsonaro, faworyt wyborów prezydenckich w Brazylii, został ugodzony nożem w brzuch – poinformował na Twitterze jego syn Flavio. Doznał ciężkich obrażeń i był bliski śmierci, ale obecnie, po trwającej dwie godziny operacji, jest w stanie „ciężkim, ale stabilnym” – poinformowali lekarze. Jak poinformowano na konferencji prasowej 63-letni Bolsonaro doznał między innymi trzech głębokich ran narządów wewnętrznych, które spowodowały wewnętrzny krwotok.

Polityk przebywa obecnie na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala Santa Casa w miejscowości Juiz de Fora (stan Minas Gerais), w której doszło do ataku. Pozostanie tam jeszcze 7-10 dni. Lekarze oceniają, że powrót do pełni sił zajmie Bolsonaro dwa miesiące. W drodze do Juiz de Fora znajduje się zespół najwybitniejszych specjalistów z Sao Paulo, który przejmie opiekę nad rannym. Według syna polityka, Flavia Bolsonaro, jego ojciec miał przebite płuco, uszkodzoną wątrobę i część jelit. Stracił też dużo krwi. Początkowo syn kandydata informował, że ojciec odniósł jedynie powierzchowne obrażenia.

Do ataku doszło w mieście Juiz de Fora w stanie Minas Gerais. Telewizja Globo TV pokazała zdjęcia, na których kandydat stoi wśród tłumu swoich zwolenników. Bolsonaro w pewnym momencie krzyknął z bólu i zaczął się osuwać, został jednak podtrzymany przez stojące wokół osoby. Dopiero po krótkiej chwili zorientowano się, że polityk został ranny i zaczęto wynosić go z miejsca zdarzenia.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Tragiczny finał imprezy domowej w Kętach. Policja zatrzymała nożownika

Do tragedii doszło w niedzielę nad ranem. Jak podaje portal oswiecimskie24.pl o godzinie 5.20 policjanci zostali powiadomieni o ugodzeniu nożem w brzuch i szyję 34-letniego mieszkańca Kęt. Miał tego dokonać inny mężczyzna.

– Rany zadane przez sprawcę okazały się śmiertelne – informuje Małgorzata Jurecka z Komedy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Jak donosi portal do zdarzenia miało dojść podczas tzw. domówki, w której udział brało kilka osób. – Policję powiadomiły osoby, które przebywały na tej samej posesji, na której doszło do tragedii – mówi Mariusz Słomka z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora. W niedzielę przed południem podejrzewany o dokonanie tego czynu po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Irlandia: Polak śmiertelnie ugodzony nożem w noc sylwestrową. Trwają poszukiwania sprawcy

40-letni Polak został wielokrotnie dźgnięty nożem w mieście Ballyjamesduff w Irlandii. Mężczyzn zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja apeluje do świadków zdarzenia o pomoc w identyfikacji sprawcy lub sprawców. Do zdarzenia doszło ok. godziny 23 w sylwestrowy wieczór na ulicy Dublin Street w Ballyjamesduff w hrabstwie Cavan – podał m.in. „The Irish Times”.

Polak otrzymał szereg ciosów zadanych nożem. Został on natychmiast przewieziony do szpitala. Niestety rany okazały się bardzo poważne i mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł w poniedziałek rano.

Rzecznik Garda Síochána – irlandzkiej policji poinformował, że została już przeprowadzona sekcja zwłok, ale ze względu na pracę operacyjną funkcjonariuszy, jej wyniki na razie nie zostaną ujawnione.

Na miejscu przestępstwa policyjni technicy zabezpieczyli dowody zbrodni.

Policja apeluje do świadków, którzy mogli przebywać w okolicy w momencie zdarzenia lub mają informacje o tym. co wydarzyło się na Dublin Street, aby skontaktowali się ze służbami. Do kontaktów z rodziną w Polsce wyznaczono także oficera łącznikowego.

Według „Irish Mirror”, Polak mieszkał w hrabstwie Cavan od ponad 10 lat.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Szkocja: Nie żyje Polak ugodzony nożem

Nie żyje 34-letni Polak mieszkający w szkockim Perth. Mężczyzna pochodzący z Bydgoszczy został śmiertelnie ugodzony nożem. Dramat w jednym z mieszkań w Perth rozegrał się 23 grudnia. Policjanci tuż przed północą odebrali zgłoszenie o zakłóceniu porządku. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali poważnie rannego Rafała R. Polak został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala, ale medycy nie byli w stanie mu pomóc.

Policja rozpoczęła śledztwo. W związku z zabójstwem zatrzymano i postawiono zarzuty śmiertelnego ugodzenia nożem 19-letniemu obywatelowi Polski – Jakubowi K. Nastolatek odmówił składania zeznań.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów znajomych zmarłego Polaka, którzy nie kryją emocji w związku z tragedią.

”Okropny ból i cierpienie, że nie ma już Ciebie …… Spoczywaj w pokoju” – napisano w jednym z postów.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Ciechanów: Zaatakowany ostrym narzędziem zmarł. Zatrzymano trzy osoby

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku ze śmiercią 46-letniego mężczyzny w Ciechanowie (Mazowieckie). Mężczyzna został raniony ostrym narzędziem w środę w godzinach popołudniowych. Pierwsza informacja dotarła do policji tuż przed godziną 17.

– Na ulicy 17 stycznia, w okolicy sklepu, zaatakowany został 46-letni mężczyzna – przekazała kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Jak dodała policjantka, 46-latek zmarł na miejscu wskutek zadanych mu ciosów. – Wszystko wskazuje na to, że było to ostre narzędzie, najprawdopodobniej nóż – wyjaśniła w środę wieczorem.

Zatrzymani

W związku z tym zdarzeniem zatrzymano trzy osoby – poinformowała w czwartek kom. Jolanta Bym. Jak dodała, osoby te są nietrzeźwe. Nie zostały jeszcze z nimi przeprowadzone czynności.
Źródło info i foto: kontakt24.tvn24.pl