Posts Tagged “ustalenie”

Ciała obydwu młodych kobiet nie nosiły śladów przemocy. Znaleziono je w walizkach, w różnych częściach Moskwy w odstępie trzech tygodni – informuje portal Crimerussia.com. Walizkę ze zwłokami drugiej kobiety znaleziono w piątek. Moskiewska policja informuje, że na jej ciele nie było żadnych widocznych ran i urazów. Przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok. Wciąż trwa ustalanie tożsamości kobiety, która według policji miała 18-25 lat.

Do podobnego zdarzenia doszło w Moskwie 8 sierpnia. W innej części miasta znaleziono walizkę z ciałem młodej kobiety, na którym również nie było śladów przemocy. Rosyjska prokuratura szuka mordercy.

Nie wiadomo czy oba morderstwa są ze sobą powiązane, choć podobieństwo obu zbrodni jest uderzające. Policja nie wyklucza żadnego scenariusza.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej lubuskich policjantów możliwe było ustalenie i zatrzymanie 40-letniego mężczyzny, który w swoim mieszkaniu posiadał 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 0,5 mln zł. Policjanci zabezpieczyli ponadto niemal 90 tys. zł oraz 7 tys. euro. Sprawa jest rozwojowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wspólne wysiłki policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP w Strzelcach Kraj. wspieranych kolegami zwalczającymi przestępczość narkotykową z KWP w Gorzowie Wlkp. doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków. W poniedziałek /30 lipca/ wspólne działania policjantów zaowocowały zatrzymaniem 40-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew. Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. W mieszkaniu 40-latka kryminalni znaleźli ukryte w specjalnie skonstruowanych schowkach łącznie 10 kg marihuany. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość tego narkotyku może wynosić nawet 0,5 mln zł. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 87 tys zł oraz 7 tys. euro.

Dodatkowo ustalają do kogo miały trafić narkotyki i czy wcześniej były już sprzedawane przez zatrzymanego. Sprawa jest rozwojowa. Zatem jeszcze wiele czynności przed policjantami. Niemniej zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o areszt. Sąd zdecydował o tym, że 40-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawę prowadzą policjanci ze Strzelec Krajeńskich pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Katowic pracują nad ustaleniem tożsamości kobiety, która wczoraj przyszła na komisariat. Nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, ani przedmiotów, które mogłyby pomóc w ustaleniu kim jest. W czwartek około 12.00, do Komisariatu Policji VI w Katowicach przy ulicy Stawowej przyszła kobieta i poprosiła policjantów o pomoc. Nie potrafiła powiedzieć, jak się nazywa, ani też gdzie mieszka. Nie miała przy sobie żadnych dokumentów, ani przedmiotów, które mogłyby pomóc w ustaleniu kim jest.

Jak powiedziała policjantom, pamięta jedynie, że znalazła się w okolicy torowiska i idąc wzdłuż torów, dotarła własnie do Katowic. Kobieta trafiła do szpitala i wciąż znajduje się pod opieką lekarzy.

Osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęcia lub mają informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości, proszone są o kontakt policjantami z Katowic pod numerem (32) 200-25-55, (32) 200-38-50, 112 lub osobisty z najbliższą jednostką policji.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Do strasznej zbrodni doszło w hrabstwie Pike w stanie Ohio. W trzech domach policja odnalazła ciała siedmiu osób, w tym dwojga dzieci. Niedługo później w czwartym miejscu znaleziono ósmą ofiarę. Według śledczych wszystkie ofiary były członkami jednej rodziny, a zginęły w stylu przypominającym egzekucję.

Biuro śledcze prowadzi już dochodzenie, a do akcji skierowano dodatkowych funkcjonariuszy. W związku z tragedią szkoły były zamknięte. Do masakry doszło w górniczym osiedlu około 130 km na wschód od Cincinnati. Władze poinformowały, że śledztwo jest na bardzo wczesnym etapie i trwa ustalanie, co było przyczyną tragedii. Jak dodano, nie wiadomo nawet, czy sprawca uciekł, czy jest wśród ofiar. Poinformowano również, że masakrę przeżyło troje dzieci.
Żródło info i foto: telewizjarepublika.pl

Comments Brak komentarzy »

Hannibal z Żoliborza pod ostrzałem z każdej strony! Zabójcy Katarzyny J. (+31 l.) szuka już nie tylko policja w całej Europie i amerykańskie FBI, ale także Krzysztof Rutkowski. Słynny detektyw wyznaczył nawet 50 tysięcy zł nagrody dla osoby, która zdradzi kryjówkę Kajetana Poznańskiego (27 l.).

Każdy, kto widział Kajetana Poznańskiego, albo wie, gdzie się ukrywa, powinien przeczytać ten tekst. Bo za wskazanie miejsca pobytu mordercy, który obciął głowę pięknej nauczycielce języka włoskiego, można otrzymać wysoką nagrodę. Wyznaczył ją detektyw Krzysztof Rutkowski, który na własną rękę rozpoczął poszukiwania zwyrodnialca. Chce w ten sposób skłonić do zeznań tych, którzy do tej pory mówić się bali. – Osoba, która wskaże nam, gdzie jest Poznański i dzięki temu doprowadzi do ujęcia mordercy przeze mnie i moich agentów, otrzyma 50 tysięcy złotych – zapewnia Rutkowski i dodaje, że informator może liczyć na całkowitą anonimowość. Detektyw zdradził “Super Expressowi”, że jego telefon już się rozdzwonił. – Najwięcej doniesień o tym, że ktoś widział Poznańskiego, pochodzi z Wielkopolski, gdzie zabójca się urodził i wychowywał. Sprawdzamy każdy trop – mówi detektyw.

Chociaż Poznańskiego szuka policja ze 190 krajów i amerykańskie FBI, Rutkowski uważa, że Hannibal z Żoliborza nie opuścił Polski. – Takie osoby często szukają schronienia w miejscach, które dobrze znają. Nawet Saddam Husajn ukrywał się u bliskich w Iraku, zamiast uciekać na drugi koniec świata. Bardzo cenne mogą okazać się informacje od rodziny czy od przyjaciół z dzieciństwa, którzy podpowiedzą, gdzie Poznański spędzał ferie, wakacje, bo być może w którymś z tych miejsc się zaszył – dedukuje Rutkowski. Jest przekonany, że Hannibal już wkrótce zostanie schwytany. – Moi agenci złapali już niejednego groźnego przestępcę w kraju i za granicą. Dorwiemy i jego – zapewnia i prosi, by wszelkie informacje przekazywać pod nr tel. (+48) 600 007 007.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Podlaska policja prosi o pomoc w ustaleniu danych dziecka znalezionego w stawie niedaleko Łomży. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Ciało maleństwa było zawinięte w kocyk i ręcznik. Teraz funkcjonariusze publikują ich zdjęcia licząc, że ktoś rozpozna te przedmioty i tym samym pomoże dotrzeć do rodziców dziecka.

Zwłoki dziecka znaleźli 8 sierpnia w leśnym stawie we wsi Poniat koło Łomży nastolatkowie, którzy pojechali tam popływać. To oni zawiadomili policję. Ciało chłopczyka było zawinięte w szmatki. Z pierwszych ustaleń sekcji zwłok wynika, że dziecko zaraz po urodzeniu, jeszcze z niepodwiązaną pępowiną, prawdopodobnie zostało zamordowane, a następnie owinięte kocami i wrzucone do wody.

“Prowadzone dotychczas w tej sprawie intensywne czynności policyjne pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży nie doprowadziły śledczych do ustalenia tożsamości dziecka ani jego rodziców jak również ewentualnych osób mogących mieć związek z porzuceniem noworodka. Na tym etapie postępowania niewykluczonym jest, że mogły być to osoby nie tylko pochodzące z Podlasia, ale również przyjezdne z innych części kraju” – przyznają w tvn24.pl policjanci.

Funkcjonariusze liczą na to, że opublikowanie zdjęć rzeczy znalezionych na miejscu zdarzenia pomoże im ustalić, kto i w jakich okolicznościach porzucił maleństwo. Osoby, które rozpoznają przedmioty przedstawione na fotografiach – kocyk, ręcznik i plecak, proszone są o kontakt z policją w Białymstoku, tel. (85) 670 23 05 lub 997 i 112.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Ciało odnalezionego wczoraj noworodka mogło leżeć w łódzkim parku kilka godzin – ustaliła nasza reporterka Agnieszka Wyderka. Prawdopodobnie chłopiec urodził się w siódmym miesiącu ciąży. Jego ciało odnalazła kobieta, która spacerowała z psem. Wiele wskazuje na to, że dziecko urodziło się w innym miejscu niż łódzki park. Poza ciałem noworodka, łożyskiem i pępowiną na miejscu policja nie znalazła innych śladów. Tropu nie podjął również policyjny pies. Funkcjonariusze proszą o pomoc osoby, które były wczoraj w parku w Łodzi i mogą mieć informacje, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości dziecka i jego matki. W tej sprawie mona się kontaktować z łódzkim komisariatem przy ul. Organizacji WiN. Prokuratura ustala jak zginęło dziecko, czy mogło przeżyć przedwczesny poród, a może przyczyną śmierci były obrażenia głowy.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja w Nowym Sączu prosi o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionych: Gabrieli Stanuszek – lat 13 oraz Gabriela Augustyńskiego – lat 15. Oboje 15 grudnia wyszli rano z domów i do dnia dzisiejszego nie wiadomo, gdzie są. Gabriela ma ok. 152 cm wzrostu, waży ok. 42 kg. Ma długie, lekko falowane włosy koloru ciemny blond. W dniu zaginięcia ubrana była w jasno-niebieską kurtkę sportową, spodnie jeansowe ciemne typu rurki, czarne kozaki, jasnopopielatą czapkę oraz różowy plecak.

Gabriel ma ok. 190 cm wzrostu, jest dobrze zbudowany (waga ok. 90 kg). Ma proste włosy koloru ciemny blond, z charakterystyczną długą grzywką. W dniu zaginięcia ubrany był w kurtkę zimową z kapturem koloru białego z ciemnymi plamkami, bluzę sportową z kapturem koloru szaro-granatowego, czarne spodnie dresowe, oraz sportowe buty. Osoby, które widziały zaginionych lub posiadają informacje na temat miejsca ich pobytu proszone są o kontakt pod nr alarmowym 997 lub (18) 471 53 27, (18) 442 43 28.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

W połowie marca w Kobyłce, przy ul. Warszawskiej, został pobity mężczyzna. Sprawców było czterech, z miejsca zdarzenia odjechali samochodem osobowym marki toyota. Policja publikuje portrety pamięciowe dwóch napastników i prosi o pomoc w ich namierzeniu. Policjanci z Kobyłki zbierają informacje, które pozwolą na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzewanych o pobicie mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że sprawców było czterech, poruszali się srebrnym samochodem osobowym marki toyota corolla, typu hatchback. Pierwsze litery ich tablic rejestracyjnych to: WWL. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu identyfikacji mężczyzn z załączonych portretów pamięciowych oraz świadków zdarzenia proszone są o kontakt z komisariatem policji w Kobyłce. Numer tel.: 22 604-72-30, 22 786-10-07 czynny całą dobę, lub z najbliższą jednostką policji lub na telefon alarmowy 997. Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Białobrzescy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, który są podejrzewani o kradzieże z włamaniami do automatów do gier. Ich łupem padło około 2 tysięcy złotych. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a sprawa jest rozwojowa. Jak podejrzewają białobrzescy policjanci zatrzymani mężczyźni działali na terenie Polski, Czech, Austrii i Niemiec. W połowie lutego białobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z barów przy krajowej siódemce trzech mężczyzn ukradło pieniądze z automatu do gier. Śledczy ustalili, że pokonali oni zabezpieczenia elektroniczne, co spowodowało wypłacenie znacznej sumy pieniędzy. Ustaleniem sprawców zajęli się białobrzescy „operacyjni”. Policjanci wytypowali trzech mężczyzn. Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »