47 dzieci uratowano dzięki operacji „Zaginione Żądło Niewinności II”

W Virginii, USA, w hotel w którym zazwyczaj organizowane są spotkania biznesowe, oraz miejsce gdzie zatrzymują się turyści, agenci FBI oraz lokalna policja w piątek 24.10 przyjmowali inny rodzaj klientów. Tego dnia grupa prostytutek odwiedziła pokój 403 myśląc że są umówione z „klientem”.

Okazło się że była to pułapka. „Klientem” był przebrany policjant. Cała akacja oraz zamieszanie z nią związane nagrał inny podstawiony policjant siedzący w pokoju obok.

Aresztowania te były podobne do tych organizowanych w całym kraju przez ostatnie trzy dni w ramach akcjii „Ogólnokrajowa Operacja II”. Cel operacji był prosty, zlikwidować dziecięcą prostytucje, umieścić dzieci w ośrodkach opieki, oraz zatrzymać osoby bądź organizacje zajmujące się porywaniem dzieci. W Ogólnokrajowej Operacji uczestniczyło 630 stróżów prawa. Operacja zakończyła się 642 aresztowaniami, w tym 73 alfonsów i 518 prostytutek, udaremnieniem 12 dużych operacji przestępczych, i co najważniejsze odbiciem 47 dzieci w wieku od 13 do 17 lat, przed handlem żywym towarem. Dziesięcioro z nich znajdowało się na liście zaginionych NCMEC.

W Czerwcu pierwsza Ogólnokrajowa Operacja doprowadziła do ponad 350 aresztowań oraz odbicia 21 dzieci. Do dziś praca Zagubionej Niewinnej Inicjatywy zaowocowała skazaniem alfonsów, w tym dwie kary śmierci, oraz kary pozbawienie wolności od 30 do 40 lat. Najważniejsze jednak jest to że nasze starania doprowadziły do uwolnienia 575 dzieci.