Szajka złodziei działająca na Śląsku rozbita

Koniec śledztwa w sprawie trzyosobowej szajki okradającej mieszkania w Śląskiem. Złodzieje działali co najmniej w sześciu miastach na terenie województwa. W sumie okradli 17 mieszkań. Złodziejska szajka działała w Chorzowie, Bytomiu, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Rudzie Śląskiej i Piekarach Śląskich. 32-latka wraz ze swoimi znajomymi w wieku 20 i 33 lat chodziła od mieszkania, do mieszkania i naciskała na klamki. Tam gdzie drzwi były otwarte, złodzieje wchodzili niepostrzeżenie do środka i plądrowali pomieszczenie, albo kradli wszystko, co leżało na szafkach w przedpokojach, m.in. portfele, pieniądze, biżuterię i inne wartościowe rzeczy. W ten sposób przez rok obłowili się na ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci z Chorzowa szczegółowo pracowali nad wyjaśnieniem sprawy. Ustalenia śledczych i zgromadzony materiał dowodowy pozwoliły na ujęcie i postawienie zarzutów szajce. Każdemu z podejrzanych grozi do 5 lat więzienia.
Żródło info i foto: RMF24.pl

„Tulipan” z Lubelszczyzny zatrzymany

Większość z nas doskonale pamięta serialowego Tulipana, który najpierw rozkochiwał w sobie kobiety, a później okradał je z wartościowych rzeczy. O tym, że scenariusze filmowe często mają odzwierciedlenie w prawdziwym życiu, przekonały się mieszkanki województwa lubelskiego. Policjanci zatrzymali 26-latka, który nawiązywał znajomość za pośrednictwem portali internetowych, a później już w „realu” oczarowywał kobiety, by zdobyć zaufanie i wzbogacić się ich kosztem. Policjanci z III komisariatu w Lublinie zatrzymali przedwczoraj, w jednym z mieszkań w Świdniku, 26-letniego Bartłomieja M. Młody mężczyzna wpadł na pomysł, jak łatwo, miło i szybko można się wzbogacić. Być może pomysł na łatwy zarobek podsunął mu scenariusz popularnego polskiego serialu „Tulipan”. Żródło info i foto: Policja.pl

Policja odzyskała antyki skradzione we Francji

Polska policja odzyskała antyki, m.in. obrazy i rzeźby skradzione w latach 2009–2010 z dworku na południu Francji. 33 wartościowe przedmioty znajdowały się w dwóch galeriach w Warszawie i okolicy. Zatrzymano podejrzanego. To 32–letni mieszkaniec Giżycka. Stołeczni policjanci zajmujący się poszukiwaniem skradzionych dzieł sztuki uzyskali od francuskich funkcjonariuszy informację, że z dworku na południu Francji skradziono antyki, m.in. obrazy, rzeźby, świeczniki i meble.
– „Skradzione przedmioty najprawdopodobniej trafiły do Polski” – powiedział Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Z wstępnych ustaleń wynikało, że antyki mogą znajdować się w jednej z galerii na warszawskim Mokotowie. Żródło info i foto: TVP.info