Posts Tagged “wjechał”

Samochód wjechał w tłum w Sydney, raniąc kilka osób, w tym małe dziecko – informuje Russia Today. Według niepotwierdzonych informacji, stan zdrowia kierowcy mógł doprowadzić do wypadku. Policja nie podejrzewa zamachu terrorystycznego. Do wypadku doszło w pobliżu restauracji na Victoria Street w dzielnicy Chatswood. Powołując się na australijskie media Russia Today podaje, że w wypadku rannych zostało co najmniej sześć osób, w tym małe dziecko.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Kierowca wjechał w czwartek furgonetką w dwóch policjantów na punkcie kontrolnym w Barcelonie – poinformowała katalońska policja na Twitterze. Nie wiadomo, czy incydent ten ma związek z zamachem w Barcelonie, w którym zginęło kilkanaście osób. Policja podała też, że kierowca, który zaatakował funkcjonariuszy, “został zlokalizowany”.

- Tak zwane Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za zorganizowanie ataku terrorystycznego w Barcelonie – poinformowała nieoficjalna agencja prasowa dżihadystów Amak. Informacja ta nie została zweryfikowana.

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy udał się na miejsce tragedii. Jak poinformował, zajmie się w Barcelonie koordynacją akcji mających na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i pomoc dla osób poszkodowanych w zamachu, a także ujęcie sprawców.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Zarzuty m.in. zabójstwa oraz jazdy pod wpływem środków odurzających postawiono mężczyźnie, który w poniedziałek wjechał samochodem w pizzerię w miasteczku na wschód od Paryża. Zginęła wówczas 12-letnia dziewczynka, a 13 osób zostało rannych. Mężczyzna powiedział śledczym, że nosił się z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Biegły z zakresu psychiatrii uznał, że 32-letni David Patterson był poczytalny, gdy taranował samochodem marki BMW pizzerię w małej miejscowości Sept-Sorts, leżącej ok. 55 km od stolicy Francji. Prokurator z pobliskiego Meaux, Dominique Laurens, powiedziała, że stając przed sędzią śledczym mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć tego, co zrobił. Dodała, że psychiatra orzekł, że choć badanie Pattersona wykazało u niego umiarkowaną depresję, to może odpowiadać karnie za swoje czyny.

Inny prokurator, Eric de Valroger, powiedział, że niespójne wypowiedzi Pattersona nie pozwalają na razie na ustalenie motywu, jakim się kierował. Dodał, że w organizmie zatrzymanego wykryto ślady środków odurzających, a on sam powiedział w śledztwie, że dużo ich zażywa.

W środę rano wciąż hospitalizowanych było sześć osób poszkodowanych w tragedii. Wśród nich jest 44-letnia kobieta, która walczy o życie. Już krótko po zdarzeniu władze wykluczyły, by miało ono charakter terrorystyczny. Według sąsiadki sprawcy, z którą rozmawiała AFP, Patterson od dłuższego czasu nie mógł znaleźć pracy. Jak podała w poniedziałek prokuratura, mężczyzna powiedział śledczym, że nosił się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Kilka dni temu miał podjąć już taką próbę.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokurator generalny USA Jeff Sessions powiedział w poniedziałek, że tragedia w Charlottesville w stanie Wirginia “nosi wszelkie znamiona rodzimego terroryzmu”. Do tragedii doszło w sobotę, kiedy neonazista wjechał w tłum, powodując śmierć jednej osoby i raniąc 19.

Domniemany sprawca tragedii to 20-letni James Alex Fields Jr. Podczas demonstracji białych nacjonalistów i kontrdemonstracji ich przeciwników potrącił on rozpędzonym samochodem dodge challenger 32-letnią Heather Heyer, powodując jej śmierć, a następnie uderzył w dwa jadące przed nim samochody. W wyniku reakcji łańcuchowej samochody wjechały w uczestników kontrdemonstracji, powodując poważne, a w niektórych przypadkach krytyczne obrażenia u 19 osób.

Podczas zamieszek w Charlottesville w katastrofie policyjnego śmigłowca zginęło także dwóch policjantów.

Fields, który przyjechał na demonstrację ekstremistów zorganizowaną pod hasłem “Zjednoczyć prawicę” ze stanu Ohio, uciekł z miejsca wypadku, jednak wkrótce został zatrzymany.

Nauczyciel historii Fieldsa powiedział, już “w szkole średniej był on zafascynowany Hitlerem i nazizmem”. Sprawca tragedii został oskarżony o morderstwo, poranienie 19 osób oraz ucieczkę z miejsca wypadku.

Sessions, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w przeszłości często krytykowany za rasistowskie uprzedzenia, zapowiedział w poniedziałek, że prokuratorzy federalni zamierzają wysunąć przeciw Fieldsowi dalsze zarzuty, w tym oskarżenia na podstawie ustawy o walce ze zbrodniami nienawiści.

Gwarantuję, że wysuniemy przeciw niemu najbardziej surowe zarzuty, jakie są możliwe – dodał.

Fields, który zaciągnął się do wojska, zrezygnował z dalszej służby wojskowej po wstępnym przeszkoleniu. Obecnie przebywa w lokalnym areszcie śledczym w Charlottesville.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

W rezultacie staranowania w poniedziałek wieczorem pizzerii w miasteczku na przedmieściach od Paryża zginęła 13-letnia dziewczynka a 12 osób zostało rannych, w tym 4 ciężko. Wśród ciężko rannych jest kilkuletni brat dziewczynki – poinformowało francuskie MSW.

Do tragedii doszło w małej miejscowości Sept-Sorts odległej o ok. 55 km na wschód od Paryża, niedaleko La Ferte-sous-Jouarre, w departamencie Seine-et-Marne. Wcześniej informowano, że dziewczynka, która poniosła śmierć miała 8 lat. Według żandarmerii brat dziewczynki odniósł ciężkie obrażenia i jego stan określany jest jako poważny.

“Połowa samochodu znalazła się w restauracji i powaliła wszystkich klientów i personel, którzy znaleźli się na jej drodze” – relacjonował jeden ze świadków dziennikowi “Le Parisien”.

Rzecznik francuskiego MSW Pierre-Henry Brandet oświadczył w telewizji BFMTV, że sprawcą okazał się 32-letni Francuz, który uderzył samochodem marki BMW w taras pizzerii Cesena. Został zatrzymany przez policję, która otoczyła całą okolicę kordonem bezpieczeństwa. Według prokuratury w pobliskim Meaux, był to czyn rozmyślny, ale na razie nic nie wskazuje na to, że był to atak terrorystyczny. Sprawca, poprzednio nie karany, powiedział śledczym, że nosił się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Kilka dni temu miał podjąć już taką próbę.

Radio RTL poinformowało, ze mężczyzna jest w głębokiej depresji oraz, że powiedział policjantom, iż w samochodzie ma broń. We Francji doszło ostatnio do serii tragicznych ataków na cywilów. W ub. tygodniu mężczyzna staranował samochodem na przedmieściu Paryża Levallois-Perret grupę żołnierzy raniąc sześciu z nich. Został postrzelony i zatrzymany przez policję. W ub. roku w Nicei, w dniu święta Dnia Bastylii (14 lipca) zamachowiec wjechał w tłum zabijając 84 osoby.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzy osoby nie żyją, a kilkanaście jest rannych w Charlottesville w stanie Wirginia. W trakcie starć pomiędzy białymi nacjonalistami oraz ich przeciwnikami samochód wjechał w ludzi. Trzy osoby poniosły śmierć podczas protestów białych nacjonalistów w Charlosttesville w amerykańskim stanie Wirginia. Pierwszą ofiarą była 32-letnia kobieta. Zginęła, gdy w tłum kontrmanifestantów wjechał rozpędzony samochód. Rannych zostało 19 osób.

Stan wyjątkowy w Charlosttesville

Doszło też do wypadku policyjnego helikoptera, w którym straciło życie dwóch funkcjonariuszy: 41-latek i 48-letni pilot. Lecieli na pomoc w związku z sytuacją w Charlosttesville. Jak wyglądał wypadek z udziałem auta? Według świadków srebrny sedan wjechał w tłum z dużą prędkością, po czym wycofał i uderzył ponownie.

Podejrzany o atak jest 20-letni mieszkaniec Ohio, który próbował uciec ale został aresztowany. Wcześniej gubernator stanu Wirginia ogłosił stan nadzwyczajny w mieście w związku ze starciami wrogich sobie grup. Policja nakazała wszystkim protestującym rozejście się.

Starcia w obronie pomnika gen. Lee

Demonstranci określający siebie mianem białych nacjonalistów zapowiedzieli manifestację w w proteście przeciwko planom usunięcia z lokalnego parku pomnika generała Konfederacji Roberta Lee. Zgromadzenie pod hasłem “Zjednoczyć prawicę” przedstawiali jako demonstrację w obronie praw białych Amerykanów.

W nocy przeszli oni przez miasto z pochodniami skandując hasło “Nie zastąpicie nas”. Gdy rano powrócili na ulice Charlottesville, spotkali się z kontrmanifestantami. Po drugiej stronie stanęli między innymi lewicowi aktywiści i czarnoskórzy członkowie ruchu Black Lives Matter. Podczas starć z udziałem kilkuset osób z obu grup poszły w ruch pięści, kije, gaz pieprzowy w sprayu i plastikowe butelki.

Część protestujących nacjonalistów miała na głowach hełmy, w rękach trzymali plastikowe tarcze. Policja aresztowała kilku uczestników starć, kilka osób odniosło obrażenia.

Na podstawie decyzji gubernatora stanu władze miasta zdelegalizowały zgromadzenie białych nacjonalistów, które miało się odbyć pod pomnikiem generała Lee i nakazały rozejście się kontrmanifestantom.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Pojazd wjechał w środę we francuskich żołnierzy na przedmieściach Paryża, w Levallois-Perret. Sześciu żołnierzy jest rannych, w tym dwóch ciężko. Rozpoczęła się operacja policyjna, trwają poszukiwania pojazdu – podało radio France Info.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu Tadeuszowi K., który w zeszłym roku wjechał w kolumnę pielgrzymów, skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie tamtejsza prokuratura. K., który był kierownikiem tej pielgrzymki, jest oskarżony o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. W sierpniu ub. r. kierowca wjechał w kolumnę pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. 15 z nich odniosło obrażenia, 9 trafiło do szpitala. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak podała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, Tadeusz K. pełnił obowiązki kierownika pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. 12 sierpnia ub.r. pielgrzymka ta zmierzała do Częstochowy drogą krajową Działoszyn-Częstochowa przez miejscowość Zawady. Tadeusz K. jechał samochodem marki dacia za kolumną pieszych pielgrzymów.

W pewnym momencie oskarżony z niewyjaśnionych przyczyn nie zastosował się do sygnału podawanego przez osobę odpowiedzialną za kierowanie ruchem pielgrzymki i uderzył w krawężnik po lewej stronie jezdni. Następnie z prędkością około 50 km/h wjechał w tył kolumny pieszych. 15 pielgrzymów odniosło obrażenia w postaci złamań i stłuczeń różnych części ciała. Stan zdrowia 9 osób był na tyle poważny, że przewieziono ich do szpitali.

Przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa

Badania potwierdziły, że Tadeusz K. był trzeźwy, nie był też pod wpływem środków odurzających. Z opinii biegłego ds. ruchu drogowego wynika, że bezpośrednią przyczyną zaistnienia katastrofy było jego zachowanie, polegające na niezastosowaniu się do sygnału podawanego przez osobę odpowiedzialną za kierowanie ruchem pielgrzymki oraz niezachowanie szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzania. Według biegłego stan techniczny pojazdu nie mógł mieć wpływu na przebieg zdarzenia.

W śledztwie prokurator przedstawił Tadeuszowi K. zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób oraz spowodowania wypadku drogowego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tadeusz K. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, które są zgodne z ustaleniami śledztwa. Mężczyzna nie był w przeszłości karany.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Samochód wjechał w pieszych w Bostonie, 10 osób trafiło do szpitali. Pierwsze doniesienia wyglądały dramatycznie, bo do incydentu, który – jak się okazało – nie miał nic wspólnego z terroryzmem, doszło w przeddzień amerykańskiego Święta Niepodległości.

Wypadek miał miejsce w pobliżu międzynarodowego lotniska we wschodniej części Bostonu. Według informacji CNN taksówkarz wjechał w pieszych na chodniku, bo pomylił pedał gazu z hamulcem. Służby zareagowały natychmiast. Rannych przewieziono do trzech bostońskich szpitali, a 56-letni kierowca został na miejscu przesłuchany przez policjantów. Szczegółowe przyczyny wypadku wyjaśnią śledczy.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzy osoby zostały ranne w brazylijskim Sao Paulo, gdy rozpędzony samochód wjechał w tłum jadących ulicą deskorolkarzy. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, policja ustala jego tożsamość.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, gdy w Sao Paulo obchodzono światowe święto skateboardingu. Częścią obchodów był przejazd deskorolkarzy ulicami miasta. Jak widać na nagraniu na jednej z ulic w tłum jadących na deskorolkach osób wjeżdża poruszający się w przeciwnym kierunku czarny samochód. Kilku ludzi potrąca, inne uciekają, widać także ludzi znajdujących się na masce pojazdu.

Według relacji pomimo obecności ludzi na całej szerokości jezdni kierowca nie podjął próby hamowania. Brazylijska policja poinformowała, że trzy osoby zostały ranne, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Trwa śledztwo w tej sprawie.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »