Zaginęła 17-letnia Natalia Olbrycka

Zaginęła 17-letnia Natalia Olbrycka, mieszkanka Starego Pola. Szuka jej policja w Malborku i prosi o kontakt wszystkie osoby, które widziały dziewczynę. Komenda Powiatowa Policji w Malborku prowadzi poszukiwania 17-letniej mieszkanki Starego Pola, Natalii Olbryckiej.

We wtorek 8 września Natalia wyszła z domu około godziny 6:20. Powiedziała, że idzie do koleżanki, a następnie miała pojechać na praktyki szkolne do Malborka. Do domu w Starym Polu miała wrócić wieczorem. Tak się jednak nie stało.

Policja ustaliła, że nastolatka nie dotarła na praktyki. Do tej pory rodzina nie ma z nią kontaktu. Poszukiwana ma 172 cm wzrostu, piwne oczy, włosy ciemne do ramion, szczupłą sylwetkę. W dniu zaginięcia ubrana była w czarne spodnie, czarną bluzę zapinaną na zamek marki „Adidas” ze wstawkami na rękawach z fakturą lamparta, miała ze sobą czarny plecak z nadrukiem zająca, który na jednym oku ma krzyż.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu 17-letniej Natalii Olbryckiej proszę kierować do Komendy Powiatowej Policji w Malborku – tel. 47 74 22 822 lub na adres email: komenda.malbork@gd.policja.gov.pl
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 45-letni Arkadiusz Kańczucki

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) od 7 lutego 2020 r. prowadzi poszukiwania Arkadiusza Kańczuckiego. Mężczyzna wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Jak podaje policja, zaginiony 45-latek, w dniu 6 lutego wyjechał z miejsca zamieszkania samochodem marki Seat Altea na tomaszowskich tablicach rejestracyjnych. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu rodzinną i osobami z najbliższego otoczenia, a jego aktualne miejsce pobytu nie jest znane.

W tym dniu ubrany był w czerwony T-shirt z krótkim rękawem, czarne spodnie dresowe i czarną ocieplaną polarową bluzę. RYSOPIS ZAGINIONEGO: wzrost 177 cm, waga ok. 104 kg, sylwetka otyła, włosy ciemne – lekko szpakowate, oczy koloru piwnego.

Osoby mogące mieć jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny lub o jego aktualnych losach, proszone są o kontakt w tej sprawie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim ul. Wandy Panfil 44, telefonicznie dzwoniąc pod numer: Sekretariat Wydziału Kryminalnego w godz. 08:00 -15:00 (kier. 44) 726 10 67, Powiatowe Stanowisko Kierowania – Zespół Dyżurnych (całodobowo) tel. (kier. 44) 726 10 00 lub pod numer alarmowy 112.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginął 22-letni Michał Zonek

Policjanci z komendy w Pruszczu Gdańskim poszukują zaginionego Michała Zonka z miejscowości Grabiny Zameczek w gminie Suchy Dąb. Mężczyzna ostatni raz był widziany przez swojego brata 2 listopada tego roku. Następnego dnia wyszedł z domu i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani znajomymi. Nikt z domowników nie widział momentu, w którym opuścił mieszkanie. Nie nawiązał kontaktu z rodziną ani znajomymi.

Rysopis zaginionego: wzrost około 183 cm, waga ok. 65 kg, szczupła sylwetka ciała, włosy ciemne, krótkie, oczy niebieskie, twarz pociągła, nos długi. W dniu zaginięcia był ubrany w granatową, pikowaną kurtkę z jeansowymi rękawami, białe buty typu adidas, czarną czapkę z daszkiem Nike.

Wszystkie osoby, które widziały Michała Zonka od chwili zaginięcia, bądź znają jego miejsce pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim, ulica Wita Stwosza 4, tel: 058 78-54- 287 lub najbliższą jednostką Policji pod nr 997.
Źródło info i foto: interia.pl

Zaginął 56-letni Zbigniew Kłapacz

Policjanci poszukują 56-letniego Zbigniewa Kłapacz. Mundurowi proszą o kontakt wszystkie osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać mężczyzna lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego zaginięcia. Mężczyzna wyszedł z domu 1 stycznia.

Rysopis zaginionego: wzrost ok. 176 cm, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, szpakowate, oczy szare, twarz owalna. Znaki szczególne: Proteza zębowa obu szczęk, ślad przecięcia nad lewą brwią.

W dniu zaginięcia ubrany był w: czarne buty zimowe do kostek, czarną zimową kurtkę z paskami na pagony, spodnie typu jeans granatowe – ocieplane. Wszystkie osoby, które widziały 56-latka w ostatnich dniach, wiedzą, gdzie może przebywać lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego zaginięcia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce. Można przyjść osobiście lub zadzwonić: nr tel. 12 289 12 11, 12 289-12-29 oraz 997 i 112 na terenie całego kraju.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Zaginęła Zofia Raczyńska

Mieszkanka Białej Podlaskiej pod nieobecność domowników wyszła z domu. Niestety do tej pory nie wróciła. Trwają poszukiwania zaginionej. Wydział Kryminalny KMP w Białej Podlaskiej poszukuje zaginionej Zofii Raczyńskiej, córki Władysława i Marianny, urodzonej 11 września 1941 roku. Zamieszkałej przy ulicy Zbigniewa Burzyńskiego 5 w Białej Podlaskiej.

Zaginiona o wzroście 175cm, lekko krępa, waga 85 kg, uszy średnie, normalne, twarz pociągła, włosy ciemne, siwiejące, proste, oczy piwne, widoczne braki w uzębieniu. W dniu zaginięcia ubrana była w szare spodnie materiałowe, bluzkę koloru jasnego w kratkę lub kwiatki, szarą kurtkę letnią, jasne buty sportowe, typu adidasy.

Kobieta w dniu 30 maja w godzinach przedpołudniowych pod nieobecność domowników wyjechała w nieznanym kierunku rowerem typu składak, koloru wiśniowego i do chwili obecnej nie powróciła, a jej obecne miejsce pobytu nie jest znane. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej, proszone są o kontakt z numerem 997, osobiście z Dyżurnym KMP w Białej Podlaskiej (Biała Podlaska, Plac Wojska Polskiego 23) lub bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym KMP, tel. (83) 344 82 70.
Żródło info i foto: Biala24.pl

Zaginął Kamil Solnica

Trwają poszukiwania Kamila Solnicy. 17-latek mieszka w Krakowie (Nowa Huta). Policja informuje, że zaginiony nastolatek widziany był ostatni raz 28 grudnia 2015 r. – około godz. 15.00 na os. Szkolnym w Krakowie.

Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca pobytu oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Rysopis zaginionego udostępniony przez policję: wzrost 180 cm, twarz okrągła, oczy ciemne, włosy ciemne, krótkie. Może nosić brodę. W dniu zaginięcia ubrany był w: czarne spodnie dresowe, niebieską bluzę dresową, adidasy. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o zaginionym proszone są o kontakt z VIII Komisariatem Policji w Krakowie: tel. 12 615-29-10, 12 615-30-70 oraz 997.
Żródło info i foto: onet.pl

Poszukiwani za napad na bank w Rzeszowie

Policja opublikowała zdjęcia z monitoringu przedstawiające dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na placówkę bankową w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej. Do napadu doszło w ostatni poniedziałek około godziny 17. Złodzieje z nożem zastraszyli kasjerkę, zabrali pieniądze i uciekli.

Funkcjonariusze szukają dwóch mężczyzn: jeden ma około 40 lat i 170 cm wzrostu. Drugi z poszukiwanych może być w wieku 17-18 lat, wzrost 180 cm szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, krótkie, twarz szczupła. Mężczyźni po napadzie wyszli z placówki i ulicą Krakowską prawdopodobnie udali się w kierunku ulicy Okulickiego w Rzeszowie. Osoby, które widziały lub rozpoznają mężczyzn proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie osobiście lub telefonicznie pod nr telefonu (17) 858 32 59 albo z dyżurnym komendy tel. (17) 858 33 10.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Wciąż trwają poszukiwania Ewy Tylman

Od 8:00 policja z Poznania przeszukuje brzegi Warty, po rzece pływają też łodzie patrolowe. To kolejny dzień poszukiwań 26-letniej Ewy Tylman, która zaginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Młoda kobieta wracała z kolegą z imprezy w okolicach Starego Rynku. Kamery monitoringu miejskiego ostatni raz uchwyciły ją na ulicy Mostowej. Według policji mogła też przebywać w okolicach przystanku tramwajowego na ulicy Królowej Jadwigi, bo tam znaleziono jej dowód osobisty.

Towarzyszący jej mężczyzna był kilka razy przesłuchiwany, jest w tym śledztwie świadkiem. Ewy szukają też znajomi i rodzina. Jeżeli nas słyszysz, to Cię szukamy i na pewno Cię znajdziemy, tak? Uwierz, że świat staje na głowie i cały Internet i wszyscy, którzy są w to zaangażowani – mówi pan Piotr, brat Ewy.

Rysopis zaginionej: wzrost 165 cm, waga ok. 60 kg, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, proste do ramion, uszy przylegające, nos normalny (dołek na koniuszku nosa). W chwili zaginięcia kobieta ubrana był w szary płaszcz do pasa z kapturem, czarne spodnie jeansowe, czarny sweter, czarne buty na obcasie oraz czarną torebkę z ćwiekami.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej 26-latki, policjanci proszą o kontakt z Komisariatem Policji Poznań-Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 pod numerem telefonu (61) 841-23-13 lub (61) 841-23-11 – czynne całą dobę.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Trwają poszukiwania 26-letniej Ewy Tylman

Ewy Tylman szuka policja i Krzysztof Rutkowski, a na profilu poświęconym jej poszukiwaniom organizowana już jest grupa ochotników do przeczesywania pustostanów i opuszczonych obiektów przemysłowych w Poznaniu. Został też opublikowany obraz z kamery monitoringu z godziny 3:18, na którym widać zaginioną Ewę i obejmującego ją mężczyznę.

Ewa Tylman ma 26 lat. Zaginęła w centrum Poznania w nocy z niedzieli na poniedziałek, wracając z imprezy. Ostatni raz miejski monitoring zarejestrował ją o godz. 3.24 na ul. Mostowej. Ok. godz. 5 jej dowód osobisty znaleziono na ul. Królowej Jadwigi. Ewy Tylman szuka już rodzina, która postanowiła skorzystać z usług kontrowersyjnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Na konferencji prasowej w czwartek Rutkowski przedstawiał swoje ustalenia.

Wiadomo, że w niedzielę wieczorem Ewa Tylman poszła na imprezę ze znajomymi. Spotkanie zaczęło się w kręgielni w Galerii MM. Ok. godz. 23 znajomi opuścili galerię. Potem – do godz. 23.15 – siedzieli w Pijalni Wódki i Piwa przy ul. Wrocławskiej. Lokal zmienili na Mixturę przy tej samej ulicy, gdzie zostali aż do godz. 3 w nocy.

Policja zakłada, że Ewa rozstała się z kolegą, z którym wracała z imprezy, na ul. Mostowej. Chłopak był pod wpływem alkoholu. Twierdzi, że nic nie pamięta. Rodzina podejrzewa, że Ewa została uprowadzona. Ewa Tylman zaginęła – obraz z monitoringu i apel na profilu W nocy z czwartku na piątek prywatna osoba umieściła na profilu „Zaginęła Ewa Tylman” zdjęcie, na którym widać zaginioną kobietę i obejmującego ją mężczyznę.

Obraz pochodzi z kamery przy ulicy Mostowej 15 w Poznaniu.

„We wtorek odwiedziła nas policja w celu obejrzenia nagrań z naszego monitoringu. Okazało się, że nasz monitoring uchwycił część trasy Ewy. Nagranie zostało udostępnione panom z policji. Dziwię się jednak, że to my musimy publikować to zdjęcie. Wiadomym jest że łatwiej rozpoznać osobę po zdjęciu niż opisie w co była ubrana, szczególnie że kurtka towarzysza Ewy jest dość charakterystyczna i ciężko jej nie zauważyć” – pisze Michał, który opublikował obraz z monitoringu.

Krótko wcześniej, bo po północy, administrator profilu zwrócił się do wszystkich osób obserwujących go (w piątek rano było to już 9 tys. osób):

„Wychodząc naprzeciw sugestiom licznych osób chciałbym poinformować, że przewidujemy zebranie brygady, która potencjalnie zajmie się przeczesywaniem dostępnych pustostanów, opuszczonych obiektów przemysłowych oraz łatwo dostępnych węzłów ściekowych na terenie Poznania – z zaznaczeniem jednej tylko zasady: muszą to być tereny nie objęte odgórnym zakazem wstępu z przyczyn BHP oraz karnych. Z pewnością nikomu nie zależy na żadnej innej tragedii.

Jest to pomysł, który rozważymy jeśli śledztwo nie ruszy do weekendu – ufamy, że zarówno policja jak i biuro pana Rutkowskiego robią bardzo wiele i dajemy im pole do działania. Jeśli zdecydujemy się na akcje, poinformujemy. Na obecną chwilę – bądźcie czujni!”. Ewa Tylman ma 165 cm i szczupłą budowę ciała, waży ok. 60 kg. Włosy ciemne, do ramion. W chwili zaginięcia miała szary płaszcz z kapturem, czarne spodnie dżinsowe, czarny sweter, czarne buty na obcasie oraz czarną torebkę z ćwiekami.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Trwają poszukiwania zbiegłych więźniów

Policjanci prowadzą poszukiwania za trzema skazanymi, którzy w sobotę wieczorem uciekli z Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu. Osoby mające informacje o uciekinierach proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 997 i 112. 10 października 2015 r. około godz. 20.50 z Zakładu Karnego nr 2 w Grudziądzu uciekli:

1. Śmiśniewicz Bartosz (s. Ryszarda) – ostatnio zameldowany w Bydgoszczy; rysopis: wzrost 173 cm, oczy piwne, włosy ciemne.

2. Böttcher Robert (s. Romana) – ostatnio zameldowany w Grudziądzu; rysopis: wzrost 174 cm, oczy niebieskie, włosy ciemnoblond.

3. Piechocki Marcin (s. Marka) – ostatnio zameldowany w Grudziądzu; rysopis: wzrost 165 cm, oczy piwne, włosy ciemnoblond

Policjanci z Grudziądza powiadomieni o ucieczce skazanych natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W jednostce ogłoszono alarm, wystawiono posterunki blokadowe na drogach, informacja o ucieczce skazanych trafiła do innych jednostek policji. W tej chwili nadal trwają poszukiwania. Osoby posiadające informacje o uciekinierach proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu – tel. 997 lub 112.
Żródło info i foto: Policja.pl