Wciąż trwają poszukiwania 42-latka. Jest uzbrojony

Policjanci z Biłgoraja na Lubelszczyźnie wznowili poszukiwania chorego psychicznie 42-latka, który wczoraj uzbrojony w siekierę i widły uciekł przed funkcjonariuszami do lasu. Mimo użycia dronów od wczoraj wciąż nie udało się go odnaleźć. Mężczyzna jest bardzo niebezpieczny. Ma przy sobie również agresywnego psa – owczarka niemieckiego.

Policjanci proszą, żeby w razie spotkania z 42-latkiem nie próbować do niego podchodzić, czy zatrzymywać, ale natychmiast zawiadomić służby. Mężczyzna jest bardzo niebezpieczny. Wielokrotnie przebywał na leczeniu psychiatrycznym w zakładach zamkniętych. Prawdopodobnie przestał brać leki, dzięki którym mógł funkcjonować poza szpitalem. 42-latek przemieszcza się lasem, prawdopodobnie w kierunku Podkarpacia.

Rysopis zbiega

Mężczyzna ma około 180 cm wzrostu, waży około 100 kg, jest krępy, włosy krótkie siwiejące, ubrany w granatową koszulę i jeansy. Może mieć obrażenia lewej nogi.

Sobotnia interwencja policji

Wczoraj rano rodzina wezwała policję, do awanturującego się domownika.

Funkcjonariusze próbowali obezwładnić mężczyznę, ale ten najpierw poszczuł ich owczarkiem niemieckim, a potem zaczął atakować siekierą i widłami. Wybił też szybę w radiowozie. Policjanci użyli paralizatora i oddali strzały ostrzegawcze. Wtedy napastnik uciekł do lasu sąsiadującego z posesją, na której stoi jego dom.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Wciąż trwają poszukiwania podejrzanego o zabójstwo 28-latka

Od 1 czerwca śląska policja poszukuje podejrzanego o zamordowanie 28-letniego mężczyzny. Jego ciało bandyta zakopał w centrum Siemianowic Śląskich. Od początku policja komunikowała, że wie, kto może być mordercą. W środę (5 czerwca) po południu opublikowała treść listu gończego.

Czytamy w nim: „Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich wszczęła śledztwo przeciwko podejrzanemu Markowi Gieracz urodzonemu w dniu 17 kwiecień 1964 r., który nie posiada stałego miejsca zamieszkania a ostatnio przebywał w Siemianowicach Śląskich. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 28-latka, którego zwłoki ujawniono na nieużytkach w dniu 1 czerwca br. Może on poruszać się środkami komunikacji miejskiej i posiadać niebezpieczny przedmiot. Został za nim wydany list gończy. W prowadzonym śledztwie został wydany list gończy za podejrzanym Markiem Gieracz.

Rysopis podejrzanego: wzrost około 175 cm, waga ok. 75-80 kg, włosy krótkie, twarz owalna, liczne tatuaże na ciele umiejscowione na lewym i prawym ramieniu, prawym przedramieniu, nadgarstku lewym, podudziu prawym, lewym palcu. Charakterystyczną cechą poszukiwanego jest brak prawego kciuka. Podejrzany może nosić nakrycie głowy”.

Policja apeluje: „W przypadku posiadania jakiejkolwiek wiedzy o samym podejrzanym, jak również miejscu jego ukrywania się bądź osobach mogących utrzymywać z nim kontakt prosimy o pilne przekazanie informacji dyżurnemu siemianowickiej komendy pod numerem tel. 32 35 96 255, 32 35 96 201 bądź z najbliższą jednostką Policji. Informacje można też przesłać mailowo na adres dyzurny@siemianowice.ka.policja.gov.pl”.
Źródło info i foto: se.pl

Chorzów: Policja poszukuje damskiego boksera. Uderzył 68-letnią kobietę pięścią w twarz

Mężczyzny w wieku około 20-30 lat, który uderzył pięścią w twarz 68-letnią kobietę poszukuje chorzowska policja. Opublikowano wizerunek sprawcy. Komisariat Policji I w Chorzowie poinformował, że prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała, do którego doszło 19 lipca br. w Chorzowie pod wiaduktem kolejowym przy ul. Inwalidzkiej a Armii Krajowej.

Widoczny na zdjęciu sprawca uderzył pięścią w twarz 68- letnią mieszkankę Chorzowa. Policjanci apelują o pomoc w ustaleniu, kim był napastnik.

Opublikowano również rysopis sprawcy: mężczyzna w wieku około 20-30, średniej budowy ciała, włosy krótkie, ubrany w ciemną bluzę z kapturem, spodnie krótkie do kolan jeansowe, na dłoniach rękawiczki bez palców, poruszający się na rowerze typu górskiego, rama w kolorze czarno białym.

Wszelki osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy proszone są o kontakt z asp. sztab. Grzegorzem Dybichem z komendy policji w Chorzowie telefonicznie na nr 798 030 086 lub mailowo na adres grzegorz.dybich@chorzow.ka.policja.gov.pl.
Źródło info i foto: TVP.info

Zawiercie: Trwają poszukiwania zaginionych emerytów

80-letniej kobiety i mężczyzny w podobnym wieku poszukuje policja z Zawiercia w woj. śląskim. Kobieta wyszła ze swojego domu w niedzielę. Mężczyzna zaginął w poniedziałek. Sprawy nie są powiązanie. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca ich pobytu, prosimy kierować pod nr tel. 32 67 38 255 lub tel. alarmowe 997, 112.

Poszukiwana Oliwia Kwapisz ubrana była w bluzkę z krótkim rękawem w ciemnym kolorze, szary sweter zapinany na guziki oraz spódnicę w prążki koloru granatowego. Na nogach miała letnie buty ze złotymi przeszyciami.

Rysopis zaginionej: wzrost 156 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie, siwe.

Natomiast Władysław Studniarz ubrany był w koszulę w czerwoną kratę, biało – szary sweter i czarne spodnie. Na głowie miał bordową czapkę z daszkiem, a na nogach wysokie zimowe buty. Z domu wyszedł ok. 5.30 w poniedziałek. Rysopis zaginionego: wzrost 170 cm, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, siwe. Na nosie posiadał widoczną narośl.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu poszukiwanej kobiety proszone są o pilny kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu pod numerem tel. 32 6738 255, bądź z najbliższą jednostką policji tel. 112 lub 997. Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: dyzurny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamość chłopca znalezionego

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu prowadzą czynności mające na celu ustalenie tożsamości chłopca, który w niedzielę około godz. 22:00 został znaleziony w Grudziądzu przy Alei 23 Stycznia, w rejonie sklepu monopolowego.

Chłopiec z wyglądu ma ok. 1,5-2,5 lat, wzrost około 90 cm, waga około 13,5kg szczupłej budowy ciała, włosy krótkie, blond. Dziecko jeszcze nie mówi. W momencie znalezienia chłopiec był ubrany w czerwoną, pikowaną kurtkę, na którą ubrany miał granatowy bezrękawnik, z kapturem, niebisko-zielone sportowe butki i szare, dresowe spodnie.

Chłopiec w momencie odnalezienie go był w wózku dziecięcym typu spacerówka, koloru fioletowego, w kratkę. Stelaż wózka jest koloru granatowego, z żółtymi elementami. W przypadku rozpoznania lub ustalenia tożsamości dziecka policjanci proszą o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu pod nr 112 lub 997.
Źródło info i foto: Policja.pl

Zaginął Krzysztof Dmitrowicz

Zaginiony bialczanin 26 lipca kontaktował się telefonicznie z żoną i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną, a jego miejsce pobytu nie jest znane. Policja prosi osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny o kontakt z KMP w Białej Podlaskiej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej poszukują zaginionego:

Krzysztofa Dmitrowicza, s. Franciszka i Kazimiery, ur. 09.02.1974 r. zam. ul. Kochanowskiego 16, Biała Podlaska

Rysopis:

wzrost ok. 180 cm, 90 kg, sylwetka szczupła, włosy krótkie, ciemne, po bokach zakola, oczy piwno – zielone, twarz pociągła, uszy normalne, nos prosty, mały, uzębienie pełne. Mężczyzna ubrany był w spodenki dżinsowe do kolan, szarą bawełnianą bluzkę (t-shirt) oraz klapki Adidas lub czarne sandały NIKE.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego policja prosi kierować na numer 997, osobiście do dyżurnego KMP w Białej Podlaskiej lub bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego na nr tel. 83 344 82 70.
Żródło info i foto: 24wspolnota.pl

Zaginął Albert Sobechowicz

Komisariat Policji w Terespolu poszukuje zaginionego Alberta Sobechowicza, s. Lucjana i Stanisławy, ur. 10.05.1979 r. zam. ul. Spacerowa 7/8, Koroszczyn

Rysopis:

Wzrost 185 cm, sylwetka średnia, waga 100 kg, włosy krótkie, proste, szatyn, oczy niebieskie, nos naturalny, średni, uszy normalne, uzębienia pełne. Cechy ubioru: Czarna kurtka letnia, granatowa bluza polarowa, niebieskie spodnie jeansowe, buty sportowe, szare, z wstawkami w kolorze pomarańczowym.

Okoliczności zaginięcia:

Wymieniony w dniu 10 kwietnia 2016 r. wracał z Niemiec samochodem osobowym marki VW Passat o nr rej. LBI 50U6. Przebywając w okolicy Wrocławia, około godziny 19.00, ostatni raz kontaktował się telefonicznie z rodziną. Od tamtej pory do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną i nie jest znane aktualne miejsce jego pobytu. Telefon komórkowy jest nieaktywny.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Terespolu, ul. Czerwonego Krzyża 3, 21-550 Terespol, tel. (83) 375-62-10 lub numerem alarmowym 997 (112) najbliższej jednostki Policji.
Żródło info i foto: bialapodlaska.dlawas.info

Trwają poszukiwania zaginionych braci

Policjanci z Malborka poszukują dwóch braci 12-letniego Macieja i 14-letniego Kacpra Cicheckich. Chłopcy w poniedziałek rano wyszli z domu. Rodzice nie wiedzą, co się z nimi dzieje, bo nie wrócili do domu. Na policję zgłoszenie o zaginięciu dwóch braci w wieku 12 i 14 lat wpłynęło w poniedziałek wieczorem.

Chłopcy wyszli z domu rano około godziny 9:00. Do wieczora rodzice szukali ich na własną rękę. Potem poprosili o pomoc policję. Funkcjonariusze przeszukali skwery, parki, markety. Chłopców nie było też u żadnego z kolegów ani u rodziny.

12-letni Maciej ma 140 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, włosy krótkie, proste, koloru ciemny blond, oczy niebieskie. Ubrany był w kurtkę zimową koloru pomarańczowego, granatowe spodnie dresowe oraz szare adidasy.

Kacper ma lat 14, 150 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, włosy krótkie, ciemny blond, oczy niebieskie. Ubrany był kurtkę skórzaną koloru czarnego, spodnie jeansowe koloru niebieskiego.

Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionych chłopców proszone są o kontakt z policjantami Zespołu ds. Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Malborku pod numerem tel. 552702919 lub z oficerem dyżurnym pod numerem 997.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 29-letni Łukasz Podymniak

21 grudnia 2015 roku 29-letni Łukasz Podymniak ostatni raz kontaktował się z rodziną i do chwili obecnej nie powrócił do domu. Nie nawiązał też żadnego kontaktu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. Rysopis zaginionego: wzrost 180 cm, szczupła sylwetka, pociągła twarz, włosy krótkie, ciemne. W dniu zaginięcia ubrany był w kurtkę koloru czarnego, buty sportowe. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu 29-latka proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa III, telefon 022/ 603-93-50 lub z najbliższą jednostką Policji.

Informacje można przekazać także drogą elektroniczną na adres: krp3warszawa@policja.waw.pl.
Żródło info i foto: wawalove.pl

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny ze zdjęcia

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego zwłoki odnaleziono na terenie Ustronia. Osoby, które mogą udzielić informacji proszone są o kontakt z policją w Ustroniu, lub na numer 997. Wczoraj, na zboczu góry Równica znaleziono zwłoki mężczyzny, który popełnił samobójstwo przez powieszenie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, co utrudnia policji ustalenie jego tożsamości. Denat to mężczyzna w wieku ok. 50 lat, wzrost 185 cm, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie (lekko łysiejący), ubrany spodnie sztruksowe w kol. czarnym, dwa ciemne podkoszulki, brązowy sweter, niebieska bluza kapturem, szal koloru czarnego, zielona kurtka. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Ustroniu, lub zatelefonowanie pod nr 997.
Żródło info i foto: DziennikZachodni.pl