Małopolska: Pijany 21-latek ukradł samochód straży pożarnej

Pijany 21-latek z Małopolski ukradł pojazd pożarniczy z terenu jednej z krakowskich jednostek straży pożarnej. Policja zatrzymała go dopiero pod Krakowem.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem – informuje RMF FM. Mężczyzna wdarł się na teren straży pożarnej, kiedy wszystkie jednostki zostały wysłane w teren do gaszenia ognia. 21-latek wsiadł do wozu strażackiego, staranował bramę, wyłamując przy tym szlaban i wyjechał poza teren komendy.

Na terenie jednostki był dyspozytor, który zamknął zarówno bramę, jak i szlaban. – To nie przeszkodziło sprawcy, żeby przez zamkniętą bramę i szlaban wyjechać z terenu jednostki – powiedział RMF FM kapitan Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Policja zatrzymała go dopiero pod Krakowem. Jak się okazało, spowodował kolizję w miejscowości Słomniki. Był nietrzeźwy.
Źródło info i foto: wp.pl

Tak walczą gangi narkotykowe w Meksyku

O tym, że narkotykowe gangi to często małe armie – wiadomo nie od dziś. Dobrze uzbrojone bandy sieją postrach w wielu miejscowościach, używają automatycznej broni, nowoczesnych środków łączności, a narkotyki przemycają dronami. Ale wciąż czymś zaskakują – tak jak odkrytym właśnie przez meksykańską policję wozem pancernym domowej roboty. Materiał z programu „24 Godziny”.
Źródło info i foto: tvn24bis.pl