Posts Tagged “wychodzi”

Krótką informację o treści “Gawłowski wychodzi” opublikował przed chwilą na Twitterze mecenas Roman Giertych. Wkrótce więcej informacji.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Po 35 latach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym John Hinckley odzyska wolność. Amerykański sąd zgodził się na warunkowe zwolnienie sprawcy nieudanego zamachu na byłego prezydenta USA Ronalda Reagana. Hinckley próbował zastrzelić Reagana 30 marca 1981 r. przed hotelem Hilton w Waszyngtonie. Ówczesny prezydent USA został trafiony w klatkę piersiową i 12 dni spędził w szpitalu. Hinckley po aresztowaniu zeznał, że podjął próbę zamachu, by zaimponować aktorce Jodie Foster, na punkcie której miał obsesję.

Sąd uniewinnił zamachowca z powodu jego niepoczytalności. John Hinckley został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym Świętej Elżbiety w Waszyngtonie. W ostatnich latach rygor jego pobytu w szpitalu został obniżony. Tydzień temu, sąd uznał, że mężczyzna nie stanowi zagrożenia dla siebie i innych i zgodził się na to, by mieszkał z matką.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Igor M., ps. Patyk, oskarżony o zabójstwo byłego szefa policji gen. Marka Papały najprawdopodobniej wyjdzie na wolność. Jak podało radio ZET sąd wydał decyzję o uchyleniu tymczasowego aresztu wobec Patyka. Według sądu nie ma obaw, że mężczyzna będzie utrudniał śledztwo na wolności. Igor M przebywa w “tymczasowym” areszcie od kwietnia 2012 roku. Prokuratura może odwołać się od decyzji sądu.

Śledztwo w sprawie śmierci generała Marka Papały ciągnie się już 17 rok. Wymiar sprawiedliwości jest bezradny. Główny oskarżony w tej sprawie Igor M (41 l.) pseudonim Patyk ma decyzją sądu wyjść na wolność po blisko trzech latach tymczasowego aresztu. Jak podało radio ZET sędziowie nie widzą powodów aby Patyk przebywał w areszcie. – Sąd nie widzi jednak potrzeby, by dalej siedział za kratkami. Tłumaczy, że Igor M. na wolności nie utrudni postępowania, bo jako świadek koronny jest kontrolowany i inwigilowany. – podają reporterzy ZET – ki. Zdaniem śledczych z Łodzi Igor M. zastrzelił w czerwcu 1998 r. generała Papałę w trakcie próby kradzieży jego daewoo espero. Generał policji miał być przypadkową ofiarą złodziei samochodów.

Gen. Papała zginął późnym wieczorem 25 czerwca 1998 roku przed swoim blokiem na ulicy Rzymowskiego w Warszawie. W jego aucie znaleziono pocisk kaliber 7,62 milimetra. Feralnego dnia Papała spotkał się m.in. z Janem Bisztygą (79 l.) – doradcą SLD, Józefem Sasinem (78 l.) – byłym oficerem SB, oraz z Edwardem Mazurem (66 l.). Po śmierci gen. Marka Papały prokuratorzy i policjanci sprawdzali wiele tropów. Jednym z motywów zabójstwa miało być zaangażowanie Papały w walkę z narkotykową mafią.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Robert N. (24 l.) ps. „Frog” nie wychodzi z kłopotów. W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia zaplanowano rozpoczęcie rozprawy dotyczącej jego pirackiej jazdy po centrum miasta. Została ona jednak odroczona, bo… nie pojawił się świadek.

Dzięki przełożeniu rozpoczęcia procesu obrońca Roberta N. może jeszcze lepiej przygotować się do reprezentowania swojego klienta. Już teraz zamierza składać kolejne wnioski dotyczące filmu, który w czerwcu ubiegłego roku pojawił się w internecie. – Nie chcę przesądzać czy nagranie w internecie zostało zmanipulowane i zmontowane. Pytanie dlaczego biegły stwierdził że jest ono oryginalne chociaż w sprawie nie badano oryginalnego nośnika? Chciałbym żeby biegły przedstawił swoją opinię na następnej rozprawie – powiedział Łukasz Krupa, obrońca Roberta N. Następną rozprawę zaplanowano na grudzień.

Sprawą rajdu „Froga” zajmuje się aż 5 sądów – każdy z innej dzielnicy, w której kierowca szarżował samochodem. Zapadł już jeden wyrok. Ursynowski sąd skazał „Froga” na areszt, grzywnę i zakaz prowadzenie samochodów.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Wychodzi na jaw szokująca prawda na temat zabójcy 10-latki z Kamiennej Góry. Mężczyzna był chory na zespół Tourette’a, a także dręczony przez rodziców.

W domu wisiało pięć pasów z różnych materiałów i różnej grubości – opowiadają koledzy Samuela ze szkoły, cytowani w reportażu “Gazety Wyborczej”. Pasy szły w ruch w zależności od ciężkości przewinienia, grubszy za większe, cieńszy za mniejsze. – Matka terroryzowała go psychicznie, ojciec – fizycznie – “GW” cytuje kolegów zabójcy.

27-latek jest synem nauczycielki i to właśnie ona – wedle świadków – miała się znęcać psychicznie nad Samuelem oraz jego bratem. W ich rodzinnym domu miał zaś wisieć sznur. Po co? Rozmówcy “GW” spekulują, że był to kolejny element psychicznego terroru.

Chłopak nie miał łatwego życia, był chory na zespół Tourette’a, który charakteryzuje się występowaniem licznych tików nerwowych i werbalnych. Obrywało mu się również za to, że był Świadkiem Jehowy. W dniu zabójstwa poszedł z siekierą ukrytą w reklamówce do urzędu pracy. Odebrano mu bowiem zasiłek dla bezrobotnych. Chłopak groził urzędniczce, że ją zabije, awanturował się. W efekcie został wyprowadzony z urzędu przez ochronę. Niedługo potem zaatakował na ulicy przypadkowo napotkaną dziewczynkę. Lekarze badają, czy był w tym momencie poczytalny.

- Zaraz po tym, co zrobił, prosił, żeby nie robić mu krzywdy, obiecywał, że wszystko opowie policji – relacjonuje “GW” jedna z mieszkanek Kamiennej Góry. 27-latek ma licencjat z fizykoterapii, pracował również w lokalnych fabrykach czekolady i dywanów, ale został zwolniony.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziś Mariusz T. zakończy odbywanie kary 25 lat więzienia za zabójstwo czterech chłopców. Tymczasem szef zakładu karnego zawiadomił prokuraturę o znalezieniu w jego celi materiałów, które “można zakwalifikować jako pornografię z udziałem małoletnich”. Wiadomo już, że we wtorek przed południem rzeszowski sąd apelacyjny rozpatrzy zażalenie szefa zakładu karnego na ubiegłotygodniową decyzję sądu o niezastosowaniu wobec T. tymczasowej izolacji. Czy tego samego dnia sąd okręgowy rozpatrzy ponowny wniosek o izolację, tym razem poparty informacjami o znalezionych w celi materiałach – nie wiadomo. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Wniosek o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, skierował do Sądu Okręgowego dyrektor więzienia w Rzeszowie. – “Wniosek o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób powstał na podstawie dokumentacji, którą przedstawił personel więzienny” – poinformował rzecznik prasowy zakładu karnego w Rzeszowie mjr Norbert Gaweł. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policja dostała już instrukcje. Najsłynniejszy polski skazany, Mariusz Trynkiewicz, ma być pilnowany od momentu opuszczenia zakładu karnego 11 lutego, o ile wcześniej nie zdąży być objęty specjalną procedurą zamkniętego leczenia zwyrodniałych przestępców. Pilnowany przed swoimi skłonnościami i tymi, którzy chcieliby wziąć sprawy w swoje ręce. Czy oznacza to de facto policyjną ochronę dla zbrodniarza? Policjanci mówią, że może być z tym problem. Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

24-godzinny nadzór policji – to rozwiązanie proponuje Jarosław Kaczyński wobec Mariusza Trynkiewicza. To morderca czterech chłopców, który 11 lutego wyjdzie na wolność. To m.in. w niego wymierzona była “ustawa o bestiach”, o której wiadomo, że nie zdąży wejść w życie przed tym terminem. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego groźni przestępcy, którzy wyjdą w najbliższych miesiącach na wolność, powinni być objęci specjalnym nadzorem. Chodzi o zabójców skazanych na śmierć w latach 80. Po zniesieniu kary śmierci zmieniono im wyroki na 25 lat więzienia. W najbliższych miesiącach pierwsi z nich wyjdą na wolność. Kaczyński wyraził opinię, że ustawa, przewidująca poddawanie ich leczeniu psychiatrycznemu, może zostać odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny. Komentując fakt, że ustawa została wydrukowana zbyt późno i nie będzie obowiązywać w momencie wyjścia na wolność pierwszego z groźnych przestępców, prezes PiS powiedział, że obecny rząd nie ma predyspozycji do kierowania państwem. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwie godziny drogi od centrum Los Angeles znajduje się miejsce, które wkrótce stanie się domem jednego z najbardziej odrażających kalifornijskich gwałcicieli. Seryjny gwałciciel, o którym mowa, został aresztowany po napaści na niemal dwadzieścia kobiet. Spędził sześć lat za kratkami i wyszedł na wolność w 1979 roku. Po uwolnieniu zgwałcił kolejne 23 kobiety. Dlaczego więc Hubbart zostanie umieszczony tutaj, w okolicy zamieszkanej przez młode rodziny? Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »