ZUS ostro sprawdza kto wyłudza zasiłki

ZUS tropi symulantów! Co robi cwaniak na zwolnieniu lekarskim? Wyjeżdża na urlop lub sobie dorabia! ZUS ostro wziął się za takich symulantów – pisze piątkowy „Fakt”. Dodaje, że w tym roku ZUS przeprowadził o 30 proc. więcej kontroli zwolnień lekarskich.

„W ten sposób zaoszczędził m.in. na zasiłkach chorobowych aż 156 mln zł” – czytamy.

Jak ustalił dziennik, od stycznia do września ZUS przeprowadził 468 tys. kontroli. „W zeszłym roku, w tym samym okresie, było ich o 110 tysięcy mniej” – czytamy. Dodano, że w tym roku wstrzymano i cofnięto wypłaty na 155 mln zł – 9 mln więcej niż przed rokiem.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

10 osób wyłudzających kredyty zostało zatrzymanych

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dziesięć osób, które wyłudzały kredyty na zakup sprzętu. Cztery z nich trafiły do aresztu, a sześć podpisywać będzie listę osób dozorowanych. Przestępczy proceder zorganizował właściciel zarejestrowanej firmy budowlanej. Swoim znajomym wystawiał zaświadczenia o zatrudnieniu, dzięki którym mogli oni uzyskiwać kredyty na zakup sprzętu w różnych placówkach bankowych. Żródło info i foto: Policja.pl