USA: Zatrzymani w Chicago porwali i skatowali niepełnosprawnego

Policja w Chicago zatrzymała czwórkę młodych ludzi – dwie kobiety i dwóch mężczyzn – którzy porwali i brutalnie pobili mężczyznę. To, co działo się z ich ofiarą, można było na żywo obserwować na Facebooku. Oskarżono ich m.in. o porwanie, brutalne pobicie i karalne groźby wobec osoby, która wymaga specjalnej troski.

Troje osiemnastolatków i jeden 24-latek długo znęcali się nad swoją ofiarą. Wg policji przetrzymywali mężczyznę w ciężarówce, która stała na przedmieściach Chicago. Jego gehenna trwała od 24 do 48 godzin.

Na filmie, który znalazł się w portalu społecznościowym, widać skulonego w kącie człowieka, który jest bity, obrażany i duszony. Napastnicy częściowo go oskalpowali. Słychać także rasistowskie uwagi, które wymieniali między sobą bandyci o białych oraz o Donaldzie Trumpie. Nagranie zostało usunięte z pierwotnego profilu, jednak zdążyło się rozpowszechnić w internecie.

Eddie Johnson z chicagowskiej policji nazwał atak „chorym” i „wysoce nagannym”. Podkreślił, że dla takich zachowań i wszelkich przejawów nienawiści nie ma miejsca w mieście. Mężczyznę, który padł ofiarą ataku, znaleziono błąkającego się ulicami. Był w fatalnym stanie psychicznym i fizycznym. Teraz jest w szpitalu. Policja do tej pory nie zdołała go przesłuchać.

Eddie Johnson z chicagowskiej policji nazwał atak „chorym” i „wysoce nagannym”. Podkreślił, że dla takich zachowań i wszelkich przejawów nienawiści nie ma miejsca w mieście.

Mężczyznę, który padł ofiarą ataku, znaleziono błąkającego się ulicami. Był w fatalnym stanie psychicznym i fizycznym. Teraz jest w szpitalu. Policja do tej pory nie zdołała go przesłuchać.
Żródło info i foto: TVP.ifno

Zbigniew Ratajczak skazany na dożywocie za zabójstwo nastolatki z Komornik

Dożywocie za zabójstwo nastolatki z Komornik koło Środy Sląskiej. Skazany Zbigniew Ratajczak wysłuchał wyroku Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Sąd uznał, że zabójca może ubiegać się o wyjście na wolność nie wcześniej niż po 35 latach. W uzasadnieniu sąd zaznaczył, że na wolności mógłby być nadal groźny. Jak mówiła sędzia Lidia Hojeńska, mężczyzna nie jest chory psychicznie, ale działał w sposób bardzo brutalny i bezwzględny. Ma osobowość psychopatyczną, która wymaga stałej kontroli w więzieniu.

Skazany przyznał się do popełnienie zbrodni, ale nie ma poczucia winy – mówi adwokat Małgorzata Niemiec – Zorko. Nie zgadza się z wyrokiem i żąda apelacji.

Do zabójstwa doszło w listopadzie 2014 roku. Dominika wracała ze szkoły, skazany zaatakował ją i zabił przy drodze. Zadał jej blisko 50 ciosów nożem. Sąd zgodził się na upublicznienie wizerunku i nazwiska skazanego.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Antonio Lopez Chaj otrzyma 58 mln dolarów zadośćuczynienia

43-letni imigrant Antonio Lopez Chaj, brutalnie pobity przez ochroniarza podczas sprzeczki w restauracji, otrzyma 58 milionów dolarów na opiekę medyczną i tytułem odszkodowania – postanowił sąd w kalifornijskim mieście Torrance. Do wypłacenia tej sumy zobowiązana została firma zatrudniająca ochroniarza, który podczas zajścia z 2010 roku bił Chaja pałką, kopał go, tłukł jego głową o podłogę, miażdżąc mu kości czaszki i powodując uszkodzenia mózgu. Chaj stracił mowę, wymaga całodobowej opieki. Podobno rozpoznaje rodzinę, ale zapewne nie zdaje sobie sprawy z wielkości przyznanego mu przez sąd odszkodowania. Żródło info i foto: TVP.info

Zaginęła 16-letnia Oliwia chora na schizofrenię paranoidalną

Bydgoscy policjanci szukają 16-letniej Oliwii. Nastolatka choruje na schizofrenię paranoidalną i wymaga stałej opieki. W piątek rano wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Policja prosi o kontakt każdego, kto posiada informacje mogące przyczynić się do odnalezienia dziewczyny. Zaginiona ma 163 cm wzrostu, niebieskie oczy, owalną twarz oraz długie włosy koloru kasztanowego, które w chwili zaginięcia zaczesane były w kitkę. Jest szczupłej budowy ciała. 16-latka ma blizny na wewnętrznej stronie lewej ręki, tuż powyżej dłoni. Dziewczyna w dniu zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę z kapturem, zieloną bluzę – również z kapturem – oraz czarną bluzę na zamek, niebieskie spodnie typu dżins i białe sportowe buty. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Oliwii proszone są o kontakt z policją pod nr 997, 112 lub 52-525-51-31. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl