Posts Tagged “wyniku”

Ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskich oraz ponad 20 kg suszu ujawnili kryminalni ze Szczecinka. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali cztery osoby.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, w wyniku wcześniej uzyskanych informacji, przeszukali budynek mieszkalny w gminie Borne Sulinowo. W piwnicy budynku ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad pół tysiąca krzewów oraz susz uzyskany z kwiatów konopi w ilości ponad 20 kg. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku od 41 do 49 lat. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, rośliny konopi indyjskich oraz sprzęt służący do jej uprawy. Działania kryminalnych ze Szczecinka pozwoliły zatem na zlikwidowanie jednej z największych plantacji w kraju w tym roku.

Kryminalni prowadzą teraz czynności z podejrzanymi, którzy jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. Za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć środki odurzające w znacznej ilości zgodnie z obowiązującymi przepisami może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Ponad miliard kont użytkowników Yahoo mogło zostać zainfekowanych przez hakerów. Dane dotyczą ataku z 2013 roku. Przedstawiciele amerykańskiego portalu internetowego potwierdzili, że w wyniku włamania hakerzy wykradli dane obejmujące adresy e-mail, daty urodzenia oraz numery telefonów użytkowników zainfekowanych kont.

W wrześniu firma informowała o podobnym ataku, do którego doszło w 2014 roku. Wtedy hakerzy włamali się do około 500 mln kont użytkowników Yahoo. Istnieją podejrzenia, że włamania były inspirowane przez jedno z państw, nie podano jednak, który kraj stał za tymi atakami. W komunikacie poinformowano, że prawdopodobnie atak hakerski w 2013 roku i ten z 2014 roku, były niezależnymi działaniami.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

W Afganistanie zginął polski żołnierz. Plutonowy Jan Kiepura dowodził drużyną zmotoryzowaną. Stracił życie w wyniku wybuchy miny. Do zdarzenia doszło na południe od bazy Ghazni podczas patrolu wykonywanego przez żołnierzy ze składu Zespołu Bojowego CHARLIE. W wyniku wybuchu miny-pułapki ciężkie obrażenia odniósł plutonowy Jan Kiepura, dowódca drużyny zmotoryzowanej. Na miejscu zdarzenia rannemu udzielono pomocy medycznej, jednakże nie udało się uratować życia żołnierza – informuje Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. Plutonowy Kiepura rozpoznawał teren i ubezpieczał miejsce wykonania zadania przez amerykański zespół oczyszczania, który sprawdzał, czy droga jest wolna od min. Rejon zdarzenia był ubezpieczany z powietrza przez polskie śmigłowce bojowe. Dodatkowo, po zdarzeniu na miejsce wezwano wsparcie w postaci amerykańskich śmigłowców. Na miejscu nie było kontaktu ogniowego z przeciwnikiem – czytamy w komunikacie. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Prokuratura wyjaśniająca sprawę wtorkowej śmierci policjanta w Lubuskiem wstępnie ustaliła, że zginął on w wyniku niekontrolowanego wystrzału ze służbowego pistoletu kolegi z patrolu – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że funkcjonariusze podbiegli do samochodu audi, który zatrzymali po pościgu. W czasie interwencji jeden z nich wyciągnął z kabury pistolet. Następnie policjanci podjęli próbę wyciągnięcia z samochodu kierowcy, stawiającego opór. Żródło info i foto: PolskaLokalna.pl

Comments Brak komentarzy »