Wybuch w banku PKO BP w centrum Bierutowa

Eksplozja w placówce banku PKO BP w centrum Bierutowa na Dolnym Śląsku. Wysadzono tam bankomat. „Słychać było tylko głośny huk i po chwili pisk opon szybko odjeżdżającego samochodu” – relacjonuje jeden z okolicznych mieszkańców. W placówce banku uruchomił się alarm. Siła wybuchu spowodowała, że zostały uszkodzone drzwi oraz wyleciały szyby z okien, które znajdują się na pobliskich chodnikach i parkingu. Okolica została odgrodzona taśmą przez policję.

Potwierdzam, że doszło do wysadzenia bankomatu. Obecnie funkcjonariusze policji prowadzą w tej sprawie czynności – informuje asp. Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Nie wiadomo, czy sprawcom udało się zabrać gotówkę. Mundurowi proszą natomiast świadków zdarzenia o kontakt, najlepiej dzwoniąc na numery alarmowe 997, 112 lub bezpośrednio z najbliższym dyżurnym policji.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Wysadzony bankomat w Grodzisku Mazowieckim. Złodzieje ukradli 200 tys. złotych

W nocy z wtorku na środę, około godziny trzeciej nad ranem, wyleciał w powietrze bankomat przy ulicy 11 listopada. Policja poszukuje sprawców. Nieoficjalnie wiadomo, że łupem złodziei mogło paść nawet 200 tys. złotych.

Asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, w rozmowie z Polsat News poinformowała, że wciąż trwa liczenie strat przez bank. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że skradziona suma była niebagatelna: mogła wynieść nawet 200 tysięcy złotych.

Mieszkańcy z najbliższej okolicy twierdzą, że złodzieje nieprzypadkowo „zasadzili się” akurat na ten konkretny bankomat: we wtorek 17 września został on zasilony świeżą dostawą gotówki do wypłacania.

Wybuch doszczętnie zniszczył urządzenie. Maszyna znajdowała się przy sklepie spożywczym „Społem”. W budynku w wyniku eksplozji pękła szyba, zniszczony został również daszek znajdujący się nad bankomatem.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Policja szuka sprawców, którzy wysadzili bankomat w stolicy

Policja szuka sprawcy lub sprawców, którzy na warszawskim Wawrze uszkodzili bankomat i ukradli pieniądze. Urządzenie zostało prawdopodobnie wysadzone przez ładunek. Nikomu nic się nie stało – poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Wmurowany w ścianę pawilonów usługowo-handlowych przy ulicy Kadetów bankomat został uszkodzony ostatniej nocy. Jak poinformowała KSP, prawdopodobnie użyto substancji, która spowodowała rozszczelnienie bankomatu.

Według wstępnych ustaleń śledczych, sprawcy, żeby zagłuszyć wybuch, odpalili fajerwerki na terenie boiska pobliskiej szkoły podstawowej. Policyjni technicy zabezpieczyli ślady przy bankomacie oraz na boisku szkolnym. Analizowane są także zapisy monitoringu miejskiego.
Źródło info i foto: onet.pl

Komorniki: Poszukiwana osoba, która wysadziła bankomat

Wysadzony w powietrze bankomat na ulicy Polnej w wielkopolskich Komornikach. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Uszkodzony bankomat zauważyli strażnicy miejscy – potwierdził informację reporter RMF24. Na miejscu zdarzenia jest policja. Nie wiadomo na razie, czy z bankomatu ukradziono pieniądze.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Olsztyn: okradli bankomat przy użyciu materiału pirotechnicznego

Dziś nad ranem nieznani sprawcy uszkodzili bankomat w Olsztynie i ukradli z niego kasetkę z pieniędzmi. Według policji podłożyli prawdopodobnie ładunek wybuchowy. – „Bankomat stojący przed sklepem spożywczym w dzielnicy Zatorze został prawdopodobnie wysadzony w powietrze za pomocą nieznanego materiału pirotechnicznego” – powiedział Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Miejskiej Policji. Według Wasyńczuka na miejscu pracują policyjni technicy, którzy weryfikują tę wersję zdarzeń. Ewentualny wybuch nie był silny. Nikomu nic się nie stało. Fragmenty uszkodzonego bankomatu są porozrzucane na niewielkiej przestrzeni. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Terroryści wysadzili gazociąg na Synaju

Egipskie władze nie mają wątpliwości: to akt sabotażu – kolejny w ostatnich miesiącach. Na Synaju został wysadzony w powietrze rurociąg, którym dostarczany jest z Egiptu do Izraela i Jordanii gaz ziemny. Gazociąg został wysadzony w regionie Bir al-Abd w północnej części Synaju. Wybuch nie spowodował ofiar. Nie wiadomo, jak poważne są uszkodzenia i czy dostawy gazu do Jordanii i Izraela zostały przerwane. To trzeci atak tego rodzaju od lutego tego roku. Według izraelskich ekspertów, stoją za nimi terroryści z palestyńskiego Hamasu lub Al-Kaidy. Egipskie dostawy są dla Izraela i Jordanii podstawowym źródłem zaopatrzenia w gaz ziemny. Dla Jordanii stanowią one bowiem 80 procent ogólnego zapotrzebowania, dla Izraela – 40 procent. Żródło info i foto: zetnews.pl