Posts Tagged “zabiły”

​Aurelia Dunduk, matka trzech Rosjanek oskarżonych o zabicie ojca, który się nad nimi znęcał, wspomina pierwsze chwile, gdy dowiedziała się o morderstwie. Przyznaje, że nie dziwi się swoim córkom, gdyż swojego byłego partnera Michaiła Chaczaturiana uważała za tyrana.

Pod koniec lipca w bloku w Moskwie służby znalazło ciało 56-letniego mężczyzny. Zginął od ponad 30 uderzeń nożem w szyję i klatkę piersiową. Okazało się, że za zabójstwem stoją trzy jego córki w wieku 17, 18 i 19 lat.

39-letnia matka dziewczyn Aurelia Dunduk swojego byłego męża nazywa “tyranem”. Wspomina, że kiedy jeszcze z nim mieszkała z mężczyzną, była “jak zombie”. W chwili, gdy brała ślub, miała 17 lat, on – 34. Przez pierwsze pięć lat zabraniał jej wychodzenia z domu. Nie mogła bez jego zgody porozmawiać nawet przez telefon. Bił ją, gdy chciała zobaczyć się z własną matką. Nie odczuwałam radości, myślę, że to było gorsze niż piekło – przyznaje.

Wspomina, że w mieszkaniu mieli dużo broni – Chaczaturian kolekcjonował pistolety i karabiny. Często strzelał w lokalu, mieli w ścianach dziury po kulach. Groził nam, że zabije nas wszystkich. “Zabiorę cię do lasu, zabiję i nikt cię nie znajdzie” – mówi Dunduk.

Tyran zaczął działać coraz bardziej radykalnie. Najpierw wyrzucił z domu ich 16-letniego syna. Trzy lata temu wyrzucił z kolei samą Dunduk. Mężczyzna przyłożył jej pistolet do skroni. Jeśli chcesz żyć, to nie doprowadzaj mnie do grzechu. Odejdź teraz – powiedział. Najpierw wyjechała do rodzinnej Mołdawii, ale potem wróciła do Moskwy, by być bliżej córek.

Utrzymywanie kontaktu z dziewczynkami nie było najłatwiejsze. Były one śledzone przez kuzyna na polecenie Chaczaturiana. Dunduk utrzymywała z nimi kontakt za pośrednictwem szkolnych znajomych nastolatek. Mówi, że dziewczyny nigdy nie mówiły, że ojciec się nad nimi znęca.

Matka wielokrotnie zgłaszała sprawę na policję, jednak ta odmawiała przyjęcia wezwania.

Wspomina także pierwsze godziny po śmierci Chaczaturiana. Syn zadzwonił: mamo, coś jest z dziewczynami, ktoś umarł. Wezwałam taksówkę, na miejscu byli już policjanci. Wszystko było we krwi. Nic nie rozumiałam co się działo, wszystko było jak we mgle. Dziewczyny przytuliły mnie – mówi.

Dziewczynom za zabójstwo ojca grozi nawet po 20 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie utrudnia rodzina Michaiła Chaczaturiana. Wymienili zamki w drzwiach jego mieszkania, a także wynieśli niektóre rzeczy, m.in. istotne dla sprawy dokumenty.

Dodatkowo media informują, że nastolatkom nie udzielono pomocy psychologicznej. Dziewczęta mają oznaki depresji.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w Pomiłowie k. Sławna (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna z niepełnosprawnością odwiedzał swojego znajomego. Na posesji rzuciło się na niego kilka psów – podaje RMF FM. Zaraz po tym, jak cztery psy zaatakowały mężczyznę na posesji w Pomiłowie, na miejsce wezwano policję. Jak podaje RMF FM, funkcjonariusze mieli problem z odpędzeniem ich od poruszającego się na wózku inwalidzkim 64-latka.

Gdy w końcu się udało, było już za późno. Mężczyzna zmarł. Policja zatrzymała właściciela zwierząt. Psy zostały uśpione. Ze wstępnych ustaleń policji wynika ,że właściciel próbował bezskutecznie odgonić zwierzęta. Wg informacji RMF FM mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Na miejscu sprawę badał prokurator ze Sławna – podaje “Głos Koszaliński”.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Afgańskie siły bezpieczeństwa zabiły dwóch uzbrojonych napastników, którzy zaatakowali w środę wieczorem Uniwersytet Amerykański w Kabulu. Napastnicy zastrzelili 12 osób, w tym 7 studentów, 3 policjantów i 2 pracowników ochrony. Co najmniej 44 osoby zostały ranne, w tym 35 studentów. Ok. 500 studentów zdołało uciec.

Atak rozpoczął się od silnej eksplozji, po której napastnicy otworzyli ogień. Uczelnia została otoczona przez elitarne jednostki afgańskich sił bezpieczeństwa, które po wymianie ognia z napastnikami wkroczyły na jej teren. Przed świtem w czwartek akcja zakończyła się.

- Co najmniej dwóch napastników zostało zabitych. Obecnie trwa przeszukiwanie terenu przez zespół techników kryminalistycznych – powiedział przedstawiciel policji.

Szef rządu Afganistanu Abdullah Abdullah napisał w środę wieczorem na Twitterze, że ataki na szkoły i uniwersytety są zbrodniami wojennymi. 7 sierpnia dwaj profesorowie Uniwersytetu Amerykańskiego, Amerykanin i Australijczyk, zostali porwani w centrum Kabulu. Na Uniwersytecie Amerykańskim uczy się wiele dzieci afgańskich elit.
Żródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

- Turecka armia zabiła w Syrii i Iraku 3 tys. bojowników dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) – poinformował dzisiaj prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że żadne inne państwo nie walczy z IS tak skutecznie, jak Turcja. Ankara, początkowo niechętna przyłączeniu się do antydżihadystycznej koalicji dowodzonej przez Waszyngton, przystąpiła do niej latem 2015 roku i nasiliła aresztowania w kręgach zwolenników IS. Wcześniej Turcja była oskarżana o sprzyjanie najbardziej radykalnym syryjskim organizacjom rebelianckim.

W ostatnich tygodniach przygraniczne tureckie miasto Kilis było regularnie ostrzeliwane rakietami z kontrolowanego przez IS terytorium Syrii. Kilis leży około 60 kilometrów na północ od będącego obecnie areną zażartych walk największego syryjskiego miasta Aleppo. Turcja systematycznie odpowiada ogniem na ostrzały swojego terytorium ze strony syryjskiej.
Żródło info: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Zwłoki 16- i 20-latka znaleziono w samochodzie w garażu w Pińczowie w sobotni wieczór. Zabiły ich spaliny? Wstępnie wykluczono, by ktoś się przyczynił do ich śmierci. W sobotę po godzinie 19 do Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie zgłosił się mieszkaniec pobliskiej miejscowości, by powiadomić, o zaginięciu 20-letniego syna. Młody człowiek ostatni raz widziany był w minioną środę.

- Po opuszczeniu komendy mężczyzna przypomniał sobie jeszcze o garażu w Pińczowie, którego od dawna nie użytkował. Postanowił tam sprawdzić – opowiadają świętokrzyscy policjanci. Mężczyzna dostał się do garażu. W środku stał samochód – mitsubishi.

- W aucie znajdowały się zwłoki dwóch osób w stanie rozkładu. Na przednim siedzeniu pasażera był mężczyzna, jak się okazało właśnie 20-letni syn zgłaszającego – wyjaśniają stróże prawa. – Na tylnej kanapie znajdowało się ciało 16-latka. Nastolatek również był poszukiwany – jego zginięcie rodzina zgłosiła we wtorek. Na miejscu tragedii do późna w noc pracowali policjanci, technicy, prokurator. Biegły lekarz stwierdził, że śmierć mężczyzn mogła nastąpić 2-3 doby przed znalezieniem zwłok. – Jedna z hipotez, jaką zakładamy, mówi, że być może mężczyźni chcieli się ogrzać w samochodzie, rozmawiając czy słuchając muzyki. Wszystkie kratki wentylacyjny w garażu były niedrożne. Możliwe więc, że młodzi ludzie śmiertelnie zatruli się spalinami – mówi jeden ze śledczych.
Żródło info i foto: echodnia.eu

Comments Brak komentarzy »

Podczas akcji w rejonie Kafsa tunezyjskie siły specjalne zabiły dziewięciu terrorystów. Operacja miała związek z tragicznym zamachem w Muzeum Bardo w Tunisie, do którego doszło 18 marca. Zabici fanatycy byli współpracownikami zastrzelonych wówczas dwóch terrorystów z Państwa Islamskiego. Służby przechwyciły broń i materiały wybuchowe zgromadzone przez planujących kolejne morderstwa fanatyków. Przypomnijmy, że w zamachu w Tunisie zginęły w sumie 23 osoby, w tym trzech Polaków. 10 naszych rodaków zostało rannych, wszyscy są już w Polsce.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Ugrupowania dżihadystyczne zabiły w listopadzie 5042 osoby, wykazując, że są one tak silne, jak nigdy dotąd – wynika z opublikowanego badania przeprowadzonego przez BBC i Centrum Badań nad Radykalizacją King’s College w Londynie (ICSR). Zbadano 664 ataki, do których przyznało się 16 ugrupowań, z których 60 proc. nie ma żadnych związków z Al-Kaidą. Najwięcej ofiar zanotowano w Nigerii, Afganistanie i Syrii. Prawie połowa zamachów (44 proc.) dokonana została przez bojowników Państwa Islamskiego (IS), działających głównie w Iraku i Syrii. Są oni odpowiedzialni za śmierć 2206 ludzi w 308 zamachach. Ugrupowanie Boko Haram w Nigerii jest odpowiedzialne za 801 zabitych w 30 atakach.

- Cały świat myślał, że wiosna arabska doprowadzi do wolności i demokracji. Jednak mamy ugrupowania dżihadystyczne w tych częściach świata arabskiego, gdzie ich się nie spodziewaliśmy. Są one o wiele silniejsze niż kiedykolwiek były – powiedział Peter Neumann z ICSR. Autorzy przyznają jednocześnie, że z uwagi na wojnę domową w Syrii mieli określone trudności w zbieraniu materiałów i przypisywaniu aktów terroru konkretnym ugrupowaniom.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

- Najprawdopodobniej amerykańskie drony zabiły 9 domniemanych członków Al-Kaidy podczas poszukiwań uprowadzonego dziennikarza Luke’a Somersa – podał jemeński przedstawiciel służb bezpieczeństwa. Do uderzenia na kryjówkę terrorystów doszło w Szabwie, jednej z południowych prowincji Jemenu. Przedstawiciel służby bezpieczeństwa tego kraju poinformował o zdarzeniu anonimowo, ponieważ nie może się oficjalnie wypowiadać w mediach.

Jeden z najgroźniejszych oddziałów Al-Kaidy

W zeszłym miesiącu przynajmniej sześciu domniemanych członków Al-Kaidy zostało zabitych w nalocie w tej samej prowincji. Amerykanie uważają jemeński oddział tej organizacji za jeden z najgroźniejszych na świecie. Naloty na pozycje terrorystów sa prowadzone w związku z poszukiwaniami Luke’a Somersa, amerykańskiego dziennikarza uprowadzonego przez Al-Kaidę w stolicy Jemenu w 2013 r.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow poinformował, że siły bezpieczeństwa zabiły siedmiu bojowników, którzy wdarli się wcześniej do domu prasy w Groznym. Podkreślił również, że napastnicy planowali przeprowadzić w mieście zamach terrorystyczny. – Znaleźliśmy ciało siódmego przestępcy. Z informacji operacyjnych wynika, że planowali (bojownicy) przeprowadzić poważny zamach terrorystyczny, jednak działania sił bezpieczeństwa pokrzyżowały im plany – powiedział Kadyrow cytowany przez agencję TASS. Wcześniej na swojej stronie internetowej przywódca Czeczenii informował, że osobiście dowodzi operacją antyterrorystyczną.

Wcześniej Kadyrow podkreślał, że grupa bojowników zaatakowała w nocy posterunek policji w centrum Groznego, a później wdarła się do gmachu domu prasy. “Otrzymaliśmy informację o samochodzie z podejrzanymi uzbrojonymi ludźmi. Przekazaliśmy ją wszystkim organom stojącym na straży prawa. Podjęto próbę zatrzymania samochodu, z którego padły strzały. Trzech funkcjonariuszy zginęło. Prawdopodobnie 5-6 uzbrojonych bandytów wdarło się do domu prasy” – pisał wcześniej Kadyrow.

W wyniku działań operacyjnych budynek został uszkodzony. Jednak czeczeński przywódca zapowiedział, że w Groznym powstanie nowy dom prasy. Według Kadyrowa, w mieście, poza rejonem operacji, panuje spokój. Dodał, że wszelkie wcześniejsze informacje o opanowaniu przez bojowników innych rejonów miasta są nieprawdziwe.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Na początku maja przed katowickim sądem okręgowym po raz drugi staną dwie okrutne morderczynie własnych dzieci: Katarzyna Waśniewska (24 l.) z Sosnowca, która udusiła półroczną córeczkę Madzię i Beata Ch. (43 l.) z Będzina, która wspólnie ze swoim konkubentem skatowała i wrzuciła do stawu 2-letniego Szymonka. Obie wyrodne matki przebywały przez kilka tygodni razem w tym samym areszcie śledczym w Katowicach. To właśnie wtedy – według ustaleń prokuratury – matka Madzi miała opowiadać matce Szymonka swoją historię, a także doradzać jej, jak się zachowywać wobec organów ścigania. Beacie Ch. do końca to nie pasowało. Żródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »