Posts Tagged “zaginęła”

W Gdańsku rozpoczęły się dziś kolejne poszukiwania Iwony Wieczorek. Kilkudziesięciu policjantów przeczesuje teren dawnych działek w pasie nadmorskim. To nieopodal miejsca, w którym w lipcu 2010 roku zaginęła 19-latka.

Poszukiwania prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przy dużym wsparciu oddziału prewencji. Na miejscu są też policyjni technicy oraz przewodnicy z psami szukającymi zwłok. Policja potwierdza jedynie, że “prowadzone czynności” mają związek z zaginięciem Iwony Wieczorek, nie zdradza jednak żadnych szczegółów.

Według informacji dziennikarza RMF FM Kuby Kaługi, obszar był już dawno typowany jako miejsce potencjalnego ukrycia zwłok Iwony Wieczorek. Wyznaczony był także do przeszukania.

Wcześniej jednak szukano w innym miejscu nadmorskiego parku. Od września 2017 roku poszukiwania były prowadzone między innymi z użyciem georadaru. Teren ten wskazał policyjny Zespół Poszukiwań Celowych z Poznania, który przygotował w tej sprawie analizę na zlecenie Komendanta Głównego Policji. Działania jednak nie przyniosły przełomu.

Teren, w którym od dzisiaj prowadzone są poszukiwania, jest dość trudny – pokryty jest gęstą roślinnością, która w niektórych miejscach ma być wycinana, aby można było dokładnie sprawdzić każdy zakątek.

Jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej tajemniczych spraw ostatnich lat. W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku kobieta bawiła się ze znajomymi w sopockim klubie. Po odłączeniu się od przyjaciół postanowiła wrócić pieszo do domu w Gdańsku. Szła wzdłuż pasa nadmorskiego, gdy nagle, w pobliżu wejścia nr 63, ślad po niej zaginął.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Ponad trzy miesiące temu Maelys rozpłynęła się bez śladu. Po raz ostatni była widziana w czasie wesela w ciepłą, sierpniową noc. Portal radia France Info, bazując na informacjach ze śledztwa oraz doniesieniach medialnych odtworzył, co tamtej nocy robił główny oskarżony w śledztwie. Choć wiele poszlak mocno go obciąża, on sam twierdzi, że jest niewinny.

Dziewięcioletnia Maelys de Araujo zaginęła w nocy z 26 na 27 sierpnia w czasie wesela w Pont-de Beauvoisin we Francji. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest były żołnierz, 34-letni Nordahl Lelandais, który od samego początku zaprzecza, by miał związek z zaginięciem dziewczynki. Jest oskarżony o porwanie i zabójstwo.

Portal francuskiego radia France Info, powołując się na ustalenia żandarmerii i prokuratury oraz doniesienia medialne, zrekonstruował, co działo się w czasie wesela.

Nieproszony gość

W sobotę 26 sierpnia w 3,5-tysięcznym Pont-de-Beauvoisin 180 gości bawiło się na weselu. Wśród nich był właśnie Lelandais, który – jak ustaliła żandarmeria – początkowo wcale nie był zaproszony. W ostatniej chwili miał przekonać młodą parę do zaproszenia go na wesele. Tygodnik “Paris Match” pisze, że młoda para znała go jako dilera, czasem kupowała od niego narkotyki. Te miały być też powodem, dla którego mężczyznę wydalono z wojska. Od maja 2004 do grudnia 2005 roku odsiadywał wyrok więzienia za przestępstwa związane z narkotykami.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja, rodzina i przyjaciele poszukują 16-letniej Julii Joanny Kieraś. Dziewczyna zaginęła 4 listopada. 16-latka ostatni raz widziana była w Bełchatowie. Policja opublikowała zdjęcie zaginionej Julii Joanny Kieraś. Dziewczyna ma ok. 175 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie brązowe włosy. W dniu zaginięcia była ubrana w białą kurtkę z kapturem, czarne leginsy i czarne buty sportowe. Wszyscy, którzy mają informacje o miejscu pobytu 16-latki proszeni są o kontakt z:

Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Bełchatowie pod numerem tel. 44 635 52 85, 44635 52 88, lub całodobowo pod numerem 997.

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Fundacji ITAKA
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląska policja i bliscy poszukują 16-letniej Amandy Topol z Wrocławia. Dziewczyna wyszła z domu w piątek 10 listopada i do tej pory nie skontaktowała się z rodziną. Amanda Topol jest średniego wzrostu, ma niebieskie oczy oraz włosy farbowane na blond. Znakiem rozpoznawczym jest duży pieprzyk na prawym policzku. Kiedy wychodziła w piątkowy poranek z domu, miała na sobie różową kurtkę nazywaną “bomberką”.

- Dzień wcześniej córka się z nami pokłóciła. Możemy przypuszczać, że specjalnie nie chce wrócić do domu – mówi Aneta Topol w rozmowie z “Gazetą Wrocławską”.

Dodaje, że nastolatka nie ma przy sobie telefonu i nie można się z nią skontaktować. Rodzina prosi o pomoc każdego, kto może wskazać miejsce pobytu Amandy. Kontaktować można się z bliskimi 16-latki – tel. 886 515 853 albo z z najbliższą jednostką policji.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Teksańska policja poszukuje 3-letniej Sherin Mathews. Dziewczynka zaginęła w sobotę w nocy. Ojciec kazał córce stać za karę pod drzewem przed domem. Gdy wrócił, dziecka nie było.

Wolontariusze i policja z Richardson w Teksasie w Stanach Zjednoczonych poszukują 3-letniej Sherin Mathews. Dziewczynka ostatni raz była widziana przed jej domem w sobotę wczesnym rankiem. Odbywała karę, stojąc przy pobliskim drzewie, bo ojciec zdenerwował się, że nie chciała wypić mleka. Gdy po kilkunastu minutach wrócił po córkę, już jej nie było.

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę, usłyszał zarzuty związane z pozostawieniem dziecka i narażeniem go na niebezpieczeństwo. Jak podaje NBC, ojciec dziewczynki wyszedł już z aresztu za kaucją w wysokości 250 tys. dolarów.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Małopolska policja poszukuje 27-letniej Agnieszki Prokop. Zaginiona wyszła z domu we wtorek 3 października i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. 27-letnia Agnieszka Prokop to mieszkanka krakowskiej dzielnicy Krowodrza.

3 października wyszła z domu około godz. 8.00. Od tamtej pory nie powróciła do miejsca zamieszania i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. Zaginiona ma 172 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma pociągłą twarz, niebieskie oczy, proste, brązowe, sięgające do ramion włosy i widoczny ubytek pomiędzy przednimi zębami. Jak informuje małopolska policja, w dniu zaginięcia kobieta była ubrana w ciemną bluzkę, czarną spódnicę i czarny płaszcz.

Policja apeluje, by wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej, kontaktowały się z III Komisariatem Policji w Krakowie pod numerem telefonu 12 615 29 12, 12 615 71 80 lub 997.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Francuzi dziesiąty dzień bezskutecznie próbują odnaleźć małą Maelys de Araujo. Przypomnijmy, 9-latka zaginęła podczas wesela. Policjanci przeczesują teraz jezioro znajdujące się niedaleko domu głównego podejrzanego. 9-letnia Maelys de Araujo była widziana po raz ostatni 27 sierpnia nad ranem, w trakcie wesela w miejscowości Pont-de-Beauvoisin w południowo-wschodniej części kraju. Przebywała wtedy w sali zabaw dla dzieci. Później przepadła bez wieści – 10 dni od tego momentu nie ma żadnego przełomu w sprawie.

Głównym podejrzanym w związku z jej zaginięciem jest według śledczych 34-letni Nordahl L., który był jednym z weselnych gości. Służby zatrzymały go drugi raz – po wcześniejszym zwolnieniu – w minioną niedzielę, tym razem pod zarzutem uprowadzenia małoletniej. Wcześniej w jego samochodzie zabezpieczono materiał genetyczny należący do dziewczynki.

Poszukiwania policjantów skupiają się teraz w rejonie jeziora d’Aiguebelette, które położone jest co prawda ok. kilkanaście kilometrów od miejsca wesela, za to bardzo blisko miejsca zamieszkania 34-latka. Francuskie media podają, że nurkowe przeczesują dno akwenu z wykorzystaniem echosondy. Jezioro ma powierzchnię 5 kilometrów kwadratowych, a jego głębokość w niektórych miejscach wynosi nawet 70 metrów.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Jak donoszą francuskie media, policjantom udało się namierzyć i zatrzymać porywacza 9-latki, która w nocy z 26 na 27 sierpnia zaginęła podczas wesela. Mężczyzna trafił na przesłuchanie.

34-latek wszystkiego się wypiera, jednak przeciwko niemu jest szereg dowodów świadczących, że to on porwał Maelys de Araujou. – Mężczyzna kwestionuje fakty i nie chce współpracować z prokuraturą – powiedział szef prokuratury w Grenoble. Wciąż nikt nie ma potwierdzonych informacji, co się stało z Maelys de Araujou.

Tajemnicze zaginięcie dziecka

Jak podaje Sky News, zatrzymany ma 34 lata i usłyszał już poważny zarzut. Francuski prokurator oskarżył go o “porwanie, bezprawne przetrzymywanie lub zatrzymanie osoby poniżej 15. roku życia”. Śledczy pracujący nad sprawą podejrzewają, że 9-latka została wywieziona samochodem z miejsca, gdzie odbywało się wesele. Policyjne psy tracą ślad na parkingu przed budynkiem. Obecnie analizowane są zapisy z kamer oraz zdjęcia i filmy weselnych gości.

Ślad urywa się na parkingu

Prowadzący śledztwo obawiają się, że dziewczynka została gdzieś wywieziona. Psy policyjne straciły bowiem jej trop już na parkingu obok miejsca, gdzie odbywało się wesele. Śledczy szukają jakichkolwiek wskazówek na zdjęciach i filmikach nagranych przez weselnych gości.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Ewa Jagielska to piękna młoda kobieta z Zielonej Góry. W poszukiwaniu lepszej przyszłości pojechała cztery lata temu do Anglii. Londyn stał się jej drugim domem, tam pracowała i próbowała budować swoją przyszłość. Z rodziną kontaktowała się przez komunikator internetowy. Dziś bliscy nie mają z nią kontaktu. Może ją widziałeś? Policja prosi o pomoc.

Ewa Patrycja Jagielska w 2013 roku wyjechała do Wielkiej Brytanii, mieszkała w Londynie. Z rodziną ostatnim razem kontaktowała się za pomocą komunikatora internetowego w marcu tego roku. Od tamtej pory nikt z bliskich nie miał z nią kontaktu. Zaginięcie kobiety zostało zgłoszone 31 sierpnia 2017 roku.

Ewa Jagielska jest piękną młodą kobietą, ma 32 lata, 160 cm wzrostu, waży około 60 kg. Jest szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, oczy piwne, szatynka.

Jeżeli wiesz cokolwiek na temat miejsca jej pobytu skontaktuj się z policjantami z KPP w Zduńskiej Woli przy ul. Spacerowej 27, tel. 43 824-43-11 lub kontakt z najbliższą jednostką policji tel. 997, 112.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Po tygodniu poszukiwań odnaleziono zaginioną podopieczną młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Suwałkach. Dziewczyna znajdowała się w piwnicy jednego z suwalskich bloków.

Dziewczyna zaginęła w niedzielę 20 sierpnia, tydzień później została odnaleziona na Osiedlu Północ w Suwałkach. Nastolatka znajdowała się w piwnicy jednego z bloków przy ul. Szpitalnej. Uwolnił ją przypadkowy mieszkaniec budynku. Natychmiast na miejsce zostały wezwane policja i pogotowie. Póki co mundurowi nie chcą zdradzać szczegółów sprawy. Wiadomo jednak, że śledztwo prowadzone jest w kierunku bezprawnego pozbawienia wolności. Sprawcy grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »