Trwają poszukiwania 16-letniej Natalii Kowalskiej

Policjanci poszukują zaginionej 16-letniej Natalii Kowalskiej, mieszkanki gminy Ćmielów. Dziewczyna wyszła z domu we wtorek i nie ma z nią kontaktu. Z komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wynika, że Natalia Kowalska wyszła z domu 19 stycznia około godz. 14.40 i do chwili obecnej nie powróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Dziewczyna ma 167 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma proste, długie ciemne włosy. W chwili zaginięcia ubrana była w brązową kurtkę z kapturem, niebieskie spodnie dżinsowe, biało-czarne buty sznurowane za kostkę oraz jasnozieloną chustę.

Osoby które wiedzą, gdzie przebywa Natalia Kowalska, proszone są kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim pod nr. tel. 47 804 22 05, 47 804 22 85 lub 112.
Źródło info i foto: kielce.wyborcza.pl

Odnaleziono zaginionego 13-latka z Płocka

17.12.2020 Warszawa Akcja ratunkowa, do studzienki kanalu burzowego wpadl czlowiek fot Jacek Dominski/REPORTER

Policja namierzyła zaginionego 13-latka z Płocka. Chodzi o Kubę Janiszewskiego, który zaginął w poniedziałek. Chłopiec odnalazł się na terenie Płocka. Kuba Janiszewski odnaleziony. Policjanci w Płocku z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu odnaleźli zaginionego 13-latka. Chłopiec zaginął w poniedziałek po południu. Policja nie podaje szczegółów na temat jego odnalezienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu odnaleźli Kubę Janiszewskiego na terenie miasta – przekazała w środę wieczorem rzeczniczka płockiej policji mł. asp. Marta Lewandowska. Wcześniej płocka policja informowała, że 13-letni Kuba Janiszewski w poniedziałek po południu wyszedł z ostatniego miejsca przebywania i nie powrócił tam, ani nie skontaktował się z rodziną. Policja zwróciła się wówczas z apelem o pomoc w poszukiwaniach i przekazywanie informacji, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziecka.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginął 13-letni Kuba Janiszewski

Ogromne poruszenie wywołała wczoraj informacja o zaginięciu 13-letniego płocczanina. Na policję trafił sygnał, że zaginiony Kuba Janiszewski, widziany była na ulicach Płocka we wtorkowe popołudnie. Świadek o tym fakcie dopiero po kilku godzinach poinformował płocką policję.

– Apelujemy aby niezwłocznie informować o wszelkich sygnałach, które pomogą w ustaleniu miejsca przebywania zaginionego nastolatka. Policjanci sprawdzili już kilkanaście miejsc możliwego przebywania chłopca, rozpytują kolejnych świadków – mówi Marta Lewandowska oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Przypomina numer telefonu do Komendy Miejskiej Policji w Płocku 47 705 16 00 / 47 705 16 01.

Przypomnijmy, że Chłopiec ubrany był w kurtkę z ortalionu w kolorze ciemnej zieleni, spodnie dresowe koloru granatowego, buty sportowe koloru czarnego, jasną bluzę z kapturem.

Rysopis nastolatka : wzrost ok. 155 cm, szczupła budowa ciała, włosy blond krótkie.
Źródło info i foto: tp.com.pl

Zaginiona 13-latka nie żyje. Nieoficjalnie: 15-latek przyznał się do zabójstwa nastolatki z Bytomia

Tragiczny koniec poszukiwań 13-letniej Patrycji, której zaginięcie zgłoszono we wtorek. Policjanci odnaleźli ciało dziewczyny na terenie jednego z nieużytków w Piekarach Śląskich. Jak nieoficjalnie informuje RMF FM, do zabójstwa nastolatki miał się przyznać jej 15-letni znajomy.

Policjanci z Piekar Śląskich wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli poszukiwania 13-letniej Patrycji z Bytomia. Zaginięcie dziewczyny zgłoszono we wtorek, a w poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Piekar, Bytomia, Knurowa i KWP. Policji pomagała też rodzina i znajomi zaginionej.

„Policja odnalazła ciało 13-letniej Patrycji na terenie jednego z nieużytków. Niestety, po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia, ciało poszukiwanej znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich” – poinformowała w mediach społecznościowych KWP w Katowicach. Wpis zamieszczono po godz. 17:30.

Przekazano też, że na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora, a śledczy zabezpieczają dowody, ustalają świadków oraz okoliczności tragedii.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, do zabójstwa przyznał się 15-letni znajomy dziewczyny, który wskazał też policjantom miejsce, gdzie znajdowało się ciało.

„Początkowo chłopak powiedział policjantom, że doszło tam do awantury z nieznanym mężczyzną, w czasie której on sam miał uciec, zostawiając Patrycję. Później jednak przyznał się, że zabił dziewczynę, ponieważ była z nim w ciąży” – czytamy na portalu rmf24.pl. Nastolatek został zatrzymany przez policję.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Policja ma nowe dowody w sprawie zaginięcia Madeleine McCann

Policja ma nowe dowody w sprawie Madeleine McCann, które nazywa „brakującymi elementami układanki”. Ponadto wkrótce mają się odbyć się przesłuchania kluczowych świadków, którzy znali w przeszłości głównego podejrzanego – Christiana Bruecknera.

Niemieccy i portugalscy śledczy mają wkrótce przeprowadzić przesłuchania kluczowych świadków, którzy niegdyś znali Christiana Bruecknera. Opisano to jako bardzo istotny krok naprzód, który może przynieść upragniony przełom w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Ponadto tej wiosny niemieccy, brytyjscy i portugalscy śledczy mają spotkać się w Lizbonie, aby omówić całą sprawę. Jak przekazuje Mirror Online mają dowody, które mogą być „brakującym elementem układanki”.

„Policja postawiła już kilku świadków w stan gotowości, aby zasiedli do nowych przesłuchań. To prawdziwy początek nowego roku, nowe poszukiwania wskazówek. Wszyscy myślą o tym, żeby załatwić sprawę” – przekazuje Daily Mirror.

Christian Brueckner nigdy nie był przesłuchiwany w sprawie zaginięcia Madeleine. Policji nie udało się znaleźć żadnych dowodów, które jednoznacznie wskazałyby na jego winę, mimo to śledczy utrzymują, że to właśnie on jest sprawcą.

Christian Brueckner był już wcześniej skazany za pedofilię. W momencie zaginięcia Madeleine także przebywał w kurorcie Praia da Luz i korzystał wtedy z cudzego telefonu. Obecnie odsiaduje wyrok za gwałt na emerytce, a policja stara się udowodnić, że to on porwał Maddie.
Źródło info i foto: o2.pl

Zaginęła 25-letnia Ewa Kocik z Ustronia

Kobieta wyszła z domu do sklepu 2 stycznia 2021 r. i do tej pory nie wróciła. Na 25-latkę w domu czekają dzieci: 7-letnia córka i 3-letni syn. Zaginęła 25-letnia Ewa Kocik. O zaginięciu kobiety informuje grupa poszukiwawcza „Zaginieni Cała Polska”. Kobieta wyszła ze swojego w domu w Ustroniu (województwo śląskie) 2 stycznia 2021 roku około godziny 18.00. 25-latka udała się do sklepu, z którego niestety nie wróciła. Od tego momentu z kobietą nie ma kontaktu. Poszukiwacze nie dysponują również informacjami na temat tego, w co była ubrana w dniu zniknięcia.

Telefon Ślązaczki pozostaje poza zasięgiem sieci, sprawdzone zostały także okoliczne szpitale. Policja i poszukiwacze apelują w pomoc w poszukiwaniach kobiety. W domu czekają na nią małe dzieci, 7-letnia córka i 3-letni syn. Zaginiona Ewa Kocik ma 160 centymetrów wzrostu i szczupłą budowę ciała. Ma również długie włosy w kolorze blond i niebieskie oczy. Poniżej publikujemy aktualne zdjęcia zaginionej:

„Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej, proszone są o kontakt z Komendą Policji w Ustroniu, ul. 3 Maja 21, po numerem tel. 47 857 38 10, lub pod numerem alarmowym 112. Mogą się państwo kontaktować również z nami w wiadomości prywatnej lub na skrzynkę e-mail: zaginelazaginal@wp.pl” – czytamy w komunikacie grupy.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginął 14-letni Kacper Rutkowski

Kacper Rutkowski ma 14 lat. Chłopak wyszedł ze swojego domu w ostatni dzień 2020 roku. Nastolatka szuka rodzina i policja z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście. Poszukiwania Kacpra z Bydgoszczy trwają już szósty dzień.

Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście poszukuje Kacpra Rutkowskiego lat 14, który w dniu 31 grudnia 2020 r. około godz. 17:00 oddalił się z miejsca zamieszkania przy ul. Korzennej w Bydgoszczy i do chwili obecnej do niego nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis Kacpra Rutkowskiego: wzrost 160-165 cm, włosy krótkie brązowe, oczy niebieskie, sylwetka szczupła.

W chwili zaginięcia poszukiwany ubrany był w czarną kurtkę przejściową z kapturem, jasne szare spodnie dresowe, czarne buty sportowe, miał przy sobie torebkę przewieszoną przez ramię z napisem „Żołnierze niezłomni” w kolorze złotym. Może przebywać w towarzystwie innych osób na osiedlach Miedzyń, Piaski, Jachcice.

Osoby znające miejsce pobytu Kacpra Rutkowskiego proszone są o kontakt z Dyżurnym KP Bydgoszcz-Śródmieście pod numerem telefonu 47-751-11-60 lub 112.
Źródło info i foto: se.pl

W Gdańsku wydobyto zwłoki młodej kobiety. To zaginiona 24-latka?

Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła i wydobyła ciało młodej kobiety w Gdańsku – poinformował Interię Maciej Rokus. Od wtorku trwały tam poszukiwania 24-letniej Marty. Kobieta w poniedziałek wieczorem wyszła z domu z psem i ślad po niej zaginął.

„Zakończono poszukiwania 24-letniej gdańszczanki. Tuż po godz. 13:00 z kanału portowego zostało wyłowione ciało kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia” – poinformowała w komunikacie KMP w Gdańsku. 

Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że odnaleziono ciało zaginionej 24-letniej Marty.

W akcji brała udział też Grupa Specjalna Płetwonurków RP. – Poszukiwania rozpoczęliśmy wczesnym przedpołudniem, ciało zostało znalezione kilka godzin potem w rejonie latarni w Gdańsku Wrzeszczu. Wyłowiliśmy je z morza kilkadziesiąt metrów od brzegu. Kobieta znaleziona była w zimowym ubraniu – powiedział Interii Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, która dołączyła do poszukiwań na prośbę rodziny 24-latki.

Wyszła z psem i nie wróciła

24-letnia Marta K. była ostatni raz widziana we wtorek w nocy 29 grudnia, kiedy to pomiędzy godz. 1 a 6 wyszła na spacer z psem i nie wróciła do domu. Była ubrana w granatową kurtkę i czarne buty, nie miała czapki. Nie zabrała ze sobą telefonu. W domu zostawiła wszystkie rzeczy osobiste. We wtorek przed południem rodzina kobiety poinformowała o zaginięciu policję. 

Trójmiejskie media podały, że pies został znaleziony przez spacerującego w mężczyznę na terenie Wolnego Obszaru Celnego. Funkcjonariusze policji sprawdzili monitoring. Kamery w dniu 29 grudnia między godz. 2:00 a 3:00 zarejestrowały postać kobiety. Policja sprawdzała w środę teren w pobliżu falochronu zachodniego w Brzeźnie m.in. z motorówek. Poszukiwania kontynuowane były także w czwartek z udziałem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP i straży pożarnej. Nabrzeże przeszukiwało Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Ciało 44-letniego zaginionego od kilku tygodni leżało w pokoju. Domniemany sprawca wciąż mieszkał w tym lokalu

Dożywocie grozi 58-latkowi z Poznania, który jest podejrzany o zabójstwo swojego współlokatora. Ciało 44-latka odnaleziono w jego mieszkaniu po kilku tygodniach. – Przez cały ten czas 58-latek mieszkał w tym lokalu – informuje prokuratura.

Policja i prokuratura w Poznaniu wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło w jednym z mieszkań na Wildzie. Ofiara to 44-latek.

– Rodzina tego mężczyzny zgłosiła jego zaginięcie. W związku z tym policjanci pojechali na miejsce, by sprawdzić, co się stało. 28 grudnia w mieszkaniu zaginionego ujawniono ciało zaginionego. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci był uraz mózgowo-czaszkowy, spowodowany uderzeniem narzędziem tępokrawędzistym. – Wiemy, że użyto siekiery- podaje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Przyznał się do zabójstwa

Jak podaje prokuratura, do zabójstwa najprawdopodobniej doszło w połowie listopada. Podejrzanym w sprawie jest 58-letni, współlokator ofiary. – Z naszych ustaleń wynika, że od chwili zabójstwa do momentu ujawnienia, zwłoki znajdowały się w tym mieszkaniu, a podejrzany dalej zamieszkiwał ten lokal – dodaje Wawrzyniak.

58-latek w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Złożył obszerne wyjaśnienia, które teraz będą weryfikowane. – 58-latek usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do winy. Opisał całą sekwencję zdarzeń, do której doszło w chwili zdarzenia. Mężczyźnie grozi dożywocie – mówi rzecznik prokuratury.

30 grudnia sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt tymczasowy.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Zaginęła 24-letnia Marta Karabela. Wyszła z domu z psem i nie wróciła

Gdańska policja prowadzi poszukiwania 24-letniej Marty Karabeli. Kobieta ostatni raz widziana była w poniedziałek o godz. 23. Jak informuje policja, 24-latka wyszła w nocy z poniedziałku na wtorek z domu z psem i od tamtej chwili nie wróciła. Kamery monitoringu z okolic falochronu na końcu plaży w Brzeźnie zarejestrowały ją między godz. 2 a 3 w nocy.

W ramach poszukiwań 24-latki we wtorek sprawdzono linię brzegową plaży w Brzeźnie. Dziś służby ponownie przeszukają ten teren. Osoby, które rozpoznają 24-latkę lub mają informacje na jej temat, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu III Policji w Gdańsku przy ul. Białej 1a Tel: 47 741-15-22 .
Źródło info i foto: RMF24.pl