Posts Tagged “zaginionego”

Na 15 lat więzienia za podżegania do zabójstw Elżbiety i Wiesława Drzewińskich z Milanówka oraz ich synów. Taki wyrok Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wobec lokatora małżeństwa, Piotra B. Nie wiadomo jednak, jaki był los zaginionego małżeństwa. Ich ciał nie znaleziono. Sąd doszedł do przekonania, że zebrany materiał dowodowy wskazuje bez wątpliwości na dokonanie przez oskarżonego wszystkich zarzucanych mu czynów – powiedziała w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Anna Wierciszewska-Chojnowska. Dodała, że Piotr B. działał w “bezpośrednim zamiarze”.

Oskarżony był lokatorem willi w Milanówku należącej do Drzewińskich. Prokuratura oskarżyła go m.in. o podżeganie w latach 2005-2006 do zabójstwa małżeństwa Drzewińskich oraz o podżeganie w 2011 r. za kwotę 10 tys. euro do uprowadzenia i ewentualnego zabójstwa ich synów. Motywem porwania Drzewińskich – jak wskazała prokuratura – był narastający konflikt z Piotrem B. o dom małżonków. Proces toczył się od marca 2013 roku.

Oskarżony utrzymywał, że padł ofiarą pomówień głównego świadka w sprawie Andrzeja J. – znajomego z Milanówka. To właśnie ta osoba zgłosiła się do prokuratury w 2011 roku, informując, że B. nakłaniał ją do zabójstwa Drzewińskich. W wyniku policyjnej prowokacji B. spotkał się następnie z rzekomymi płatnymi zabójcami – w rzeczywistości byli to dwaj podstawieni funkcjonariusze.

Elżbieta Drzewińska zaginęła w październiku 2006 roku. Wyszła z domu do kościoła na próbę chóru, na którą jednak nie dotarła. Jej mąż zaginął w październiku następnego roku. Media informowały o porwaniu. Dotąd nie wiadomo jednak, jaki był los małżeństwa; ich ciał nie znaleziono.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Małopolscy policjanci ustalają okoliczności zaginięcia dwuletniego dziecka. Chłopiec, który spędził w samej piżamie kilka godzin na mrozie, został odnaleziony przez policjanta uczestniczącego w akcji poszukiwawczej. Skrajnie wychłodzony malec trafił do szpitala, pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Wyjaśniamy okoliczności zaginięcia 2-letniego dziecka w Racławicach. Wyziębionego chłopca znalazł dziś około godziny 9.00 policjant biorący udział w akcji poszukiwawczej. Zastępca komendanta komisariatu policji w Krzeszowicach, podkom. Michał Godyń, zaniósł dziecko do najbliższego domu i fachowo udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Chłopiec prosto stamtąd trafił do szpitala, pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Dziecko tej nocy znajdowało pod opieką babci, która położyła je spać wczoraj wieczorem, w nocy jeszcze zaglądała do pokoju dziecka, by upewnić się, że chłopiec śpi. Nie wiadomo dlaczego dziecko wyszło z domu i jak długo przebywało na zewnątrz. Odnalezione zostało około 600 metrów od zabudowań. Obecnie trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.
Żródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląska policja poszukuje 15-letniego Wiktora. Chłopak wyszedł w czwartek ze szpitala. Do dziś nie skontaktował się z rodziną. Chłopiec zaginął we wrocławskiej dzielnicy Psie Pole. Wiktor ma koło 180 centymetrów wzrostu i krótkie, ciemne włosy. Ubrany był w czarną kurtkę, czerwoną bluzę z kapturem i niebieskie spodnie. Osoby, które wiedzą, gdzie może być zaginiony, powinny skontaktować się z policją we Wrocławiu pod numerem 71 340 46 05 lub pod numerem alarmowym 997.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Po trwających ponad tydzień poszukiwaniach odnalazł się zaginiony 24-latek z Rybnika. Został znaleziony w rejonie zapory wodnej w Wapienicy. Błąkającego się mężczyznę zauważył policjant, który przebywał tam w czasie wolnym od służby. – W trakcie wędrówki po górach zauważyłem mężczyznę, który pasował do rysopisu zaginionego. Skontaktowałem się z kolegami z komisariatu. Potwierdzili, że to poszukiwany człowiek – powiedział Łukasz Bulowski z bielskiej policji.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Kilkudziesięciu policjantów i psy tropiące poszukiwali przez kilkanaście godzin zaginionego 8-latka w Lubinie na Dolnym Śląsku. Dziecko znaleziono dziś rano. Chłopiec wyszedł z domu wczoraj o godz. 17. Maciek ostatni raz był widziany na Osiedlu Wyżykowskiego w okolicach gimnazjum numer 3. Okazało się, że spędził całą noc u kolegi.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Ratownicy, którzy szukają wraku zaginionego boeinga, nie dali za wygraną. Wciąż wierzą, że odnajdą samolot. Tym razem swoje wysiłki skoncentrują na nowym obszarze poszukiwań. Kolejna grupa poszukiwawcza rozpocznie prace w celu odnalezienia zaginionego Boeinga malezyjskich linii lotniczych. To sześć miesięcy po tym, jak pierwsze ekipy ratownicze wyruszyły by odnaleźć zaginiony samolot z 239 pasażerami na pokładzie. Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu zamierza 30 września wznowić poszukiwania wraku. Szczegółowa analiza danych satelitarnych przez biuro pozwoliła na ustalenie “priorytetowego obszaru poszukiwań” w miejscu, gdzie po raz ostatni urządzenia pokładowe samolotu wymieniły dane z satelitą. Obszar ten ma kształt prostokąta o powierzchni około 60 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Boeing 777 z 239 pasażerami na pokładzie zniknął z ekranów radarów w Marcu podczas rutynowego rejsu z Kuala Lumpur do Pekinu. Wrak ani jakiekolwiek jego części nie zostały odnalezione. Zapisy łączności satelitarnej z samolotem wskazują, że samolot zawrócił, kierując się z małą ilością paliwa na południe Oceanu Indyjskiego.
Żródło info i foto: Dziennik.pl

Comments Brak komentarzy »

Odnaleziono 4-letniego Wojtka, którego poszukiwania trwały od czwartkowego wieczoru. Policjanci znaleźli chłopca, gdy szedł wzdłuż rzeczki. Dziecko wróciło do rodziców. Policja dostała informację o zaginięciu dwóch chłopców około godz. 20 w czwartkowy wieczór. 4-latek i jego 10-letni kuzyn w trakcie spaceru oddalili się od opiekuna i pobiegli za psem, który zerwał się ze smyczy. 10-latek został odnaleziony wraz z psem tego samego wieczoru. 4-latka poszukiwało 260 osób, 11 psów i helikopter z kamerą termowizyjną. Chłopca znaleziono w piątek rano.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Policjanci poszukują zaginionego Marcina Włodarskiego, dziennikarza TVP Warszawa. Mężczyzna wyszedł osiem dni temu z domu na warszawskim Ursynowie i do tej pory nie wrócił. Funkcjonariusze apelują o pomoc w poszukiwaniach. Jak wynika z informacji policjantów, 41-letni Marcin Włodarski wyszedł z domu na terenie Ursynowa 2 września o godz. 8 rano i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Mężczyzna w dniu zaginięcia ubrany był w jasne spodnie typu jeans, lnianą marynarkę koloru brązowego oraz granatowe buty sportowe. Posiadał przy sobie także brązową aktówkę. Wszystkie osoby, które znają miejsce pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z mokotowskimi funkcjonariuszami pod numerami tel. 22 603 11 28, całodobowo 22 603 11 55, bądź pod numerem alarmowym 997 z najbliższą jednostką policji. Informacje można również przekazywać na adres e-mailowy: mokotow@policja.waw.pl
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Podczas mapowania dna morskiego ekipa zajmująca się poszukiwaniem zaginionego w marcu samolotu MH370 znalazła “stałe obiekty”, które nie pasują do ukształtowania powierzchni w tym regionie. Możliwe, że są to szczątki samolotu – informuje news.com.au. – “Nie mamy pewności, co to jest. To mogą być formacje skalne. Nie jest to nic takiego, co krzyczałoby “jestem samolotem” – twierdzi szef australijskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu Martin Dolan. I dodaje: “to bardzo trudny rejon dla poszukiwań, powierzchnia dna oceanu jest w tym miejscu bardzo zróżnicowana”.

Obszar poszukiwań zaginionego malezyjskiego samolotu ma 60 tys. km kwadratowych. Ostatnie znalezisko znajduje się w jego południowym rejonie. Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Policja ustaliła już tożsamość chłopaka znalezionego w okolicach szklaku na Halę Gąsienicową. To 16-latek z miejscowości Ząb. Nastolatek nie miał dokumentów, ale znaleziono przy nim telefon komórkowy. Policjanci dzwonili pod numery zapisane w pamięci aparatu. Po kilu próbach odebrała jego siostra i potwierdziła, że chłopak nie wrócił na noc do domu. Wiadomo także, że jego rodzice nie zgłosili wcześniej zaginięcia syna.

Policja przesłucha najbliższych zmarłego, aby odtworzyć ostatnie godziny jego życia. Nadal jednak nie wiadomo, co było przyczyną śmierci i jak znalazł się obok szklaku na Halę Gąsienicową. Ciało leżało przy składzie drewna, niedaleko przysiółka Brzeziny. Odnaleźli je pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i od razu zaalarmowali pogotowie. Lekarz po przyjeździe stwierdził, że chłopak nie żyje.
Żródło info i foto: interia.pl

Żródło info i foto: plotek.pl

Comments Brak komentarzy »