Posts Tagged “zaginionego”

Zaginął Gracjan Mirga z Krakowa. Ostatni raz 13-latek widziały był 17 sierpnia br. około godz. 10.15 w rejonie os. Willowego w Krakowie. Do tej pory nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Przedstawiono rysopis zaginionego. 13-latek ma 155 cm wzrostu i jest szczupły. Ma okrągłą twarz, czarne oczy i ciemne włosy. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informację o zaginionym proszone są o kontakt z VIII Komisariatem Policji w Krakowie: Tel. 12 615-29-10, 12 615-30-70 oraz 997.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Dziesięć dni temu 55-letni mieszkaniec Miedzyrzeca Podlaskiego wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Po dwóch dniach nieobecności rodzina zgłosiła zaginięcie. Dzisiaj do komisariatu Policji w Miedzyrzecu Podlaskim zgłosiła się kobieta, która skojarzyła, że kilka dni temu w lesie widziała mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi zaginionego rozpowszechnionemu w mediach. Kilka godzin później policjanci znaleźli wycieńczonego mężczyznę leżącego pod drzewem.

Poszukiwania 55-latka trwały od 16 września. Efektu nie przyniosła nawet szeroko zakrojona akcja z udziałem kilkudziesięciu policjantów i strażaków, którzy przeszukiwali rejon międzyrzeckich jeziorek. Dzisiaj do Komisariatu Policji w Miedzyrzecu Podlaskim zgłosiła się kobieta, która zauważyła opublikowany w mediach wizerunek zaginionego. Jak oświadczyła, będąc w poniedziałek na grzybach, widziała w lesie mężczyznę, który odpowiadał temu wizerunkowi i podanemu rysopisowi. Mężczyzna leżał na ziemi, ale był kontaktowy i odpowiadał na jej pytania, twierdząc, że na kogoś czeka.

We wskazanym przez kobietę miejscu policjanci nie zastali już mężczyzny, ale przeczesując kompleks leśny w odległości około 300 m od tego miejsca znaleźli 55-latka. Kontakt z nim był utrudniony z uwagi na znaczne wycieńczenie organizmu. Do mężczyzny wezwano pomoc medyczną. Lekarze nie stwierdzili zagrożenia dla życia. Najprawdopodobniej zaginiony przez ponad tydzień pil jedynie wodę i nie przyjmował żadnych pokarmów. Z uwagi na problemy zdrowotne mężczyzna został przewieziony do szpitala.
Żródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego wyjechał z domu czarnym składakiem i do tej pory nie wrócił. Zaginiony to 54-letni Krzysztof Serafinowicz, zamieszkały przy ulicy Niewęgłowskiego w Międzyrzecu Podlaskim. W ubiegły poniedziałek, 14 września o 8.00 wyjechał czarnym składakiem do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Piłsudskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Ma 172 cm wzrostu, jest szczupły. Ma czarne, średniej długości włosy przyprószone siwizną, czesane na bok. Twarz owalna, oczy brązowe, uszy duże, przylegające, nos średni, prosty, braki w tylnej części uzębienia.

W chwili zaginięcia był ubrany w polarową granatowo-szarą bluzę, brązową sztruksową kurtkę do pasa, granatowe materiałowe spodnie i szaro-białe adidasy. Informacje, mogące się przyczynić do ustalenia miejscu pobytu zaginionego należy kierować na numer 997 lub 112 lub bezpośrednio do Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim na numer 83 371-82-10.
Żródło info i foto: Biala24.pl

Comments Brak komentarzy »

W piątek, 18 września, zaginął chory na schizofrenię Ryszard Ficoń, 41-letni pensjonariusz jednego z Domów Pomocy Społecznej w Cieszynie. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach. Ale w całej sprawie to nie jedyny powód do zmartwień.

- W piątek, przed godz. 22, pan Ryszard opuścił budynek przy ulicy Londzina w Cieszynie. Sprawę zgłosiła nam obsługa DPS-u. Z tego co nam wiadomo, to pierwszy przypadek, kiedy 41-latek opuścił sam ośrodek – mówi Wirtualnej Polsce st. sierż. Benedykt Polok z biura prasowego cieszyńskiej policji. – Tak naprawdę to niewiele można powiedzieć o tej sprawie, ponieważ – co nas bardzo martwi – zajmujący się chorym mężczyzną ludzie, nie byli w stanie powiedzieć, w co był ubrany ich podopieczny, ani wymienić żadnych innych okoliczności całego zajścia. Wydaje nam się to bardzo podejrzane – dodaje Polok.

Skromny opis zaginionego Ryszarda Ficonia ilustruje zdjęcie z dowodu oraz oficjalna metryczka – 180 cm wzrostu, waga ok. 80 kg, włosy faliste ciemne, oczy szare. Policja przekazuje, że 41-letni mężczyzna mógł kierować się w stronę Zarzecza, z którego pochodzi. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat mężczyzny, proszone są o kontakt z policją w Cieszynie pod nr tel. 33 8516 200, 33 8516 101 lub z numerem alarmowym 112 oraz 997.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Turecki żołnierz, który po dokonanym z terytorium Syrii ataku Państwa Islamskiego (IS) został uznany za zaginionego, najprawdopodobniej znalazł się w niewoli – podał dziennik “Hurriyet”, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa. W ataku, do którego doszło 1 września w prowincji Kilis, przy granicy z Syrią, zginął inny żołnierz.

Jak przekazało źródło cytowane przez “Hurriyet”, towarzysz zabitego żołnierza, uznany najpierw za zaginionego, trafił z powodu ran do szpitala w kontrolowanym przez dżihadystów rejonie po syryjskiej stronie granicy. Rozmówca gazety powołał się na dane wywiadu. Trwają starania o uwolnienie żołnierza, a jednocześnie władze wykluczyły wszelkie negocjacje zakładające jego wymianę – podał anglojęzyczny “Hurriyet Daily News”.

Wzmożone ataki na dżihadystów

Jak podała agencja Reutera, gdyby te doniesienia okazały się prawdziwe, to stanowiłoby to duży problem dla Ankary, która niedawno zezwoliła koalicji antydżihadystycznej pod przywództwem USA na korzystanie z tureckich baz lotniczych. Rząd Turcji odmówił komentarza w sprawie zaginionego w akcji żołnierza. Pod koniec lipca tureckie lotnictwo po raz pierwszy zaatakowało cele IS po syryjskiej stronie granicy. Ankara zezwoliła też koalicji międzynarodowej prowadzącej naloty przeciwko IS na wykorzystanie w tym celu bazy lotniczej Incirlik na południu Turcji. Decyzja Turcji o rozpoczęciu ostrzałów pozycji IS zwiększa ryzyko odwetu – zauważa “Hurriyet Daily News”, powołując się na oceny dyplomatów.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Uwaga, mieszkańcy Szczecinka i okolicy! Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku prosi o pomoc w odnalezieniu 20-letniego Daniela Aleszczyka, mieszkańca Szczecinka, który wyszedł z domu w sobotę (29.08) około godziny 15.30 i do teraz nie odezwał się do swojej rodziny. Wiecie coś o możliwym pobycie Daniela?

W dniu zaginięcia Daniel ubrany był w krótkie jeansowe spodenki za kolano, czarne adidasy z białą podeszwą, czarną koszulkę na ramiączkach z napisem „78” w przedniej części, na szwach paski koloru białego z żółtymi gwiazdkami, srebrny łańcuszek, kolczyk w lewym uchu. Osoby, które widziały mężczyznę przedstawionego na fotografii po dniu jego zaginięcia lub znające miejsce jego pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szczecinku tel. 94 37 53 511, 94 37 53 569 – Zespół ds. Poszukiwań lub z najbliższą jednostką Policji 997 lub 112. Natalia zaginęła 19 sierpnia.
Żródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Poznańska policja opublikowała rysopis i zdjęcie 13-letniego Jana Płukarza, wychowanka domu dziecka, który przed tygodniem zaginął w trakcie wycieczki w okolicach Term Maltańskich. 18 sierpnia grupa wychowanków domu dziecka przebywała w rejonie Term Maltańskich na wycieczce. W jej trakcie jeden z 13-latków oddalił się od reszty kolegów i uciekł. Ponieważ do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić, co się z nim stało, wielkopolska policja zdecydowała się opublikować jego rysopis i zdjęcie.

Zaginiony to Jan Płukarz. Ma 168 cm wzrostu, około 60 kg wagi, jest szczupłej budowy ciała, ma ciemne, proste, krótkie włosy, pełne uzębienie. Nie ma żadnych znaków szczególnych. W dniu zaginięcia 13-latek był ubrany w pomarańczowe, sportowe buty, krótkie spodenki, biały T-shirt, miał też przy sobie czarny plecak Nike. Nie posiadał przy sobie dokumentów oraz telefonu komórkowego.

- Osoby posiadające informacje na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komisariatu Policji Nowe Miasto pod numerami telefonu 61-841-58-32 lub 61-841-123-11 oraz 997 – apelują policjanci.
Żródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Dzięki sprawnym poszukiwaniom oraz zaangażowaniu policjantów z Łomży udało się szybko odnaleźć zaginionego 72-latka. Dopiero późnym wieczorem, po nieudanej próbie odnalezienia niezdolnego do samodzielnego funkcjonowania mężczyzny przez rodzinę i sąsiadów, żona powiadomiła Policję. Funkcjonariusze apelują, aby w przypadku zaginięcia osoby wymagającej specjalnej opieki lub dziecka o jak najszybsze zgłaszanie takiego faktu mundurowym.

Wczoraj po godzinie 22.30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zadzwoniła zrozpaczona kobieta. Poinformowała, że jej cierpiący na zaniki pamięci i niezdolny do samodzielnego funkcjonowania mąż około godziny 20.00 niepostrzeżenie wyszedł z domu i do tej chwili do niego nie powrócił. Żona oświadczyła, że wraz z sąsiadami sprawdzili całą okolicę, ale bez skutku. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz przewodnik z psem służbowym. Dzięki sprawnym poszukiwaniom i zaangażowaniu mundurowych już po niespełna 30 minutach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony. Funkcjonariusze wydziału patrolowo – interwencyjnego znaleźli 72-latka w pobliskim pustostanie. Okazało się, że mężczyzna ukrył się tam po przejściu około 400 metrów. 72-latek był przestraszony i nie potrafił powiedzieć jak się tam znalazł oraz jak się nazywa. Policjanci pomogli mu wydostać się z opuszczonego budynku i przekazali pod opiekę załodze pogotowia.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Policjanci apelują, aby w przypadku zaginięcia, zwłaszcza osób starszych, mających problemy ze zdrowiem oraz dzieci jak najszybciej powiadamiać o tym służby ratunkowe. W takich sytuacjach zwłoka działa na niekorzyść zaginionego. Im szybciej powiadomimy w takim przypadku odpowiednie służby tym większą mamy pewność, że osoba zaginiona cała i zdrowa wróci do domu.
Żródło info i foto: policja.gov.pl

Comments Brak komentarzy »

W Wiśle odnaleziono w poniedziałek rano ciało mężczyzny, który w sobotę późnym wieczorem spadł z Mostu Świętokrzyskiego do wody. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna prawdopodobnie chciał sobie zrobić selfie. 31-letni mieszkaniec Bytomia przyjechał do Warszawy na koncert zespołu AC/DC na Stadionie Narodowym. Nie wiadomo, czy specjalnie skoczył do wody, czy był to wypadek. W pobliżu przepływała łódka i być może zakładał, że dostanie się na jej pokład.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Zaginął chory 49-latek, który ma kłopoty z pamięcią. Poszukuje go policja z Tarnowskich Gór. W niedzielę po godz. 22 mężczyzna wyszedł z domu w Świerklańcu w województwie śląskim. Od tej pory rodzina nie ma z nim kontaktu. Rysopis zaginionego: szczupła budowa ciała, ok. 165 cm wzrostu, czarne krótkie włosy, widoczny ubytek kości czaszki po operacji oraz krzywy nos. Jeśli ktoś może pomóc w odnalezieniu 49-latka, proszony jest o kontakt z policją – numer 997 lub 112.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »