Posts Tagged “zaginionej”

Policja, rodzina i przyjaciele poszukują 16-letniej Julii Joanny Kieraś. Dziewczyna zaginęła 4 listopada. 16-latka ostatni raz widziana była w Bełchatowie. Policja opublikowała zdjęcie zaginionej Julii Joanny Kieraś. Dziewczyna ma ok. 175 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie brązowe włosy. W dniu zaginięcia była ubrana w białą kurtkę z kapturem, czarne leginsy i czarne buty sportowe. Wszyscy, którzy mają informacje o miejscu pobytu 16-latki proszeni są o kontakt z:

Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Bełchatowie pod numerem tel. 44 635 52 85, 44635 52 88, lub całodobowo pod numerem 997.

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Fundacji ITAKA
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Dolnośląska policja i bliscy poszukują 16-letniej Amandy Topol z Wrocławia. Dziewczyna wyszła z domu w piątek 10 listopada i do tej pory nie skontaktowała się z rodziną. Amanda Topol jest średniego wzrostu, ma niebieskie oczy oraz włosy farbowane na blond. Znakiem rozpoznawczym jest duży pieprzyk na prawym policzku. Kiedy wychodziła w piątkowy poranek z domu, miała na sobie różową kurtkę nazywaną “bomberką”.

- Dzień wcześniej córka się z nami pokłóciła. Możemy przypuszczać, że specjalnie nie chce wrócić do domu – mówi Aneta Topol w rozmowie z “Gazetą Wrocławską”.

Dodaje, że nastolatka nie ma przy sobie telefonu i nie można się z nią skontaktować. Rodzina prosi o pomoc każdego, kto może wskazać miejsce pobytu Amandy. Kontaktować można się z bliskimi 16-latki – tel. 886 515 853 albo z z najbliższą jednostką policji.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Małopolska policja poszukuje 27-letniej Agnieszki Prokop. Zaginiona wyszła z domu we wtorek 3 października i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. 27-letnia Agnieszka Prokop to mieszkanka krakowskiej dzielnicy Krowodrza.

3 października wyszła z domu około godz. 8.00. Od tamtej pory nie powróciła do miejsca zamieszania i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. Zaginiona ma 172 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma pociągłą twarz, niebieskie oczy, proste, brązowe, sięgające do ramion włosy i widoczny ubytek pomiędzy przednimi zębami. Jak informuje małopolska policja, w dniu zaginięcia kobieta była ubrana w ciemną bluzkę, czarną spódnicę i czarny płaszcz.

Policja apeluje, by wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej, kontaktowały się z III Komisariatem Policji w Krakowie pod numerem telefonu 12 615 29 12, 12 615 71 80 lub 997.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

​Policja w Żninie poszukuje 15-letniej Marty Lewicz. Nastolatka w niedzielę rano wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Jej miejsce pobytu jest nieznane. Dziewczyna ma 164 cm wzrostu, średnią budowę ciała i długie włosy koloru ciemny blond.

W chwili zaginięcia miała na sobie dżinsy z przetartymi kolanami, białą bluzę z kapturem, kurtkę typu “bomber” dwustronnego koloru (czarny i różowy). Niosła także plecak dżinsowy. Wszelkie informacje o zaginionej policja prosi o kierowanie do KPP w Żninie pod numerem telefonu 55 30 33 200. Można także kontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997 i 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Po siedmiu latach policja wznawia poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek. Funkcjonariusze zamierzają po raz kolejny przeczesać pas nadmorski w Gdańsku.

– Dotychczasowe ustalenia nie doprowadziły do przełomu. Obecnie, po kolejnej analizie akt, wracamy do miejsca, gdzie Iwona Wieczorek była po raz ostatni widziana, czyli do Parku Reagana – tłumaczy nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji.

– Będziemy sprawdzać sektory z wykorzystaniem georadaru. Wracamy do poszukiwań pana z ręcznikiem, który, jak widać na monitoringu, mógł być ostatnią osobą, która widziała Iwonę Wieczorek – dodaje.

Ciężkie warunki

Poszukiwania będą trudne. W Parku Reagana są cieki wodne, miejsca zalesione. – Będziemy starali się znaleźć miejsca, w których mogło dojść do zabójstwa, gdzie ewentualnie mogły być ukryte zwłoki. Georadar sprawdzi, czy nie leżą one głęboko pod ziemią – wyjaśnia rzeczniczka wojewódzkiej policji. –

– Kolejna analiza wykazała, że po tylu latach nie znalazł się nikt, kto wiedziałby coś na temat miejsca pobytu Iwony Wieczorek. Wracamy na miejsce, które na początku było już torem naszych poszukiwań. Mogą potrwać od kilku dni do kilku tygodni – wskazuje.

W nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. zaginęła 19-letnia wówczas gdańszczanka Iwona Wieczorek. Zniknęła w drodze do domu po zabawie w jednym z klubów w Sopocie. Przy wejściu na plażę nr 63 uchwyciła ją kamera monitoringu. Widać za nią mężczyznę idącego z białym ręcznikiem, który mógł mieć związek z zaginięciem. Dotąd nie ustalono, kim on był.

Zagadkę od lat próbują rozwikłać policjanci ze specjalnej grupy z Gdańska. Pomagają im funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X. Sprawa Iwony jest już umorzona, ale policja zapewnia, że wciąż weryfikuje tropy, gdy ktoś zgłasza, że widział osobę podobną do zaginionej. Za trzy lata sprawa formalnie ulegnie przedawnieniu.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

- DNA pobrane ze zwłok pasuje do DNA zaginionej Kim Wall – poinformowała duńska policja. Oznacza to, że odnalezione we wtorek na brzegu w pobliżu Kopenhagi ludzkie szczątki należą do szwedzkiej dziennikarki, która ostatni raz była widziana żywa, kiedy wchodziła na pokład łodzi podwodnej duńskiego wynalazcy Petera Madsena. Mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie kobiety.

Duńska policja nie podała żadnych dodatkowych informacji. Więcej ma zostać ujawnione na specjalnej konferencji prasowej zapowiedzianej na środę rano. DNA pobrano z korpusu kobiety, odnalezionego na brzegu w pobliżu Kopenhagi w rejonie, gdzie poszukiwano śladów Wall. Natrafił na nie przypadkiem we wtorek rowerzysta. Nie poinformowano, czy odnaleziono resztę ciała, czyli głowę i kończyny.

30-letnia szwedzka dziennikarka ostatni raz była widziana żywa, kiedy dziesiątego sierpnia wchodziła na pokład prywatnej łodzi podwodnej Nautilus, zbudowanej przez Petera Madsena. Kobieta przygotowywała reportaż o tym duńskimi inżynierze, wynalazcy i projektancie, który zasłynął zbudowaniem Nautilusa i deklaracją chęci zbudowania statku kosmicznego.

Następnego dnia w nocy bliscy kobiety zgłosili jej zaginięcie, a służby ratownicze rozpoczęły na morzu poszukiwania jednostki Madsena. Ta tego samego dnia awaryjnie wynurzyła się w pobliżu Kopenhagi, lecz na pokładzie znajdował się jednak jedynie wzywający pomocy właściciel. Ponieważ Nautilus tonął, Madsen został ewakuowany. Po Wall nie było śladu.

Zmienne tłumaczenia

Podczas przesłuchania Madsen tłumaczył, że miał problemy techniczne, a dziennikarka wyszła na ląd jeszcze w czwartek. Później jednak zmienił zeznania. Powiedział, że “na pokładzie łodzi doszło do nieszczęśliwego wypadku”, który spowodował śmierć Wall. Jej ciało Madsen następnie “pochował w morzu”, czyli wrzucił do wody w nieokreślonym miejscu w zatoce Koge na południe od Kopenhagi.

Śledczy postawili hipotezę, że śmierć Wall nie była wypadkiem, a łódź podwodna została zatopiona w celu zatarcia śladów. Adwokat Madsena utrzymuje, że jej klient jest niewinny, jednak sąd przychylił się do wniosku prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach poszukują zaginioną Paulinę Zacharewicz. Fakt zaginięcia dziewczyny zgłosili jej opiekunowie prawni. Obecnie nie jest znane miejsce pobytu 16–latki. Dziewczynę w piątek 21 lipca br. od opiekunów prawnych z miejscowości Woryny (gm. Górowo Iławeckie) odebrała matka 16 –latki. Od matki, z miejscowości Robity (gm. Górowo Iławeckie), Paulina Zacharewicz oddaliła się w nieznanym kierunku.

Ostatnio dziewczyna była widziana na dworcu autobusowym w Górowie Iławeckim. 
W sobotę 29 lipca br. była aktywna na portalu społecznościowym.

Paulina Zacharewicz ma 16 lat, jest szczupła i ma czarne, farbowane włosy do ramion. Paulina Zacharewicz jest średniego wzrostu, ma jasne oczy i okrągłą twarz. Na lewym przedramieniu ma tatuaż. Osoby, które mają informację o aktualnym miejscu pobytu Pauliny Zacharewicz proszone są o kontakt z policją na nr 997 lub 112.
Źródło info i foto: gorowoilaweckie.wm.pl

Comments Brak komentarzy »

Kilka dni temu kobieta wyszła z jednego z klubów w centrum Gdańska, i od tej pory nie skontaktowała się z rodziną. Akcję poszukiwawczą Kamili Czerwionke nadzorują policjanci z II Komisariatu na ulicy Piwnej. Ostatni raz widziano ją w niedzielę, około 3:30 na Targu Węglowym w Gdańsku. Z relacji znajomych zaginionej wynika, że kobieta wyszła wtedy z klubu. Nie wiadomo, czy 35-latka chciała od razu wrócić do domu. Znajomi podają też informacje, że 35-latkę uchwyciły jeszcze kamery monitoringu, około 4 nad ranem w centrum Gdańska.

Policjanci podają rysopis zaginionej. Kamila Czerwionke jest szczupłej budowy ciała, ma 160 cm wzrostu, waży ok. 60 kg. Ma długie ciemne włosy i zielone oczy. – W dniu zaginięcia ubrana była w bluzkę z długim rękawem koloru różowo-czarnego i spodnie koloru czarnego. Miała przy sobie torebkę na ramię koloru czarnego – informuje Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Akcję poszukiwawczą nadzorują policjanci II Komisariatu przy ulicy Piwnej. Tel: 58 3214 622.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »

Żywieccy policjanci poszukują 15-letniej Pauliny Ziemskiej z Pietrzykowic. Dziewczyna wyszła z domu w ubiegłym tygodniu. Była umówiona z koleżanką, ale na spotkanie nie dotarła. Od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Do chwili obecnej nie powróciła też do miejsca zamieszkania i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. Rysopis zaginionej: wzrost 164 cm, szczupła budowa ciała, włosy koloru ciemny blond. W dniu zaginięcia 15-latka była ubrana w popielatą koszulkę, brązową spódnicę w kratę i czarne adidasy. Miała też popielatą torebkę ze srebrną klamrą.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Poznańska policja szuka 11-letniej Marii Ciurar. Dziewczynka wyszła z domu 24 czerwca i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Maria Ciurar ma ciemne proste włosy do pasa, ok. 140-150 cm wzrostu, waży ok. 55 kg. Dziewczynka uciekła z domu w Poznaniu w sobotę 24 czerwca. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionej, są proszone o kontakt z policją pod numerem telefonu 61 84 14617. Numer jest czynny całą dobę.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »