Arcybiskup zajmujący się pedofilią w Kościele przyjedzie do naszego kraju

W czerwcu na zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Świdnicy przybędzie arcybiskup Malty Charles Scicluna – drugi sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, który od lat zajmuje się sprawą pedofilii w Kościele. To on sporządził dla papieża dokument na temat pedofilii w Kościele w Chile. – Będzie to jeden z elementów kruszenia tej starej mentalności w nas. (…) Wzięliśmy człowieka najbardziej kompetentnego – skomentował jego zapowiedziane przybycie prymas Polski abp Wojciech Polak.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik przekazał we wtorek, że decyzja o zaproszeniu abpa Scicluny zapadła w czerwcu 2018 roku.

„Wzięliśmy człowieka najbardziej kompetentnego”

O przyjeździe arcybiskupa Scicluny, najważniejszego dostojnika w Watykanie zaangażowanego w prowadzenie postępowań wyjaśniających przypadki nadużyć wobec dzieci dokonywanych przez duchownych, poinformował w marcu prymas Polski abp Wojciech Polak, który kieruje Komisją Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duchowieństwa. Maltański dostojnik ma się pojawić na zebraniu plenarnym KEP, które odbędzie się 13-14 czerwca w diecezji świdnickiej. Prymas Polak, komentując tę wizytę w środę 15 maja, powiedział, że arcybiskup „nie przyjeżdża na interwencję Ojca Świętego, ale na nasze zaproszenie”.

– Ta wizyta jest opóźniona – dodał. – Będzie to jeden z elementów kruszenia tej starej mentalności w nas (…). Wzięliśmy człowieka najbardziej kompetentnego, który jest też praktykiem – zaznaczył abp Polak.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Ciało mężczyzny w lesie

W poniedziałek wieczorem w miejscowości Moszna pod Pruszkowem policjanci znaleźli ciało mężczyzny. Sprawą zajmuje się prokuratura. – „W miejscowości Moszna przy wiadukcie policja odnalazła zwłoki mężczyzny. Ciało jest zakrwawione” – poinformował serwis Kontakt24 internauta Piotr. Sprawę potwierdziła policja.
– „Otrzymaliśmy wezwanie o godzinie 18.30. Znaleziono zwłoki mężczyzny. Na tę chwilę nie udzielamy więcej informacji” – powiedziała Dorota Nowak z Komendy Powiatowej w Pruszkowie. Według nieoficjalnych informacji było to zabójstwo. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Żródło info i foto: tvnwarszawa.tvn24.pl

Agencja towarzyska w mieszkaniu pracownika sądu

Nocne burdy, dzwonienie domofonami, prezerwatywy na klatce schodowej – mieszkańcy łódzkiego bloku mają dość agencji towarzyskiej. Właścicielem mieszkania jest… pracownik sądu. Zapewnia, że nie wiedział, czym się trudni jego lokatorka. Ale administracja informowała go o tym już w marcu. Gdy reporter TVN24 podał się za klienta agencji towarzyskiej, bez problemu dostał namiary na lokal i cennik. Za godzinę – 100 złotych. Po pięciu minutach, kiedy ekipa „Prosto z Polski” pojawiła się z kamerą, ta sama kobieta nagle zmieniła zdanie. Zapewniała, że pod tym adresem agencji towarzyskiej nikt nie prowadzi. W poniedziałek, wyjątkowo, klienci byli odsyłani z kwitkiem, ale jutro można już się umawiać. Żródło info i foto: tvn24.pl