Atak islamistów w Demokratycznej Republiki Konga. Zamordowali ponad 20 osób

Islamscy bojownicy przeprowadzili w nocy atak na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. Zamordowali co najmniej 22 osoby – poinformowały miejscowe władze. W krwawych atakach rebeliantów od końca października zginęło już łącznie co najmniej 179 cywilów – podaje Reuters.

Atak został przeprowadzony późnym wieczorem w niedzielę w rejonie miasta Beni. Rebelianci szli od drzwi do drzwi, strzelając do swoich ofiar. Richard Kivanzanga, zastępca administratora terytorium Beni, powiedział agencji Reutera, że doliczył się 22 ciał we wsiach Baoba i Ntombi. – Napastnicy zabili kobiety, mężczyzn i dzieci – relacjonował.

Krwawa ofensywa dżihadystów

Wzrost przemocy ze strony islamskich bojowników w Demokratycznej Republice Konga nastąpił po tym, jak 30 października kongijska armia wzmogła ofensywę przeciwko dżihadystycznemu Sojuszowi Sił Demokratycznych (ADF). Utworzona w Ugandzie grupa przeniosła się do wschodniego Konga, gdzie występuje przeciwko tamtejszemu rządowi. Rosnąca niepewność w tej części DRK spowodowała demonstracje przeciwko lokalnym władzom – podaje agencja Associated Press.

Prezydent Konga Felix Tshisekedi oświadczył, że kampania kongijskiego wojska przeciwko islamistom „zdemontowała” prawie wszystkie bazy ADF. Przekonywał, że krwawa odpowiedź rebeliantów jest przejawem ich desperacji. Rząd już wcześniej obwiniał ADF o podobne ataki sprzed lat, w tym dziesiątki masakr, do których dochodzi od 2014 roku. Zamordowano w nich setki cywilów. Wielokrotne operacje wojskowe kongijskiej armii nie zdołały całkowicie pokonać ugandyjskich dżihadystów. Miejscowa ludność zarzuca błękitnym hełmom, że biernie przyglądają się masakrowaniu cywilów przez ADF. W atakach tego ugrupowania od końca października zginęło 179 osób – podaje Reuters.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Kolejny skandal w Indiach. Zbiorowo zgwałcili i zamordowali 9-letnią dziewczynkę

Indie. Macocha wynajęła grupę mężczyzn, którzy zgwałcili i zamordowali jej 9-letnią pasierbicę.

Makabryczne zdarzenie miało miejsce w prowincji Kaszmir. Macocha nie mogąc znieść swojej 9-letniej pasierbicy zleciła zamordowanie dziecka. Była zazdrosna o to, że jej mąż, a ojciec dziewczynki poświęcał córce zbyt wiele czasu. Do zabójstwa wynajęła grupę mężczyzn (w tym swojego 14-letniego syna!).

Tortury, które przeszła dziewczynka były niewyobrażalne. Grupa mężczyzn najpierw zbiorowo zgwałciła dziecko, a następnie oblała ją kwasem i zamordowała. Ciało 9-latki ukryli w dżungli. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był cios w głowę zadany siekierą.

Odnalezienie ciała

Ciało 9-latki policja znalazła dopiero po kilkunastu dniach poszukiwań. Według informacji podanych przez BBC, przesłuchano już macochę, która przyznała, że… straszliwej zbrodni dopuściła się z powodu zazdrości o męża. Grupa mężczyzn odpowiedzialnych za makabryczny czyn usłyszała już zarzuty.

Nie pierwszy przypadek

To drugi przypadek morderstwa na tle seksualnym, które miało miejsce w prowincji Kaszmir. Przypominamy, że w kwietniu podobny los spotkał zaledwie ośmioletnią muzułmankę. Kolejna zbrodnia wywołała falę protestów i zmusiła rząd do wprowadzenia zmian prawnych w kwestii gwałtów, w tym kary śmierci. Mimo wszystko ataki na kobiety i dzieci są stale zgłaszane na terenie Indii.
Źródło info i foto: wp.pl

Dżihadyści zamordowali 21 egipskich chrześcijan

To była jedna z najgłośniejszych i najbardziej krwawych egzekucji dokonanych przez tzw. Państwo Islamskie. Dżihadyści bestialsko zamordowali 21 Egipcjan, a nagranie wykorzystali w celach propagandowych. Prokurator generalny Libii poinformował o odnalezieniu zbiorowej mogiły. Ciała najprawdopodobniej należą do 21 egipskich chrześcijan zamordowanych przez dżihadystów. Do krwawej egzekucji doszło w lutym 2015 roku, na plaży przy jednym z hoteli w Syrcie.

Mężczyźni zostali porwani, a po kilku dniach tzw. Państwo Islamskie opublikowało wstrząsające nagranie. Widać na nim ubranych w pomarańczowe kombinezony Egipcjan. Są prowadzeni przez terrorystów na brzeg morza, zmuszeni do uklęknięcia i ścięci. Podpis pod pięciominutowym filmem brzmi: „Naród krzyża, wierni wrogiego Kościoła egipskiego”, a jeden z zabójców mówi: „O bezpieczeństwie wy, krzyżowcy, możecie tylko pomarzyć”.

Władze Libii zarządziły prace ekshumacyjne w zbiorowym grobie. Odnalezienie miejsca pochówku było możliwe tylko dzięki aresztowaniu terrorysty oskarżonego o udział w egzekucji.

Kościół koptyjski, do którego należeli zamordowani, uznał ich za świętych męczenników. Wspomnienie liturgiczne 21 Egipcjan obchodzone jest 15 lutego – w dzień, w którym tragiczne nagranie trafiło do mediów.
Źródło info i foto: wp.pl

Islamscy bojownicy ścięli głowy 11 osobom

Francuska agencja prasowała podała informację o tragicznym ataku na libijską amię. Dżihadyści w okrutny sposób zamordowali co najmniej dziewięciu żołnierzy i dwóch cywilów. W środę o świcie dżihadyści zaatakowali żołnierzy Libańskiej Armii Narodowej, lojalnej wobec zbuntowanego gen. Chalify Haftara. Terroryści ścięli głowy co najmniej dziewięciu żołnierzom. Wiadomo już, że w ataku zginęło także dwóch cywili

Napastnicy mieli działać w imieniu tzw. Państwa Islamskiego, jednak ISIS nie wzięło odpowiedzialności za atak. Do ataku doszło w regionie (szabijja) Al-Dżufra, około 500 km na południe od Trypolisu na zachodzie kraju. Francuska agencja prasowa nie podała dokładnego miejsca tragedii.
Źródło info i foto: wp.pl

Filipińscy islamiści zamordowali niemieckiego turystę

Filipińscy islamiści z ugrupowania Abu Sajaf zabili porwanego pod koniec 2016 roku turystę z Niemiec. W poniedziałek rano opublikowano nagranie, na którym zarejestrowane jest ścięcie 70-letniego zakładnika. Na nagraniu widać, jak uzbrojony w maczetę bojownik Abu Sajaf ścina głowę niemieckiego turysty. Monitorujący strony dżihadystyczne portal SITE zidentyfikował mężczyznę jako Juergena Kantnera. Mężczyznę porwano pod koniec listopada, gdy żeglował swoim jachtem u południowo-zachodnich wybrzeży Filipin.

Organizacja złożyła przysięgę wierności tzw. Państwu Islamskiemu i jest znana z zamachów bombowych, wymuszeń, porwań dla okupu. Abu Sajaf od lat 70. XX wieku chce przekształcić południe Filipin w islamski kalifat. Rebelianci na Filipinach przetrzymują jeszcze kilku zakładników. Jednak w przeszłości uwalniali niektórych po otrzymaniu okupu. Według portalu SITE termin na zapłacenie okupu za Juergena Kantnera upłynął w niedzielę i wynosił równowartość 600 tys. dolarów.

Juergen Kantner już raz został uprowadzony dla okupu. W 2008 roku Niemca schwytali somalijscy piraci, którzy przetrzymywali go 58 dni w pobliżu Zatoki Adeńskiej. Mimo tych przeżyć Niemiec zapewniał, że nie przestanie żeglować. – Moja łódź to moje życie. Nie przejmuję się piratami i rządami – powiedział w jednym z wywiadów.
Żródło info i foto: wp.pl

Dżihadyści zamordowali jednego z dowódców, który pomagał uciekać cywilom

Terroryści z Państwa Islamskiego (ISIS) zamordowali jednego z własnych dowódców w prowincji Ar-Rakka na północy Syrii za to, że pomagał w ucieczkach grupom cywilnej ludności tych terenów, kontrolowanych przez IS.

Do egzekucji tego dowódcy, która odbyła się we wtorek lub w środę, doszło bez sądu. Wraz z nim aresztowano grupę bojowników ISIS, którą dowodził, ale ich los nie jest znany – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Stracony dżihadysta dowodził jednym z posterunków kontrolnych w prowincji Ar-Rakka. Został zabity, gdy „dżihadyści uznali, że pomagał uciekać muzułmanom z terytorium kalifatu na tereny kontrolowane przez ateistów i apostatów” – podało w komunikacie Obserwatorium.

ISIS proklamowało w czerwcu 2014 roku kalifat w Iraku i Syrii, gdzie kontroluje część terytorium na północy i w centrum obu krajów i wprowadziło bezwzględne „prawo szariatu”: stosuje szeroko w stosunku do mieszkańców okupowanych terenów karę śmierci, wykonywaną m.in. przez ścięcie, ukamienowanie lub ukrzyżowanie.

Od listopada ub. roku sojusz Syryjskich Sił Demokratycznych, któremu przewodzi milicja kurdyjska i który korzysta ze wsparcia lotniczego międzynarodowej koalicji, prowadzi operację o kryptonimie „Gniew Eufratu”, aby wyprzeć siły ISIS z Rakki.
Żródło info i foto: onet.pl

W Meksyku zastrzelono 7 osób

Siedmiu członków rodziny, w tym dwoje nieletnich, zastrzelono w owładniętym przemocą meksykańskim stanie Guerrero – poinformowały w sobotę lokalne media. Do ataku doszło w gminie Tepecoacuilco de Trujano, nieopodal miasta Iguala, gdzie w 2014 roku członkowie przestępczego gangu Guerreros Unidos na miejscowym wysypisku śmieci zamordowali 43 studentów, a następnie spalili ich zwłoki.

Według danych statystycznych, na które powołuje się agencja Reutera, w 2015 roku w Meksyku doszło do 20 525 zabójstw; prawie 2,5 tys. z nich popełniono w stanie Guerrero.
Żródło info i foto: interia.pl

Islamiści z organizacji Abu Sayyaf zamordowali kanadyjskiego zakładnika

Przedstawiciele filipińskiego wojska i policji przekazali, że głowę mężczyzny odnaleziono w mieście Jolo na wyspie o tej samej nazwie w południowo-zachodniej części Filipin. Na ulicy mieli ją zostawić dwaj mężczyźni na motocyklu. Teraz zostaną przeprowadzone badania DNA, które mają potwierdzić, że ofiarą jest Ridsdel.

Pięć godzin przed odnalezieniem fragmentu zwłok upłynęło ultimatum w sprawie okupu postawione przez islamistów. Wcześniej terroryści zagrozili egzekucją jednego z czworga porwanych we wrześniu turystów – dwóch Kanadyjczyków, Norwega i towarzyszącej im Filipinki.

– Rząd Kanady będzie współpracował z władzami Filipin i partnerami międzynarodowymi w ściganiu odpowiedzialnych za ten „ohydny akt” – zapowiedział premier Kanady. Jak dodał, Ridsdel był zawodowo związany z górnictwem. Miał 68 lat.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Kolejne brutalne zabójstwo w Bangladeszu. Profesor ścięty maczetą

Kolejne brutalne zabójstwo w Bangladeszu. 58-letni profesor Uniwersytetu w Radźszahi położonym przy granicy z Indiami został zaatakowany maczetą. Zginął na miejscu. Na początku kwietnia w podobnym ataku w stolicy kraju – Dhace zginął 28-letni student.

Dwa nieznani sprawcy zaatakowali 58-letniego Rezaula Karima Siddiqueę, gdy mężczyzna zmierzał na uniwersytet. Dostał kilka ciosów maczetą, zmarł na miejscu. Policja zabezpiecza teren zbrodni. Przedstawiciel lokalnej policji Nahidul Islam przekazał, że Siddiquee był zaangażowany w programy kulturalne. M.in. utworzył szkołę w mieście Bagmara, dawnym bastionie islamistycznego ugrupowania Jamayetul Mujahideen Bangladesh (JMB).

Niepokoje w Bangladeszu

To kolejne morderstwo tego typu, jakie miało miejsce w ostatnim czasie w Bangladeszu. Na początku kwietnia w stolicy kraju – Dhace nieznani napastnicy zamordowali, używając maczet i broni palnej 28-letniego studenta prawa Nazimuddina Samada. Wykrzykiwali „Allah jest wielki”. Policja podejrzewa, że powodem ataku były wypowiedzi, w których 28-latek popierał ateizm. Doprowadziło to do ulicznych demonstracji studentów. W podobnych atakach w 2015 roku zabitych zostało co najmniej pięciu blogerów, którzy byli zwolennikami świeckiego państwa. Doszło także do ataków na inne mniejszości religijne – szyickich muzułmanów, chrześcijan i Hindusów. Pod koniec roku w Bangladeszu miało dojść do zabójstwa dwóch obcokrajowców. Wywołało to obawy o rosnące wpływy religijnych ekstremistów w tym muzułmańskim kraju znanym raczej z tolerancji, oraz o to, że władze nie są w stanie zapewnić ochrony przeciwnikom islamistów.

USA po ostatnim zabójstwie studenta wyraziły gotowość udzielenia schronienia tym, którzy są „bezpośrednio zagrożeni” atakami.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Nigeria: Kolejny atak Boko Haram

Co najmniej 30 wieśniaków zamordowali bojówkarze skrajnie islamistycznej organizacji Boko Haram, którzy zaatakowali dwie wioski na północnym wschodzie Nigerii – poinformowały służby bezpieczeństwa. Według rzecznika tych służb, bojówkarze zaatakowali wioski Jakhari i Kahifa poszukując żywności. Obrabowali zapasy posiadane przez mieszkańców wiosek i uprowadzili ich bydło.

Boko Haram zadeklarowało niedawno oficjalnie lojalność wobec tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) na Bliskim Wschodzie. Ataki na cele cywilne, mające często charakter samobójczy i walki z armią nigeryjską spowodowały już olbrzymie zniszczenia i dziesiątki tysięcy ofiar. Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. W 2009 roku rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

Szacuje się, że w wyniku islamistycznej rebelii w tym jednym z najludniejszych krajów Afryki zginęło ok. 20 tysięcy osób; 2,5 mln musiało opuścić domy. 170-milionowa ludność Nigerii jest prawie równo podzielona na muzułmanów i chrześcijan.
Żródło info i foto: onet.pl