Posts Tagged “zastrzelił”

Podejrzany o zastrzelenie mieszkanki Mrągowa Cezary F. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące pod zarzutem zabójstwa – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Stodolny powiedział, że wcześniej mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa byłej partnerki, za co grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie. Nie przyznał się do winy i nie składał wyjaśnień – powiedział rzecznik prokuratury.

Trzymiesięczny areszt wobec Cezarego F. w sobotę po godz. 16 zastosował mrągowski sąd rejonowy. Zastrzeloną kobietę znaleziono w mieszkaniu na Osiedlu Mazurskim w Mrągowie dwa dni temu. Wykonana w piątek sekcja zwłok wykazała, że w jej klatkę piersiową oddano 8 strzałów, w tym jeden w serce.

O zastrzelenie kobiety śledczy podejrzewali jej byłego partnera, który się ukrywał. W piątek prokuratura ujawniła jego personalia, w kilka godzin później Cezary F. został zatrzymany na krajowej “szesnastce” w miejscowości Baranowo. W chwili wytropienia przez policję F. jechał autem i próbował uciekać ścigającym go policjantom – przy zatrzymaniu doszło do uszkodzenia radiowozów, a droga została na pewien czas zablokowana.

Policja i prokuratura nie ujawniają powodów tragedii. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie F. i zabita kobieta rozstali się.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

​Niezidentyfikowany mężczyzna zastrzelił w środę czasu lokalnego w amerykańskim mieście Bakersfield, w południowej części Kalifornii, pięć osób, po czym popełnił samobójstwo – podała tamtejsza policja. Strzelanina rozpoczęła się w siedzibie firmy transportowej. Pierwszą ofiarą napastnika była jego żona. Następnie sprawca, również w siedzibie firmy, zastrzelił innego mężczyznę. Później napastnik gonił kolejnego mężczyznę z przedsiębiorstwa, po czym śmiertelnie go postrzelił przed pobliskim sklepem sportowym. Dwie kolejne osoby sprawca zabił nieco później, w budynku mieszkalnym.

Następnie zabrał samochód kobiecie z dzieckiem, a gdy w jego pobliżu pojawiła się policja, popełnił samobójstwo.

Jak poinformował szeryf hrabstwa Kern Donny Youngblood, władze starają się ustalić przyczyny zdarzenia. Na razie nie podano tożsamości ofiar. Podano za to, że kobieta, której sprawca zabrał samochód, nie odniosła żadnych obrażeń; nie ucierpiało także jej dziecko.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Przedszkolak zastrzelił malutką kuzynkę w Kalifornii. Dzieci nie były pozostawione bez opieki. Tragedii winny jest ich dziadek. Nie pilnował broni przechowywanej w domu.

Do tragedii doszło w małej miejscowości Muscoy w południowej Kalifornii. Mały, czteroletni chłopiec znalazł pistolet w domu swojego dziadka i w czasie zabawy strzelił do dwuletniej kuzynki. Pomimo szybkiego wezwania ratowników, medykom nie udało się uratować dziecka.

Policja aresztowała 53-letniego dziadka chłopca i dziewczynki, Cesara Lopeza, któremu grozi więzienie za stworzenie zagrożenia dla życia i nielegalne posiadanie broni. Śledczy uważają, że wypadek spowodowało pozostawienie niezabezpieczonej broni w miejscu dostępnym dla dzieci.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Czwarty dzień trwają zamieszki w Nantes po tym, jak miejscowy policjant zastrzelił młodego czarnoskórego mężczyznę. Mimo że funkcjonariusz został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, wzburzenie nie ustaje. Grupy młodych chuliganów podpalali samochody i budynki, a także ścierali się z policją. W ruch poszły koktajle Mołotowa, funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym. Do ostatnich potyczek doszło około północy, ale w Nantes na zachodzie Francji sytuacja jest niespokojna od wtorku.

To wtedy zginął 22-letni Aboubakar Fofana. Według pierwotnie wersji, funkcjonariusz, który postrzelił go w szyję zrobił to, bo mężczyzna z dużą prędkością zaczął cofać samochodem w grupę policjantów i dzieci. Zeznania świadków zdarzenia były jednak zupełnie inne – auto nie ruszało się z miejsca.

Po 24-godzinnym przesłuchaniu funkcjonariusz powiedział, że podczas szarpaniny z 22-latkiem broń wystrzeliła sama z siebie. – Mój klient jest świadomy, że jego poprzednie zeznania nie były zgodne z prawdą – powiedział adwokat policjanta, Laurent-Franck Lienard. Wersję oskarżonego potwierdziło pięciu jego kolegów.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Dwoje doświadczonych policjantów zostało zastrzelonych przez więźnia podczas próby przewiezienia go z budynku sądu. Sprawca również został postrzelony. Do incydentu doszło w piątek obok budynku sądu okręgu Wyandotte w Kansas City. Więzień, którego nazwiska władze nie ujawniły zaatakował policjantów.

Na miejscu zginął 35-letni Patrick Rohrer, zaś 45-letnia Theresa King zmarła w sobotę w wyniku odniesionych ran. Przeszła w szpitalu kilka operacji, ale lekarzom nie udało się uratować jej życia. Ranny został również transportowany więzień. Policja nie podaje, w jakim jest stanie.

Kelli Bailiff z biura szeryfa okręgu Wyandotte oświadczyła, że nie jest wykluczone, iż sprawca oddał strzały z broni odebranej jednemu z funkcjonariuszy. Wiadomo, że mężczyzna był spętany i miał na rękach kajdanki.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Sprawca wtorkowego ataku w Liege na wschodzie Belgii dzień wcześniej zabił mężczyznę, z którym w przeszłości odsiadywał wyrok więzienia – poinformował w środę belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon. W rozmowie z nadawcą RTL Jambon powiedział, że napastnik, zidentyfikowany jako Benjamin Herman, „poprzedniego wieczoru również dopuścił się zabójstwa”. Ofiara to jego były kolega z celi. Zmarł od uderzenia tępym narzędziem w głowę.

Atak na ulicy w Liege

Na ulicy w centrum Liege Herman zaatakował we wtorek nożem dwie policjantki, po czym odebrał im broń i obie zastrzelił. Zabił też przypadkowego mężczyznę siedzącego w samochodzie. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia i zabarykadował się w pobliskim liceum, gdzie wziął zakładniczkę. Napastnik zginął w wyniku operacji antyterrorystycznej, przetrzymywanej kobiecie nic się nie stało.

36-letni Herman urodził się w Belgii. Był wielokrotnym recydywistą, skazywanym za kradzieże, bójki i handel narkotykami; w więzieniu przebywał od 2003 roku. W poniedziałek, dzień przed atakiem, wyszedł z więzienia pod Liege na dwudniową przepustkę; wcześniej korzystał z przepustek wielokrotnie.

Radykalizacja w więzieniu?

Według źródła zbliżonego do śledztwa wszczętego w sprawie ataku Herman podczas odbywania kary zradykalizował się pod wpływem islamistycznego współwięźnia i policja miała te informacje w jego kartotece. Źródło to twierdziło, że w nocy z poniedziałku na wtorek Herman zabił w miejscowości On pomiędzy Marche a Rochefort na południu kraju 30-letniego narkomana.

W Belgii utrzymuje się stan alertu na wypadek ataków terrorystycznych od czasu zamachów w Paryżu i Brukseli w 2015 i 2016 roku zorganizowanych przez brukselską komórkę dżihadystycznego Państwa Islamskiego.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

We wtorkowy poranek w Liege na wschodzie Belgii napastnik zastrzelił dwóch policjantów i przechodnia, po czym sam zginął od kuli. Antyterrorystyczne centrum kryzysowe monitoruje sytuację – poinformował szef belgijskiego MSW Jan Jambon. Według lokalnych mediów powołujących się na urzędników i prokuraturę, napastnik zabił trzy osoby i ranił dwóch funkcjonariuszy. Przez moment przetrzymywał też zakładniczkę.

Został “zneutralizowany” – poinformowała rzeczniczka belgijskiej prokuratury, nie podając innych szczegółów. Według nadawcy RTBF, zabili go policjanci. Jak pisze agencja Reutera, do strzelaniny doszło na głównym bulwarze miasta Liege – d’Avroy. Przechodnie uciekali w popłochu, szukając kryjówek, a policjanci uczestniczący w akcji na jednym z nagrań udostępnionych w mediach społecznościowych, zajmowali pozycje w trakcie trwania akcji służb.

Wyrwał broń policjantowi?

Według informacji podawanych przez belgijskie media, mężczyzna został zatrzymany przez dwóch policjantów do rutynowej kontroli, podczas której wyrwał jednemu z funkcjonariuszy broń i zaczął strzelać. Obydwaj policjanci zginęli na miejscu, śmierć poniosła też przypadkowa osoba, która przejeżdżała w pobliżu samochodem. RTBF podaje, że następnie mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, zabarykadował się na szóstym piętrze pobliskiego liceum, gdzie wziął na zakładniczkę pracującą w szkole sprzątaczkę. Antyterroryści zabili napastnika. W trakcie akcji uwalniania kobieta nie odniosła obrażeń, rannych zostało jednak dwóch antyterrorystów. Uczniowie szkoły są obecnie pod ochroną policji. Cytowana przez AFP rzeczniczka prokuratury w Liege Catherine Collignon podkreśliła, że na temat motywów działania sprawcy “na razie nic nie wiadomo”.

Reuters przypomina, że w Liege leżącym w Walonii graniczącej z Niemcami, w 2011 roku doszło do podobnego ataku. Wtedy napastnik zabił cztery osoby i ranił ponad 100, nim popełnił samobójstwo. Podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego trwa w Belgii nieprzerwanie od czasu ataków w Paryżu w listopadzie 2015 roku i rok późniejszego w Brukseli, w którym zginęły 32 osoby.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Co najmniej cztery osoby zginęły, a cztery inne zostały ranne w nocy z soboty na niedzielę w strzelaninie w restauracji koło Nashville w amerykańskim stanie Tennessee. Jak relacjonują amerykańskie media, napastnik wtargnął ze strzelbą do restauracji sieci Waffle House w miejscowości Antioch i otworzył ogień. Gdy jeden z klientów odebrał mu broń, napastnik zrzucił płaszcz i nagi uciekł pieszo.

Morderstwo w Nashville

Policjanci zorganizowali pościg za zabójcą czterech osób, który około godz. 3.25 czasu miejscowego (godz. 9.25 czasu polskiego) z nieznanych dotąd powodów zastrzelił cztery przypadkowe osoby w restauracji.

Napastnik był nagi

Uwaga służb z Nashville skupia się na 29-letnim Travisie Reinkingu, na którego zarejestrowany jest samochód, pozostawiony przez zabójcę przed restauracją.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

33-letni mężczyzna zastrzelił w sobotę byłą żonę po czym próbował popełnić samobójstwo w centrum handlowym w miejscowości Thousand Oaks, w okręgu Ventura, w południowej Kalifornii. Został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.

Jak poinformował szeryf okręgu Ventura Eric Buschow mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów w centrum za 30-letnią kobietą, którą zidentyfikowano później jako jego byłą żonę. Doszło między nimi do sprzeczki. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął broń i zastrzelił kobietę. Następnie próbował popełnić samobójstwo strzelając do siebie. Odniósł ciężkie obrażenia, ale przeżył.

Buschow dodał, że para miała dzieci, które odnaleziono i są bezpieczne. Do strzelaniny doszło w centrum handlowym „The Oaks”. Czasowo zamknięto wszystkie wejścia i wyjścia z centrum. Poinformowano, że nie ma już zagrożenia dla osób postronnych. Władze udostępniły pobliski posterunek straży pożarnej jako tymczasowe schronienie dla klientów centrum. Miejscowość Thousand Oaks położona jest w okręgu Ventura w odległości ok. 64 km na zachód od Los Angeles.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Ciało kobiety znaleziono w poniedziałek ze śmiertelną raną postrzałową. Mężczyzna pojawił się na komendzie w Sokołowie Podlaskim. Powiedział policjantom, że zabił swoją matkę. Mundurowi szybko potwierdzili tę informację. Przyczyną śmierci był postrzał w głowę – informuje Fakt24.

Ofiarą jest 52-letnia kobieta. Znaleziono ją z raną głowy, która prawdopodobnie powstała w wyniku postrzału. Mundurowi nie zdradzają jednak szczegółów dotyczących postępowania. Według nieoficjalnych informacji Radia Zet, mieszkaniec Sokołowa zastrzelił matkę, gdy spała. Użył tzw. broni czarnoprochowej, która nie wymaga zezwolenia.
Źródło info i foto: o2.pl

Comments Brak komentarzy »