Posts Tagged “zatruły się”

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak zatruły się nieznaną substancją. To pracownicy miejskiej energetyki, którzy próbowali naprawić transformator w centrum Poznania. Do tej pory nie udało się ustalić, czym jest substancja, która wydostała się z transformatora. Na miejscu pracuje specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Obaj pracownicy trafili do szpitala. – Około godz. 9.20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wycieku nieznanej substancji z transformatora na ul. Św. Marcin w centrum Poznania. Dwaj pracownicy energetyki w trakcie naprawy transformatora źle się poczuli i zostali odwiezieni do szpitala jeszcze przed przybyciem straży pożarnej – powiedział PAP rzecznik wielkopolskiej PSP kpt. Karol Kędziorski.

Nieznana substancja

Dopiero wysłana na miejsce specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z samochodem rozpoznawczym ma zbadać tę substancję. – Grupa ma ustalić, co to za substancja bądź gaz wydobywa się z tego transformatora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gaz nie ma stężenia wybuchowego – mówił rzecznik.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Metanol, którym zatruły się już dziesiątki Czechów, mógł pochodzić z Polski – pisze czeski dziennik „Lidove Noviny” w swoim poniedziałkowym wydaniu. Informację gazeta miała uzyskać od Vaclava Kuczery – szefa grupy prowadzącej śledztwo. Kuczera zastrzega jednak, że jest to tylko jedna z wersji dochodzenia. Czeski dziennik powołuje się na szefa zespołu śledczego Vaclava Kuczerę, który potwierdził, że „jedna z wersji nie wyklucza, iż źródłem skażonego alkoholu był pochodzący z Polski koncentrat niezamarzającego płynu do spryskiwaczy”. Gazeta pisze również, że przestępcy potrafią oddzielić znajdujący się w nim spirytus metylowy z pomocą różnych substancji, nie potrafią jednak określić stężenia metylu w spirytusie. Jak twierdzą „Lidove Noviny”, wersję tę mieli przedstawić policji eksperci. Sama policja nie chce jednak mówić o szczegółach zasłaniając się tajemnicą śledztwa. Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »