Posts Tagged “zatrzymał”

​Dwie osoby zostały lekko ranne w nocy z czwartku na piątek w Nimes na południu Francji, gdy kierowca wjechał w tłum przechodniów, po czym jego samochód zatrzymał się na barierach bezpieczeństwa – poinformowały źródła związane ze sprawą. Około godziny 1:00 w nocy 32-letni mężczyzna wjechał w tłum około 50 klientów jednego z barów, którzy znajdowali się na ulicy przed lokalem – wynika z informacji świadków będących na miejscu zdarzenia.

Kierowca jadący białym peugeotem zatrzymał się na jednej z barier bezpieczeństwa, które zostały zainstalowane przed popularną w Nimes imprezą – rozpoczynającymi się w piątek pokazami walk byków.

Kilku świadków, na których powołuje się agencja AFP, powiedziało, że mężczyzna krzyczał “Allahu Akbar” (Bóg jest wielki).

Według źródeł związanych ze sprawą napastnik nie był znany policji jako radykał. Nie jest jasne, jakie były jego motywy działania.

Prokurator Eric Maurel, który przybył na miejsce zdarzenia, wyjaśnił, że kierowca próbował uciec, ale został zatrzymany przez tłum. Następnie został aresztowany przez policję w stanie – jak to ujęto – “względnej dezorientacji umysłowej” i przewieziono go do szpitala.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie “usiłowania zabójstwa”.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

35-letni mężczyzna zaatakował dzieci w Częstochowie. Jak się okazało – nie po raz pierwszy; był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Tym razem zgwałcił 9-latkę i próbował zgwałcić 12-latkę. Ojciec jednej z dziewczynek dogonił i złapał pedofila. Napastnik jest już w areszcie.

Policjanci w sobotę po południu dostali wezwanie do częstochowskiej dzielnicy Północ. Tam czekał już na nich ojciec 9-latki oraz zatrzymany przez niego 35-latek. Okazało się, że kiedy dziewczynka wchodziła do klatki schodowej bloku, została zaatakowana i zgwałcona. Napastnik uciekł, bo najprawdopodobniej spłoszyły go inne dzieci, które przechodziły w pobliżu. 9-latka wróciła do domu i opowiedziała o wszystkim rodzicom. Ojciec dziewczynki dogonił mężczyznę ulicę dalej.

Policjanci odkryli, że 35-latek kilka dni wcześniej w tej samej dzielnicy Częstochowy napadł na 12-latkę. Tego ataku jednak nie zgłoszono policji. Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia 9-latki i usiłowania zgwałcenia 12-latki. Będzie odpowiadał jako recydywista, bo ma już na koncie karę za podobne przestępstwo. Sąd zdecydował o aresztowaniu pedofila.

Policja sprawdza, czy ofiar 35-latka nie było więcej. Osoby, które mają informacje o innych atakach na dzieci w ostatnich dniach w Częstochowie, mogą zgłaszać się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Po pościgu policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę, który zignorował kontrolę drogową. Mężczyzna omal nie potrącił mundurowego, staranował radiowóz i uszkodził inny samochód. Funkcjonariusze oddali w kierunku uciekającego 6 strzałów. To wszystko rozegrało się dziś rano na drodze z miejscowości Ldzań do Pabianic pod Łodzią.

Jak się później okazało, 27-latek nie zatrzymał się do kontroli, bo miał w organizmie ponad promil alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca już jest w policyjnym areszcie i odpowie za napaść na policjanta, prowadzenie w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego oraz niezatrzymanie się do kontroli. Do więzienia może trafić na maksymalnie 10 lat.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Kryminalni z Bełżyc ustalili i zatrzymali sprawcę napadu na tle seksualnym na 20-letnią kobietę. W nocy z soboty na niedzielę wracała pieszo do domu. Sprawca zauważył ją jadąc samochodem. Zatrzymał się na przystanku i dalej poszedł za nią. Za miastem złapał ją i wciągnął w krzaki. Młodej kobiecie w pewnej chwili udało się uciec. Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu w całej okolicy oraz na trasie, którą wcześniej mógł jechać podejrzany. Na tej podstawie ustalili mężczyznę. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gm. Konopnica. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Decyzją sądu został wczoraj tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za zgwałcenie grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na obrzeżach Lublina. Po godzinie 1.00 młoda kobieta wracała autobusem nocnym do domu. Wysiadła na przystanku końcowym i dalej postanowiła pójść pieszo do jednej z miejscowość znajdującej się w gm. Konopnica. Idącą kobietę zauważył mężczyzna, który jechał samochodem. Zatrzymał się na przystanku i dalej szedł za kobietą pieszo. W pewnym momencie złapał ją i wciągnął w krzaki. Młodej kobiecie udało się uciec. Dwie godziny później zgłosiła się na jeden z komisariatów.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bełżyc. Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu w całej okolicy oraz na trasie, którą wcześniej mógł jechać podejrzany. Na tej podstawie ustalili mężczyznę. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gm. Konopnica. Następnego dnia został zatrzymany na terenie Lublina. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. 41-latek przyznał się do winy. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za zgwałcenie grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: Policja.pl

Comments Brak komentarzy »

Polak oskarżony o zamordowanie 9-letniej Chloe powiesił się w celi. W kwietniu 2015 r. Humiński podróżował do Anglii przez Francję. Zatrzymał się w Calais, gdzie oczekiwał na prom. Tam miało dojść do porwania, gwałtu i morderstwa nieznanej mu 9-latki.

Po kilku godzinach w lesie koło portu Calais odnaleziono nagie ciało 9-latki. Niedaleko tego miejsca stało poszukiwane czerwone auto. Wtedy okazało się, że ma polskie numery rejestracyjne. 38-letni Polak, właściciel auta, próbował uciekać przed policją, został jednak złapany i aresztowany.

Był w więzieniu dwa razy

Polak dwukrotnie stawał przed sądem we Francji. Za napady rabunkowe był skazywany na kary pozbawienia wolności, ale za każdym razem wcześniej go zwalniano. W czasie pobytu w więzieniach był badany przez biegłych, którzy stwierdzali, że “nie odczuwa on żadnych wyrzutów sumienia, ani poczucia winy”, pozbawiony jest “skrupułów”, a co więcej jest emocjonalnie niedojrzały.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

Warszawska prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności interwencji, w wyniku której policjanci postrzelili 37-latka, który uciekał przed nimi samochodem i próbował przejechać funkcjonariusza. Życiu rannego w głowę mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zwrócili uwagę na kierowcę samochodu osobowego, który zatrzymał się przy ulicy Wieczorkiewicza na Pradze-Północ.

“Mieli podejrzenie, że może posiadać środki odurzające. Gdy podeszli do samochodu i pokazali legitymacje służbowe, mężczyzna gwałtownie ruszył i zaczął uciekać” – powiedziała w piątek PAP podinsp. Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej policji.

Jak poinformowała, uliczny pościg zakończył się na ulicy Janinówka na Targówku, gdzie mężczyzna próbował staranować radiowóz i niemal potrącił interweniującego policjanta.

“Funkcjonariusze użyli broni palnej. Mężczyzna został niegroźnie ranny w głowę. Trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wspólnie z prokuraturą wyjaśniamy całą sprawę” – powiedziała podinsp. Magdalena Bieniak.

37-latek był w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe, rozboje, kradzieże, włamania i paserstwo – dodała.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Morski Oddział Straży Granicznej zatrzymał trzech obywateli Bułgarii zamieszanych w handel ludźmi. Mężczyźni wykorzystywali 23-letnią Polkę do świadczenia usług seksualnych.

Jak informuje Morski Oddział Straży Granicznej, do zatrzymań doszło pod koniec października na terenie woj. pomorskiego i świętokrzyskiego. Zatrzymani to 48-latek, jego 18-letni syn i 25-latek. W stosunku do dwóch pierwszych mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy, z kolei 25-latek otrzymał dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.
Mężczyznom zarzuca się wykorzystywanie 23-letniej Polki, która przez 7 miesięcy świadczyła usługi seksualne na terenie Polski, Niemiec i Danii.

“Wykorzystując jej położenie, często przy zastosowaniu przemocy i gróźb, cudzoziemcy czerpali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez 23-latkę, zabierając jej wszystkie zarobione pieniądze. Obecnie kobieta objęta jest opieką w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno – Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi” – informuje Straż Graniczna.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego Morskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Sławomir B. w środę zamordował w Żernikach koło Poznania byłą partnerkę. 21-letnia Monika G. przyjechała ze swoją matką na nocną zmianę w pracy w drukarni. Gdy samochód zatrzymał się na parkingu, mężczyzna podszedł do niego, otworzył drzwi i zadał kobiecie ponad 20 ciosów nożem. Jej matkę poraził paralizatorem i uciekł. W niedzielę znaleziono go martwego w Poznaniu. O sprawie napisała poznańska “Gazeta Wyborcza”.

Zwłoki 34-latka znaleźli w niedzielny wieczór członkowie rodziny. Sławomir B. powiesił się w piwnicy bloku, gdzie był zameldowany u swojej ciotki. Od czwartku policja poszukiwała go listem gończym, w działania włączyła się policyjna specgrupa odpowiedzialna za niedawne zatrzymanie Kajetana P.

Sprawca był wcześniej karany

Sławomir B. i Monika G. rozstali się kilka tygodni temu. Kobieta bała się byłego partnera, w lutym złożyła na niego dwa zawiadomienia na policję. Sławomir B. został zatrzymany, po postawieniu mu zarzutów m.in. gróźb oraz fizycznego i moralnego znęcania się nad Moniką G. wyszedł na wolność. Jego partnerka nie złożyła wniosku o policyjną ochronę, ale funkcjonariusze sprawdzą teraz, czy postępowanie było prowadzone prawidłowo.

W przeszłości, według ustaleń “Wyborczej”, mężczyzna był karany za znęcanie się nad byłą żoną, odsiedział też wyrok w zakładzie karnym. Dwa lata temu wyszedł z więzienia i poznał Monikę G. Nie wiadomo, kiedy mężczyzna odebrał sobie życie, wyjaśnić ma to sekcja zwłok. Według wstępnych ustaleń, mogło się to stać jeszcze przed świętami. Sławomir B. nie zostawił listu pożegnalnego.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Blisko 25 km gonili policjanci z Lubartowa (woj. lubelskie) auto, które nie zatrzymało się do kontroli drogowej. 30-latek kierujący skodą uciekał między innymi chodnikiem i ścieżką rowerową. Podczas szaleńczego rajdu uszkodził dwa oznakowane radiowozy i ranił jednego z funkcjonariuszy. Pościg wydarzył się w poniedziałek po południu. Rozpoczął się, gdy do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierujący skodą. Mężczyzna zaczął uciekać drogą K-19 w kierunku Lublina. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pogoń.

Kierowca nie reagował na wezwania policjantów do zatrzymania, nie zwracał także uwagi na sygnalizację świetlną i przejeżdżał kilka skrzyżowań na czerwonym świetle. Gdy natrafił na korek przy przy al. Spółdzielczości Pracy, zaczął uciekać chodnikiem i ścieżką rowerową, stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób.

Wyciągnięto go siłą

Funkcjonariusze zatrzymali pirata na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy i al. Smorawińskiego. Podczas interwencji uszkodzone zostały dwa oznakowane radiowozy. Mężczyzna nie chciał opuścić auta. Policjanci musieli stłuc szybę w skodzie i go wyciągnąć. Zatrzymanego poddano badaniu alkomatem, które jednak nie wykazało by 30-latek był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi na zawartość narkotyków. Do szpitala trafił również jeden z interweniujących funkcjonariuszy.
Żródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś rano Małgorzatę S. podczas próby przyjęcia łapówki – dowiedziało się nieoficjalnie Radio ZET. Małgorzata S. jest dyrektorem powiatowego urzędu pracy w Kielcach oraz radną sejmiku województwa świętokrzyskiego. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński potwierdza zatrzymanie kobiety i dodaje, że czynności są realizowane w trybie “niecierpiącym zwłoki”. Ten tryb oznacza, że CBA zatrzymało kobietę na gorącym uczynku, w trakcie operacji specjalnej.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »