Papież Franciszek zniósł tajemnicę papieską w sprawach nadużyć seksualnych

Papież Franciszek w ogłoszonym we wtorek dokumencie zdjął tajemnicę papieską z postępowań dotyczących nadużyć seksualnych wobec nieletnich popełnionych przez duchowieństwo, a także przedstawicieli władz kościelnych. którzy próbują tuszować takie czyny.

Watykan ogłosił tekst instrukcji w sprawie tajemnicy postępowań. Celem zawartych w niej postanowień jest, jak wyjaśniono, zniesienie „tajemnicy papieskiej” w przypadku takich postępowań i nałożenie „tajemnicy urzędowej” przy jednoczesnym zapewnieniu „dobrego imienia osób zaangażowanych”.

Ostatni, piąty punkt dokumentu stwierdza: „Temu, kto zgłasza taką sprawę, kto twierdzi, że został poszkodowany, a także świadkom nie można narzucić zobowiązania do milczenia w kwestiach ją dotyczących”.
Źródło info i foto: onet.pl

Tomasz P. ukradł buty i zapytał o cenę

Tomasz P. (32 l.) z Kielc zakradł się do obuwniczego i bezczelnie ukradł z niego sportowe buty. Po prostu zdjął je z półki, założył i wyszedł ze sklepu. Spokoju mu jednak nie dawała pewna sprawa. A mianowicie ich cena. Wrócił więc do sklepu, wziął z półki taką samą parę i uprzejmie zapytał, ile kosztują – opisuje eFakt.pl Sprzedawczyni spojrzała na nogi petenta i od razu zorientowała się, że ma do czynienia ze złodziejem…
Pani Urszula ze sklepu obuwniczego „Tanie kupowanie” w centrum Kielc nie może wyjść z podziwu dla bezczelności tego rabusia. Żródło info i foto: eFakt.pl