Posts Tagged “zginęła”

Kierowca samochodu, który w czwartek wjechał w grupę ludzi na Times Square w Nowym Jorku, w chwili wypadku mógł być pod wpływem narkotyków – przekazała telewizja CBS, powołując się na informacje uzyskane od prokuratury. W wypadku zginęła 18-letnia kobieta, 22 osoby zostały ranne. Według CBS sprawca wypadku, 26-letni były wojskowy Richard Rojas mógł zażyć substancję o nazwie “K2″ lub “Spice”, czyli tak zwaną syntetyczną marihuanę.

Wcześniej w czwartek policja poinformowała, że Rojasa poddano badaniom na obecność alkoholu we krwi. Według wstępnych ustaleń śledczych mężczyzna nie miał związków z terrorystami. Jak powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, na razie nic nie wskazuje na to, aby mogło chodzić o akt terroru.

Wtargnął na chodnik

Samochód kierowany przez 26-latka w czwartek około południa czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce) wtargnął na chodnik i według relacji świadków zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w latarnię i bariery blokujące dostęp do chodnika. W wypadku zginęła 18-letnia kobieta, a rany odniosły 22 osoby. Stan czterech z nich lekarze wciąż określają jako zagrażający życiu. Times Square jest nowojorską atrakcją turystyczną. Codziennie przechodzą tamtędy setki tysięcy ludzi. Specjalne bariery mają chronić pieszych, ale nie są one jeszcze szczelne i w wielu miejscach samochody mogą nadal wjechać na chodniki lub skwery.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Ciało Magdaleny Żuk, Polki, która zginęła w Egipcie, ma dziś zostać przetransportowane do kraju. Poinformował o tym pełnomocnik rodziny 27-latki, mecenas Paweł Jurewicz. Mecenas nie chciał mówić o szczegółach. Nie wiadomo więc, na którym z lotnisk wyląduje samolot z ciałem. – Tego rodzaju informacji nie będziemy udzielać, rodzina sobie nie życzy. Nie chcemy, ażeby z tego był robiony spektakl medialny, prosimy o uszanowanie woli rodziny – powiedział Paweł Jurewicz.

Poinformował jedynie, że po wylądowaniu samolotu ciało Polki zostanie niezwłocznie przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.

Nad rozwiązaniem sprawy w Polsce pracuje zespół śledczych. Prokuratorzy rozważają kilka wariantów. Pod uwagę brane są wersje o zabójstwie mającym związek z handlem ludźmi lub narkotykami. Rozważane są także hipotezy dotyczące załamania nerwowego i śmierci samobójczej.

Jak dowiedział się „Super Express”, prokuratura w Jeleniej Górze sprawdza, czy Żuk leczyła się psychiatrycznie. – Wystąpiliśmy do różnych placówek medycznych z prośbą o przekazanie nam informacji o leczeniu kobiety – powiedziała dziennikowi Violetta Niziołek, rzecznik tamtejszej prokuratury.

Śmierć Polki

Magdalena Żuk zmarła po 5 dniach pobytu w Egipcie. Wcześniej kobieta – zdaniem Egipcjan – była w złym stanie zdrowotnym. Umieszczono ją w miejscowym szpitalu w Marsa Alam. 30 kwietnia, według relacji personelu placówki, 27-latka wyskoczyła z okna na drugim piętrze, co miało spowodować poważne urazy i zgon.
Źródło info i foto: TVP.info

Comments Brak komentarzy »

Jedna osoba zginęła, a kilkadziesiąt zostało rannych podczas starć między siłami bezpieczeństwa a zwolennikami opozycji, którzy protestowali w środę w stolicy Wenezueli, Caracas, domagając się nowych wyborów. Jak pisze agencja Associated Press, powołując się na lokalne media, siły bezpieczeństwa starały się rozpędzić protestujących, którzy usiłowali dostać się pod budynek Sądu Najwyższego. Gwardia narodowa użyła gazu łzawiącego.
 
Według jednego z przedstawicieli władz Caracas, Ramona Muchacho, 84 osoby trafiły do szpitala. W starciach zginął jeden z protestujących, 27-letni Miguel Castillo. – To kolejny Wenezuelczyk, którego rząd ograbił z przyszłości – powiedział Stalin Gonzalez, jeden z przedstawicieli opozycji.

Maduro oskarżony o rządy dyktatorskie
 
W trwających od początku kwietnia gwałtownych protestach antyrządowych zginęło w Wenezueli już co najmniej 38 osób, a ponad 1,3 tys. demonstrantów zostało aresztowanych. Protestujący domagają się przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych w tym roku i ustąpienia prezydenta Nicolasa Maduro ze stanowiska przed końcem jego kadencji, która upływa w grudniu 2018 roku.
 
Demonstranci oskarżają Maduro o rządy dyktatorskie i obwiniają go o doprowadzenie do kryzysu, w którym pogrążona jest Wenezuela. Kraj ten boryka się z dotkliwymi brakami żywności i leków oraz szalejącą hiperinflacją.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci 27-letniej Polki ze Zgorzelca, która w niedzielę zginęła w Egipcie. Jeleniogórska prokuratura sprawdza, czy kobieta została zamordowana.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie ws. zabójstwa 27-letniej Magdaleny Ż., do którego miało dojść pod koniec kwietnia w Egipcie. Śledczy zaznaczają, że “kwalifikacja czynu” może ulec zmianie, ale nie ulega wątpliwości, że okoliczności śmierci kobiety wzbudzają wątpliwości polskiej prokuratury.

Magdalena Ż. poleciała kilka dni temu do egipskiego kurortu Marsa Alam w ramach wyjazdu z biura podróży. Miała tam pojechać ze swoim partnerem, ale, jak informuje “Gazeta Wyborcza”, mężczyzna nie miał ważnego paszportu.

- Partner pokrzywdzonej utrzymywał z Magdaleną Ż. kontakt telefoniczny. Po upływie dwóch dni zaniepokoiło go zachowanie partnerki, stąd w porozumieniu z touroperatorem i polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, zaplanowano wcześniejszy powrót Magdaleny Ż. do kraju – informuje w oświadczeniu prokurator Marek Gorzkowicz.

Śledczy: Kobieta wypadła z pierwszego lub drugiego piętra

Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, niedługo po tym, jak kobieta dotarła do Egiptu, kontakt z nią zaczął się urywać. Magdalena Ż. nie odpowiadała na wiadomości albo pisała dziwne rzeczy, np. pytała znajomych z Polski, kiedy przyjdą do jej pokoju. Ktoś wysłał z jej numeru zdjęcie, na którym leży nieprzytomna na łóżku. Gdy wreszcie zadzwoniła do przyjaciółki, sprawiała wrażenie otumanionej, mówiła, że ktoś dosypał jej czegoś do drinka.

Stan zdrowia Magdaleny Ż. pogarszał się, trafiła najpierw do szpitala Marsa Alam, potem do szpitala w Hurghadzie. Tam zmarła w wyniku obrażeń. Miała ich doznać po upadku z pierwszego lub drugiego piętra w pierwszym ze szpitali.

- Trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji – podaje prokurator.

Po sprowadzeniu zwłok Magdaleny Ż. do kraju ma zostać przeprowadzona sekcja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Prokuratura zwróci się także do władz Egiptu o przesłuchanie m.in. pracowników hoteli, w których przebywała Magdalena Ż.

MSZ: Czekamy na wyniki śledztwa

- Śledztwo władz egipskich trwa. Jesteśmy bardzo zainteresowani jego wynikami, bo będą to będą jedyne wiarygodne informacje w tej sprawie – mówi w rozmowie z Gazeta.pl Jakub Wawrzyniak z MSZ.

- Zależy nam na tym, by uszanować dobro i prywatność bliskich zmarłej. Nasza konsul jest w stałym kontakcie z egipskimi służbami, rodziną Polki i polskimi władzami – mówi przedstawiciel MSZ.

Nie wiadomo jeszcze, czy polskie władze zaangażują się w sprowadzenie ciała 27-latki do Polski. – Ewentualna reakcja i podjęcie działań będzie zależało od wyników postępowania – informuje nas Dolnośląski Urząd Wojewódzki.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Nie wiadomo kiedy dokładnie zginęła, ani kim była. Ktoś jednak przyczynił się do jej śmierci. Wałbrzyska policja na zlecenie prokuratury opublikowała w piątek portret stworzony na podstawie czaszki zmarłej. Mniej więcej tak prawdopodobnie wyglądała za życia. Jeśli rozpoznajesz twarz tej tajemniczej kobiety, pomóż policji w ustaleniu jej tożsamości.

Policja prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci tej kobiety. Nie wiadomo, kim była, ani kiedy dokładnie zginęła. Stało się to jednak przed 1 października 2015 r. w Wałbrzychu. W toku prowadzonego śledztwa, na podstawie czaszki zmarłej odtworzono jej prawdopodobny wygląd za życia.

Jeśli znałeś kogoś o podobnym wyglądzie skontaktuj się z dyżurnym policji w Wałbrzychu pod nr 74 84 20 234 lub z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod nr 74 84 20 210. Możesz też przyjść osobiście do wydziału przy ulicy Mazowieckiej 2.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Od okrutnego morderstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina minęło 18 lat. Mimo, że śledztwo przez lata nie przyniosło rezultatów, w grudniu ub. r. wytypowano podejrzanego. Paweł K. został w poniedziałek zatrzymany w Austrii.

Sprawa zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina nie dawała policji spokoju. Dziewczyna zginęła w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Jej zwłoki znalazł przypadkowy mężczyzna, który wypasał krowy.w miejscowości Łęka Szczucińska, przy wale Wisły. Nastolatka została uduszona drutem. Ciało Iwony było nagie, choć sekcja wykluczyła kontakt seksualny. Sprawca najprawdopodobniej chciał zmylić śledczych.

Winnego nie znaleziono. Śledztwo zostało umorzone, jednak sprawą zajęło się krakowskie policyjne “Archiwum X”. Jak podaje TVN24, zagadkę próbowano rozwiązać w latach 2007-2012. Bezskutecznie. W ubiegłym roku funkcjonariusze “Archiwum X” podjęli kolejną próbę. Na miejscu znalezienia ciała w październiku przeprowadzono eksperyment procesowy, przesłuchano świadków. Niektórzy uzyskali status incognito (świadków, których dane zna jedynie prokuratura i sąd), dzięki czemu nie bali się już mówić o szczegółach sprawy. Policja uzyskała nowe informacje.

“Młody Klapa” podejrzany o bestialskie zabójstwo

W poniedziałek w Austrii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymany został 46-letni Paweł K., pseudonim Młody Klapa – to właśnie on miał zabić 17-latkę ze szczególnym okrucieństwem. Jak twierdzi prokuratura, Paweł K. tej tragicznej nocy w sierpniu 1998 r. zadawał Iwonie Cygan liczne ciosy twardym narzędziem, a następnie wywiózł ją w okolice wałów przeciwpowodziowych w Łęce Szczucińskiej i – brutalnie krępując – zabił.

Zatrzymani ojciec mężczyzny, koleżanka Iwony i… policjanci

Policjanci zatrzymali łącznie 6 osób mających związek ze śmiercią Iwony Cygan. Czterej mężczyźni – zatrzymani wcześniej – przebywają w areszcie tymczasowym. Jeden z nich, ojciec Pawła K., usłyszał zarzut pomocnictwa, a trzej pozostali – ówcześni lub obecni funkcjonariusze policji – zarzuty związane m.in. z niedopełnieniem obowiązków służbowych i utrudnianiem śledztwa.

Podejrzaną w tej sprawie jest także koleżanka Iwony Cygan Renata G.-D., której zarzucono czterokrotne składanie fałszywych zeznań.

Świadek został uciszony?

Z zabójstwem Iwony C. bezpośredni związek ma też zaginięcie i śmierć innego mieszkańca Szczucina, 31-letniego Tadeusza D. Mężczyzna w styczniu 1999 r. bezpośrednio po emisji programu kryminalnego, w którym omawiane było zabójstwo nastolatki, miał opowiadać, że zna sprawcę. Następnego dnia zniknął. Jego zwłoki zostały znalezione po kilku miesiącach w Wiśle, kilkanaście kilometrów poniżej Łęki Szczucińskiej. Jak przypomina krakow.wyborcza.pl, śmierć mężczyzny uznano wówczas za przypadkowe utonięcie.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

​Policjanci w Warszawie zatrzymali już ósmą osobę w związku z tragiczną w skutkach bójce na Mokotowie. W nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Bachmackiej od ciosów nożem zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Zatrzymani są przesłuchiwani przez prokuraturę. Nie wiadomo jednak, czy śledczym uda się przeprowadzić czynności ze wszystkimi osobami. Siedmioro z nich zatrzymano już wczoraj, ale część musiała wytrzeźwieć.

Na razie nikt nie mówi o stawianiu zarzutów. Prokuratorzy i policjanci nie informują też, czy wśród zatrzymanych jest prawdopodobny sprawca zabójstwa. W planach służb jest również przesłuchanie osób, które po bójce trafiły do szpitala. Najpierw muszą się na to jednak zgodzić lekarze.

Mundurowi apelują także, by świadkowie zdarzenia zgłaszali się na komendę.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Na 30 grudnia Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyznaczył termin rozprawy odwoławczej ws. zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic (wo. opolskie). Sąd pierwszej instancji skazał, niepełnoletniego w chwili popełnienia zabójstwa, Artura W. na karę 14 lat więzienia. O terminie rozprawy apelacyjnej poinformował PAP rzecznik Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu sędzia Witold Franckiewicz.

Wiktoria C. zaginęła 7 marca 2015 r. Jej ciało znaleźli po jedenastu dniach poszukiwań w przepompowni w Krapkowicach (Opolskie) pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Pod koniec września Sąd Okręgowy w Opolu uznał Artura W. za winnego zabójstwa nastolatki. Sąd zakwalifikował ten czyn jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym (co znaczy, że sprawca miał świadomość, że w wyniku swego działania pozbawi życia ofiarę). W chwili popełnienia zbrodni Artur W. miał 17 lat, więc z mocy prawa nie groziło mu dożywocie, lecz najwyżej 25 lat więzienia. Sąd wymierzył mu karę 14 lat pozbawienia wolności.

“Kara 14 lat więzienia może być uznawana w tej sprawie za niezbyt wysoką, ale dla oskarżonego, który w chwili zbrodni miał tylko 17 lat to kara równa długości jego świadomego życia” – podkreślił sąd uzasadniając wyrok.

Według ustaleń śledztwa i procesu, W. – już wcześniej karany przez sąd rodzinny m.in., za kradzieże – napadł na wracająca do domu Wiktorię, bo chciał jej zabrać telefon komórkowy. Gdy szarpał dziewczynę, ta upadła, uderzyła głową o betonowe podkłady kolejowe i straciła przytomność. W. zabrał jej wtedy telefon i uciekł. Po chwili wrócił, by zatrzeć ślady rozboju. Przeciągnął nieprzytomną dziewczynę na teren przepompowni ścieków i wrzucił do kolektora ściekowego.

W. nigdy nie przyznał się do zabicia dziewczyny, a jedynie do dokonania rozboju, na skutek którego Wiktoria zmarła. Według pierwotnych ustaleń śledztwa przyczyną zgonu dziewczyny były obrażenia doznane w wyniku upadku, później okazało się, że zmarła na skutek utonięcia, po wrzuceniu jej do kolektora. W śledztwie przesłuchano blisko stu świadków i zasięgnięto aż 25 opinii biegłych, m.in. z zakresu medycyny sądowej, mechanoskopii i informatyki.

Od wyroku opolskiego sądu odwołała się prokuratura.
Żródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Trzy kobiety zostały zastrzelone nocy z soboty na niedzielę w fińskim mieście Imatra. Ofiary to szefowa tamtejszej rady miejskiej i dwie dziennikarki. Policja poinformowała o zatrzymaniu 23-letniego mieszkańca Imatry, podejrzanego o dokonanie zabójstw. W strzelaninie zginęła szefowa rady miejskiej Tiina Wilen-Jappinen i dwie dziennikarki – podała lokalna policja. Ofiary miały 53, 52 i 36 lat.

Motywy sprawcy, który nie stawiał oporu, gdy go zatrzymywano, nie są na razie znane. Według policji mężczyzna prawdopodobnie strzelał z karabinu do przypadkowych ofiar w strefie dla pieszych przed jedną z restauracji. Napastnik oddał łącznie pięć strzałów. 28-tysięczna Imatra jest położona w pobliżu granicy z Rosją, w odległości ok. 230 km na wschód od Helsinek.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Jedna osoba zginęła, a ponad 30 zostało rannych w piątek w wybuchu w Diyarbakirze, mieście na południowym wschodzie Turcji zamieszkanym głównie przez Kurdów. Tymczasem w całym kraju zablokowano Twittera i komunikator na smartfony WhatsApp.

Wybuch oraz blokada Twittera i WhatAppa, o której poinformowała organizacja monitorująca internet Turkey Blocks, nastąpiły po zatrzymaniu w nocy z czwartku na piątek 11 prokurdyjskich deputowanych. Policja aresztowała w związku ze śledztwem w sprawie terroryzmu m.in. współprzewodniczących Ludowej Partii Demokratycznej (HDP), drugiej największej opozycyjnej siły w tureckim parlamencie.

Do wybuchu doszło w dzielnicy Baglar na południu Diyarbakiru, w pobliżu posterunku policji, dokąd przewieziono zatrzymanych deputowanych – podały źródła bezpieczeństwa. Eksplozja była na tyle silna, że słychać ją było w całym mieście.

Biuro gubernatora w Diyarbakirze podało, że wybuchł samochód pułapka, a sprawcą zamachu jest bojownik z Partii Pracujących Kurdystanu.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »