Posts Tagged “zgwałcił”

To, co spotkało 16-letnią Marię Konnową przypomina scenariusz horroru. Dziewczyna została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Do potwornej zbrodni przyznał się 18-letni Władimir Szarow. Chłopak poćwiartował ciało ofiary siekierą, a jego fragmenty rozrzucił w pobliżu Magnitogorska w Rosji.

Maria Konnowa i Władimir Szarow poznali się za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Kilka razy spotkali się na żywo – powiedziała przyjaciółka 16-latki. Wspomniała, że Rosjance schlebiało, że zainteresował się nią starszy chłopak. Zauroczenie szybko jednak minęło. Podobno nastolatka stwierdziła, że jej adorator jest „głupi”. Pod koniec czerwca ubiegłego roku Maria Konnowa nagle zniknęła. Jak donoszą zagraniczne media, miała odwiedzić krewnych, ale nigdy do nich nie dotarła. Poszukiwania 16-latki trwały ponad tydzień. Makabryczna prawda o tym, co ją spotkało wyszła na jaw, gdy w pobliżu Magnitogorska zaczęto odnajdywać fragmenty ludzkiego ciała, ukryte w reklamówkach. Badania DNA potwierdziły, że były to zwłoki zaginionej Rosjanki.

Śledczy ustalili, że dziewczyna zamiast do krewnych, udała się na imprezę do Władimira Szarowa. Nie była świadoma zagrożenia, jakie się z tym wiązało. 18-latek brutalnie zgwałcił Marię. Podobno sąsiedzi słyszeli jej przeraźliwe krzyki, nikt jednak nie zgłosił tego policji. – Poślę Cię do więzienia – wołała ofiara. Chwilę później zapadła cisza. – Miała związane ręce i skarpetki wepchnięte do ust. On bał się, że go wyda, więc ją udusił – powiedział świadek, który widział miejsce zbrodni. – Potem poćwiartował ją jak kawałek mięsa – dodał. Morderca ukrył części ciała ofiary w reklamówkach i rozrzucił w pobliżu Magnitogorska. Gdy je odnaleziono i potwierdzono tożsamość ofiary, 18-latek został zatrzymany.

Władimir Szarow próbował zmylić śledczych. Tuż po zbrodni nakręcił film, na którym udawał chorego i przykutego do łóżka. Mundurowi w to jednak nie uwierzyli. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mu zarzutów. 18-latek w końcu przyznał się do zabójstwa Marii. W ubiegłym tygodniu usłyszał wyrok. Sąd skazał go na 14 lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

Do gwałtu doszło na ulicy Wyszyńskiego. Straż miejska zatrzymała 18-latka. Chłopak jest podejrzewany o seksualne wykorzystanie dziewczynki. We wtorek ok. godz 19-tej , pobliżu bloków przy ulicy Wyszyńskiego chłopak zaatakował nastolatkę. Zgwałcił dziewczynę w miejscu, które było osłonięte drzewami.

Wezwana przez mieszkańców, w sprawie zakłócania ciszy nocnej, straż miejska zobaczyła na ławce przed blokiem siedzącego mężczyznę z zakrwawionymi rękami. Gdy strażnicy zakuwali go w kajdanki, stał się agresywny i starał się wyrwać funkcjonariuszom. W kieszeni miał schowany kuchenny nóż. – W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu.

Prokuratura rejonowa w Białymstoku prowadzi śledztwo o zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem osoby małoletniej. 18-latek grozi za to kara co najmniej 5 lat więzienia. Jednocześnie prowadzi tez śledztwo ws. kradzież rozbójniczej. Śledczy podejrzewają, że tego samego dnia 18-latek ukradł dwa noże ze sklepu przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Próbował go zatrzymać pracownik, ale bezskutecznie. Złodziej zdążył go jeszcze poturbować.
Źródło info i foto: se.pl

Comments Brak komentarzy »

Do brutalnego gwałtu na 14-latce doszło na jednej z białostockich ulic. Sprawca – 18-latek – został już zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w okolicach bloków na ulicy kard. Wyszyńskiego. 18-latek wypatrzył idącą ścieżką 14-latkę, zaciągnął ją między drzewa, a następnie brutalnie zgwałcił. Dziewczyna próbowała się bronić i krzyczeć.

Na miejsce przybyła straż miejska, zaalarmowana przez mieszkańców osiedla, skarżących się na zakłócanie ciszy nocnej. Funkcjonariusze zatrzymali gwałciciela, który był agresywny i stawiał opór. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

18-latek usłyszał już zarzut zgwałcenia osoby małoletniej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. To jednak nie wszystko – chłopak jest jeszcze bowiem podejrzany kradzież dwóch noży z jednego ze sklepów.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Prawdziwy koszmar przeżyła 14-letnia mieszkanka Białegostoku. Dziewczynka została zaatakowana przez 4 lata starszego chłopaka, zaciągnięta w miejsce osłonięte drzewami i brutalnie zgwałcona. Gwałciciela zatrzymała straż miejska, która interweniowała na białostockim osiedlu w związku z zakłócaniem spokoju.

Tragedia rozegrała się we wtorek (07.08) po godzinie 19 na ulicy Wyszyńskiego w Białymstoku. Napastnik brutalnie zgwałcił dziewczynkę w miejscu przysłoniętym drzewami. Potem, jak gdyby nigdy nic, siedział na ławce przed blokiem. Zwrócił uwagę strażników miejskich, którzy pojawili się w okolicy na innej interwencji. Gdy podeszli bliżej zauważyli, że 18-latek ma zakrwawione i pocięte dłonie. Chwilę później odnaleźli przy nim nóż kuchenny.

Gdy próbowali zakłóć go w kajdanki, gwałciciel zareagował agresją. Zaczął się szarpać i wyzywać strażników. Szybko okazało się również, że jest pijany. Został przekazany w ręce policjantów, niespełna godzinę po brutalnym gwałcie na 14-latce.

Prokuratura wszczęła śledztwo. Agresor najprawdopodobniej jutro (09.08) usłyszy zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem osoby małoletniej za co grozi kara co najmniej 5 lat więzienia. Okazuje się, że to nie jedyne grzechy, które ma na sumieniu 18-latek. Zanim zaatakował dziewczynkę miał okraść sklep przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Wyniósł z niego dwa noże i poturbował pracownika, który próbował go powstrzymać.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

22-latek jest podejrzewany o zgwałcenie 45-letniej kobiety, która w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego uprawiała jogging – donosi Radio Zet. Do zdarzenia miało dojść w sobotę ok. godz. 15. 45-letnia kobieta uprawiała jogging na obrzeżach miasta, biegła w kierunku osady Piotrowo – podaje Radio Zet. Wówczas została zaatakowana przez gwałciciela.

Policja otrzymała zgłoszenie i po kilkunastu minutach ujęła domniemanego sprawcę. Mężczyzna oczekuje na przesłuchanie w prokuraturze. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

37-latek poznał dziewczynę poznał podczas nocnej zabawy w jednym z klubów we Wrocławiu. Mężczyzna po zakończonej zabawie miał wywieźć młodą kobietę za miasto i zgwałcić. Zatrzymanemu grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Dziewczyna w godzinach wieczornych odwiedzała różne miejsca w centrum miasta. W jednym z nich poznała obcego mężczyznę. W towarzystwie 37-latka spędziła część wieczoru, a później wsiadła z nim do samochodu. Mężczyzna zaproponował, że odwiezie ją do domu. 37-latek wywiózł pokrzywdzoną na obrzeżach miasta i tam według jej relacji doszło do gwałtu.

Policję zawiadomili znajomi dziewczyny widząc, w jakim jest stanie, gdy dotarła do ich mieszkania.

Niestety pokrzywdzona mogła jedynie przekazać policjantom szczątkowe informacje dotyczące okoliczności zdarzenia i napastnika. Pamiętała markę samochodu i fakt, że był to nieduży pojazd w ciemnym kolorze – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Policjanci dotarli m.in. do monitoringu z centrum miasta. Śledczy namierzyli pojazd opisywany przez kobietę. Wkrótce zatrzymali podejrzanego 37-letniego mieszkańca Wrocławia.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Sąd w Sudanie zawiesił wykonanie kary śmierci na 19-letniej Nourze Hussein – podaje CNN. O życie nastolatki skazanej na śmierć za zabicie męża, który ją zgwałcił, walczyli aktywiści na całym świecie.

Amerykańska telewizja opiera swoje doniesienia na informacjach od zespołu prawników, którzy bronili 19-latki. Apelacja od wyroku śmierci zakończyła się pozytywną decyzją sądu, który zmienił wyrok na karę pięciu lat więzienia.

Historię Noury opisywaliśmy w maju, kiedy to usłyszała wyrok śmierci. Dziewczyna została zmuszona do wyjścia za mąż w wieku 16 lat. Uciekła i przez trzy lata ukrywała się w domu ciotki. W końcu została doprowadzona do męża siłą przez własną rodzinę. Z zeznań kobiety i informacji przekazanych przez jej obrońców wynika, że po sześciu dniach przebywania w domu męża, została przez niego zgwałcona przy pomocy jego brata, krewnego i trzeciego świadka, który ją przytrzymywał. Gdy mąż następnego dnia usiłował zmusić ją do stosunku, Noura zabiła go w samoobronie i uciekła do rodziców. Ci oddali ją w ręce policji.

W połowie maja sąd w Omdurmanie skazał kobietę na karę śmierci za zasztyletowanie męża. Rodzina zabitego odmówiła pieniężnej rekompensaty, apelując o egzekucję dla Hussein. Obrońcy 19-latki mieli teraz 15 dni na odwołanie się od wyroku. Sprawa wywołała ogromne poruszenie na całym świecie, a w mediach społecznościowych ruszyła kampania Justice for Noura. – Noura to nie zbrodniarka, to ofiara – i tak powinna być traktowana. W innych krajach, ofiarom gwałtów i przemocy domowej zapewniono by pomoc, dzięki której mogłyby pokonać traumę – przekonywała jedna z obrończyń kobiety, Tara Carey.
Źródło info i foto: Wprost.pl

Comments Brak komentarzy »

Kara nawet 12 lat więzienia grozi 26-latkowi, który miał zgwałcić nastolatkę. Wcześniej – razem ze swoją partnerką – upił dziewczynę. Mężczyznę udało się zatrzymać dzień po seksualnym ataku. Dramat nastolatki rozegrał się w mieszkaniu 26-latka i jej o cztery lata starszej partnerki. – Para pod pretekstem wyjaśnienia nieporozumień zwabiła dziewczynę do domu. Tam oboje częstowali ją alkoholem – mówi WP st. sierż. Tomasz Mogielski z będzińskiej policji.

Kiedy nastolatka straciła świadomość, mężczyzna ją zgwałcił. Młody mieszkaniec Będzina trafił w ręce policjantów już następnego dnia i usłyszał zarzuty. Cała trójka znała się wcześniej, ale mundurowi nie chcą ujawnić szczegółów dotyczących ich relacji oraz okoliczności ataku. Sąd Rejonowy w Będzinie zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 26-latka. Na efekty pracy śledczych będzie czekał za kratkami trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Nie jest wykluczone, że zarzut usłyszy też 30-letnia kobieta, która brała udział w upijaniu dziewczyny.
Źródło info i foto: wp.pl

Comments Brak komentarzy »

14-letnia Susanna Feldman został zgwałcona i zamordowana przez 20-letniego imigranta z Iraku, który ubiegał się o azyl w Niemczech. Ali Bashar zbiegł, a następnie został zatrzymany przez kurdyjską policję i przekazany stronie niemieckiej. Dziś rano samolot z aresztantem wylądował we Frankfurcie nad Menem. To w Niemczech trzeci w ciągu dwóch lat przypadek, kiedy młoda kobieta została zamordowana przez uchodźcę. Dziennik “Bild” wzywa rząd, by przeprosił rodzinę zabitej 14-letniej Susanny, a przywódca prawicowej partii AfD apeluje do Angeli Merkel, by ustąpiła z urzędu.

14-letnia Susanna Feldman zaginęła 23 maja i była przez dwa tygodnie poszukiwana. Jej ciało znaleziono w środę w Wiesbaden. Było zakopane w lesie w pobliżu torów kolejowych. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna została zgwałcona i uduszona.

Odnalezienie ciała 14-latki było możliwe dzięki informacji 13-latka – młodego mieszkańca ośrodka dla uchodźców – który wskazał policji Ali’ego Bashara, 20-letniego Irakijczyka mieszkającego w tym samym ośrodku, jako zabójcę nastolatki. Chłopak zeznał, że Bashar zwierzył mu się z tego, co zrobił.

20-latek zdążył jednak opuścić Niemcy i razem z rodzicami oraz pięciorgiem rodzeństwa wrócić do Iraku. Jak podaje BBC, rodzina podróżowała drogą lotniczą pod zmienionym nazwiskiem na podstawie fałszywych dokumentów.

Irakijczycy, powiadomieni przez stronę niemiecką, zatrzymali Bashara. Podczas przesłuchania przez kurdyjski oddział policji miał przyznać się do gwałtu i zbrodni. Twierdził, że znał wcześniej 14-latkę, feralnego dnia wypił z nią dużo alkoholu. Mieli też zażywać jakieś tabletki. Doszło do kłótni, w trakcie której Susanna miała mu zagrozić, że zadzwoni na policję. To miało go pchnąć od popełnienia zbrodni.

Matka 20-latka twierdzi natomiast, że syn niczego nie pamięta, bo był pijany. Utrzymuje, że o tym, iż jest poszukiwany za mord popełniony w Niemczech, dowiedziała się dopiero po powrocie do Iraku w trakcie zatrzymania.

Ali Bashar przyjechał do Niemiec w 2015 roku, rok później odmówiono mu przyznania azylu. Miał zostać wydalony, ale udało mu się zdobyć pozwolenie na pobyt tymczasowy. Przewijał się w policyjnych kartotekach jako podejrzany między innymi o napad i pobicie, miał być też zamieszany w gwałt na 11-letniej dziewczynce mieszkającej w tym samym ośrodku dla uchodźców.

Niemiecka media ostro krytykują rząd Angeli Merkel za brak kontroli nad osobami ubiegającymi się o azyl. Punktują, że to trzeci przypadek od 2016 roku, kiedy młoda kobieta została zamordowana przez uchodźcę.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci odkryli trzy ciała na posesji Stewarta Weldona w Springfield w stanie Massachusetts (USA). Mężczyzna kilka dni wcześniej został aresztowany za porwanie kobiety, torturowanie jej i wielokrotne zgwałcenie. Zwłoki znajdowały się w budynku oraz na terenie działki, na której znajduje się budynek. Policja nie ujawnia płci, wieku ani innych szczegółów dotyczących odnalezionych ciał. Służby podkreślają, że prowadzone jest intensywne śledztwo, które wymaga zachowania tajemnicy, dlatego nie udzielają wielu informacji.

Policjanci weszli do domu, w którym mieszkał mężczyzna po “uzyskaniu wiarygodnych informacji” na temat tego, co może się w nim znajdować. Na początku policja informowała o dwóch odnalezionych na posesji ciałach.

“On chciał mnie zabić”

Stewart Weldon wpadł w ręce policji w niedzielę. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli pojazd, którym kierował mężczyzna, ze względu na stłuczone tylne światło. Weldon zaczął uciekać. Kiedy policjanci złapali go, doszło do szarpaniny. W kieszeniach miał dwa noże.

W samochodzie siedziała kobieta, która powiedziała, że została porwania i była przetrzymywana przez mężczyznę przez blisko miesiąc. Dziękowała policjantom, że uratowali jej życie mówiąc: “On chciał mnie zabić”.

W szpitalu stwierdzono wiele urazów na ciele kobiety – pękniętą szczękę, rany kłute i ślady po uderzeniu tępym przedmiotem. Kobieta zeznała, że mężczyzna uderzał ją młotkiem, kiedy się denerwował. Prokurator podał, że napastnik i jego ofiara znali się, nie ujawnił jednak charakteru tej znajomości.

Usłyszał zarzuty

Weldon został postawiony we wtorek przed Sądem Rejonowym w Springfield pod zarzutem porwania i wielokrotnego zgwałcenia kobiety, noszenia niebezpiecznej broni i stawiania oporu podczas aresztowania.

Weldon nie przyznał się do stawianych zarzutów. Sąd początkowo wyznaczył kaucję w wysokości miliona dolarów, ale później zmienił swoją decyzję. Mężczyzna nadal przebywa w więzieniu. Mężczyzna nie został jeszcze oskarżony w związku z odkryciem ciał na posesji.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »