Tychy: Policyjny pościg za kierowcą. Padły strzały

Funkcjonariusze z Tychów chcieli zatrzymać samochód do kontroli. Kierowca nie zastosował się do polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Po dojechaniu do lasu zaczął uciekać pieszo. Wtedy został złapany. Akcja rozegrała się tuż przed godziną 4. Policjanci z Tychów chcieli zatrzymać do kontroli samochód. Kierowca zignorował polecenie mundurowych i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg.

Do działań włączyły się inne patrole. Na jednej z ulic mundurowi postawili blokadę. Mężczyzna chciał ją ominąć i próbował potrącić interweniujących policjantów. Wówczas padły strzały, które nie zatrzymały uciekiniera.

34-latek dojechał do lasu kobiórskiego. Tam porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Wówczas mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało kierowca był pijany. Zatrzymanemu oraz interweniującym funkcjonariuszom nic się nie stało. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.
Źródło info i foto: wp.pl

Znany krakowski chirurg zatrzymany. Został skazany za branie łapówek

Jan S., 73-letni krakowski chirurg, został zatrzymany przez policjantów. Od ponad dwóch miesięcy ukrywał się przed policją. Został skazany za branie łapówek. Mężczyzna został w 2016 r. skazany na 2 lata i 8 miesięcy więzienia za branie łapówek od rodziców dzieci, które leczył – donosi rmf24.pl. Przez 11 lat pracy miał wziąć łącznie 15 tys. zł. Od ponad dwóch miesięcy ukrywał się przed policją. Został złapany, kiedy przyszedł z wizytą do okulisty.

Mimo wyroku sądu, mężczyzna od 2 lat przebywa na wolności. Odwoływał się, ale w końcu sąd wydał nakaz doprowadzenia go do więzienia.

Prof. Jan S. to były pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Pełnił tam m.in. funkcję ordynatora oddziału chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i oparzeń.
Źródło info i foto: wp.pl

Brutalna napaść na kontrolerów biletów w Katowicach. 33-letni sprawca zatrzymany

Na przystanku autobusowym w Katowicach doszło do ataku z użyciem noża i gazu na kontrolerów biletów. 33-letni sprawca został złapany.

Do napaści doszło wczoraj kilka minut po godzinie 19.00 na ulicy Chorzowskiej, gdy dwaj kontrolerzy sprawdzali w autobusie bilety. Jeden z pasażerów odmówił pokazania biletu i dowodu osobistego, a kiedy autobus zatrzymał się na przystanku, wypchnął mężczyznę na zewnątrz, po czym wyciągnął gaz i nóż.

Jednego kontrolera zranił w udo, a drugiego – w policzek. Mężczyźni złapali jednak napastnika i wezwali policję. Okazało się, że 33-latek jest poszukiwany za inne przestępstwo.

Życiu kontrolerów nic nie grozi.

O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje prokurator.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Ksiądz nagrywał nagie dzieci w centrach handlowych

Ksiądz Łukasz P. nagrywał nagie dzieci w centrach handlowych – informuje Wirtualna Polska. Duchowy używał kamer szpiegowskich ukrytych w czubku buta. Sprawą zajmuje się prokuratura. 30-letni duchowny w sierpniu ubiegłego roku wypoczywał w towarzystwie czterech innych księży w chorwackim kurorcie. W jednej z galerii handlowych w Splicie został złapany, gdy telefonem nagrywał rozbierającą się dziewczynkę. Po jego zatrzymaniu na jaw wyszły wstrząsające fakty.

Ksiądz Łukasz P. przechowywał na laptopie i telefonie komórkowym filmy z damskich przymierzalni i toalet. Nagrania pochodzą z galerii handlowej w Zamościu. Prokuratura przedstawiła duchownemu zarzut posiadania pornografii z udziałem nieletnich.

– Swoje zachowanie tłumaczył stresującą pracą. W ten sposób miał ją odreagowywać – mówi prok. Grzegorz Kryk z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratorów wynika, że jedna z kilku kamer szpiegowskich była zamontowana w czubku buta duchownego. Pozostałe były ukryte w damskich toaletach i pod prysznicem. – Wszystkie poszkodowane to osoby małoletnie, dzieci – podkreślają w rozmowie z ”WP” śledczy.

Duchownemu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Diecezja zamojsko-lubaczowska zdecydowała, że 30-letni ksiądz zostanie odsunięty od posługi duszpasterskiej oraz od pracy katechetycznej i wszelkiego kontaktu z dziećmi i młodzieżą.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zatrzymano sprawcę napadu na bank w Nowym Targu

Policjanci zatrzymali domniemanego sprawcę napadu na bank w Nowym Targu. Został złapany wczoraj późnym wieczorem w Wiśle. Wiele wskazuje na to, że zatrzymany to ten sam mężczyzna, który 19 grudnia napadł na placówkę bankową w centrum Nowego Targu. Sterroryzował pracowników strzelając prawdopodobnie z broni hukowej. Podczas napadu napastnik nie był zamaskowany.

Łupem złodzieja padło kilkanaście tysięcy złotych.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Trzecie zatrzymanie po strzelaninie w Toruniu

Jest trzeci mężczyzna zatrzymany do sprawy strzelaniny w Toruniu. Policja nie wyklucza, że nie jest to ostatni złapany do tej sprawy. Kolejny mężczyzna został zatrzymany w środę (19 lipca) po południu do sprawy wczorajszego zdarzenia na skrzyżowaniu ul. Matejki i Mickiewicza w Toruniu. – Dzisiaj popołudniu policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Torunia. Mundurowi będą ustalać jego udział w zdarzeniu i weryfikować jego rolę procesową. W środę do policyjnej celi kilka godzin po zdarzeniu trafili już 41- i 22-letni mieszkańcy Torunia.

Nie wykluczamy dalszych zatrzymań – poinformował sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.
Źródło info i foto: pomorska.pl

Pościg za 66-letnim handlarzem narkotyków. Próbował potrącić funkcjonariusza

Policyjny pościg w okolicach Pabianic pod Łodzią. Funkcjonariusze ścigali 66-letniego dilera narkotyków. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. W czasie pościgu 66-latek próbował potrącić samochodem policjanta, który blokował mu przejazd. Diler został złapany. Na szczęście, ostatecznie nikt nie ucierpiał w pościgu.

Mężczyzna był poszukiwany, bo ma wyrok 4 lat więzienia. Teraz odpowie dodatkowo za czynną napaścią na funkcjonariusza policji i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Trwa polowanie na pedofilów w Norwegii. Handlowali relacjami na żywo z gwałcenia dzieci

W Norwegii trwa polowanie na pedofilów. Według policji skrzywdzili co najmniej 300 dzieci. Dostęp do relacji na żywo z gwałtów i tortur seksualnych sprzedawali za 20-50 dolarów. Rano w jednym z okręgów Norwegii zatrzymano 20-letniego mężczyznę. Jeszcze dzisiaj ma usłyszeć zarzuty dokonywania przestępstw seksualnych na nieletnich. To już kolejny pedofil złapany w ramach prowadzonej od listopada 2016 roku akcji „Dark Room”

Z ujawnionych właśnie przez policję danych wynika, że ofiarą przestępców seksualnych padło co najmniej 300 dzieci, przeważnie na Filipinach. Norwescy pedofile korzystają z tzw. „The Dark Web”, czyli specjalnych programów kodujących sygnały internetowe, utrudniające identyfikację i geograficzną lokalizację użytkownika.

Za pomocą programów do czatowania przestępcy umawiają się z osobami oferującymi tego rodzaju „usługi” na Filipinach. Koszt transmisji na żywo przez kamerkę internetową wynosi 20-50 USD. Organizatorzy tego procederu na Filipinach „oferują” następnie wykonywanie zamówionych czynności seksualnych na wybranych dzieciach.

Zdaniem norweskiej policji zebrany materiał dowodowy niejednokrotnie zawiera zarejestrowane czyny, które mają charakter tortur seksualnych. Za opłatą norwescy pedofile mogą też oglądać rodzaje „show” seksualnych z udziałem dzieci i miejscowych przedstawicieli gangów pedofilskich.
Źródło info i foto: wp.pl

Francja: Polak oskarżony o zamordowanie 9-letniej Chloe popełnił samobójstwo

Polak oskarżony o zamordowanie 9-letniej Chloe powiesił się w celi. W kwietniu 2015 r. Humiński podróżował do Anglii przez Francję. Zatrzymał się w Calais, gdzie oczekiwał na prom. Tam miało dojść do porwania, gwałtu i morderstwa nieznanej mu 9-latki.

Po kilku godzinach w lesie koło portu Calais odnaleziono nagie ciało 9-latki. Niedaleko tego miejsca stało poszukiwane czerwone auto. Wtedy okazało się, że ma polskie numery rejestracyjne. 38-letni Polak, właściciel auta, próbował uciekać przed policją, został jednak złapany i aresztowany.

Był w więzieniu dwa razy

Polak dwukrotnie stawał przed sądem we Francji. Za napady rabunkowe był skazywany na kary pozbawienia wolności, ale za każdym razem wcześniej go zwalniano. W czasie pobytu w więzieniach był badany przez biegłych, którzy stwierdzali, że „nie odczuwa on żadnych wyrzutów sumienia, ani poczucia winy”, pozbawiony jest „skrupułów”, a co więcej jest emocjonalnie niedojrzały.
Źródło info i foto: wp.pl

Pedofil z WB zatrzymany we Francji

Brytyjski pedofil, który zbiegł z kraju trzy lata temu został złapany przez przypadek we Francji, gdzie uczestniczył w wypadku samochodowym – poinformowały władze francuskie. Stephen Carruthers został aresztowany w marcu 2014 roku w Anglii, lecz po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność i uciekł z kraju. Był jednym z najbardziej poszukiwanych brytyjskich uciekinierów przez Narodową Brytyjską Agencję Kryminalistyczną.

– Mężczyzna poszukiwany przez brytyjską policję został znaleziony przez przypadek po tym, jak przez rok ukrywał się we wiosce Lot – poinformował Veronique Jacob, szef policji w Cahors w południowo-zachodniej Francji.

Szef Międzynarodowego Biura Kryminalnego mówi o wielkim szczęściu przy ujęciu pedofila. Większość akcji zakończonych ujęciem zbiegów to jednak wytężona i żmudna praca wywiadu operacyjnego wielu komórek służb w danym kraju.

Obecnie rozpoczęło się postępowanie ekstradycyjne, które ma doprowadzić do postawienia Carruthersa przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości. Po jego aresztowaniu w 2014 roku na komputerze zostało znalezionych ponad pięć tysięcy nieprzyzwoitych zdjęć z dziećmi. Najpoważniejsze z nich pokazały „kontakty seksualne” nieletnich.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl