Posts Tagged “zwłok”

Rozczłonkowane ludzkie zwłoki, najprawdopodobniej dorosłego mężczyzny, znaleziono w sobotę w Rzykach (Małopolskie), na łące, na której prowadzone były prace przy użyciu kosiarki bijakowej – podała rzecznik wadowickiej policji Agnieszka Petek. Jak dodała policjantka, ciągnik z doczepioną kosiarką kosił wysoką trawę na łące. Fragmenty ciała zauważyła osoba, która go prowadziła. Ona też zgłosiła zdarzenie policjantom. Fragmenty ludzkich szczątków leżały w promieniu kilku metrów. Prawdopodobnie doszło do wypadku.

“Policjanci wykonali już wszystkie niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego w Wadowicach, który przejął sprawę” – dodała Agnieszka Petek.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci odkryli trzy ciała na posesji Stewarta Weldona w Springfield w stanie Massachusetts (USA). Mężczyzna kilka dni wcześniej został aresztowany za porwanie kobiety, torturowanie jej i wielokrotne zgwałcenie. Zwłoki znajdowały się w budynku oraz na terenie działki, na której znajduje się budynek. Policja nie ujawnia płci, wieku ani innych szczegółów dotyczących odnalezionych ciał. Służby podkreślają, że prowadzone jest intensywne śledztwo, które wymaga zachowania tajemnicy, dlatego nie udzielają wielu informacji.

Policjanci weszli do domu, w którym mieszkał mężczyzna po “uzyskaniu wiarygodnych informacji” na temat tego, co może się w nim znajdować. Na początku policja informowała o dwóch odnalezionych na posesji ciałach.

“On chciał mnie zabić”

Stewart Weldon wpadł w ręce policji w niedzielę. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli pojazd, którym kierował mężczyzna, ze względu na stłuczone tylne światło. Weldon zaczął uciekać. Kiedy policjanci złapali go, doszło do szarpaniny. W kieszeniach miał dwa noże.

W samochodzie siedziała kobieta, która powiedziała, że została porwania i była przetrzymywana przez mężczyznę przez blisko miesiąc. Dziękowała policjantom, że uratowali jej życie mówiąc: “On chciał mnie zabić”.

W szpitalu stwierdzono wiele urazów na ciele kobiety – pękniętą szczękę, rany kłute i ślady po uderzeniu tępym przedmiotem. Kobieta zeznała, że mężczyzna uderzał ją młotkiem, kiedy się denerwował. Prokurator podał, że napastnik i jego ofiara znali się, nie ujawnił jednak charakteru tej znajomości.

Usłyszał zarzuty

Weldon został postawiony we wtorek przed Sądem Rejonowym w Springfield pod zarzutem porwania i wielokrotnego zgwałcenia kobiety, noszenia niebezpiecznej broni i stawiania oporu podczas aresztowania.

Weldon nie przyznał się do stawianych zarzutów. Sąd początkowo wyznaczył kaucję w wysokości miliona dolarów, ale później zmienił swoją decyzję. Mężczyzna nadal przebywa w więzieniu. Mężczyzna nie został jeszcze oskarżony w związku z odkryciem ciał na posesji.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Comments Brak komentarzy »

Policji i prokuraturze udało się rozwikłać sprawę tajemniczego zniknięcia w 2011 roku mieszkanki Bielska Podlaskiego. Rodzina zapewniała, że wyjechała za granicę i nie ma z nią kontaktu. Niedawno odnaleziono zwłoki kobiety. Do aresztu trafił jej mąż podejrzany o zabójstwo.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku i policjantów z tamtejszej komendy wojewódzkiej od kilku lat. W 2016 roku 50-letniemu mężowi zaginionej Krystyny A. postawiony został zarzut zabójstwa, mężczyzna trafił wtedy nawet na krótki czas do aresztu. Wciąż brakowało jednak kluczowego dowodu – ciała zmarłej. Po kilku tygodniach podejrzany areszt opuścił.

Gdy 7 lat temu 41-latka z dnia na dzień zniknęła, rodzina mówiła zainteresowanym – m.in. sąsiadom i policji – że jest ona za granicą i nie ma z nią kontaktu. Niedawno jednak śledczy znaleźli w lesie zwłoki zawinięte w dywan. Szczątki znajdowały się głęboko pod ziemią.

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok i uzyskaniu opinii biegłego, potwierdzono jej tożsamość i zweryfikowano charakter odniesionych przez nią obrażeń – poinformował we wtorek rzecznik białostockiej prokuratury Łukasz Janyst. Jak powiedział PAP, z ustaleń biegłego wynika, iż kobieta została pchnięta nożem.

Dodał, że na podstawie tych ustaleń ponownie zatrzymano męża zmarłej, zarzut zabójstwa (postawiony mu już wcześniej) został zmodyfikowany o opis związany z tym, że odnaleziono zwłoki. Podejrzany nie przyznaje się, odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Ciała dziewięciu mężczyzn znaleziono w porzuconej furgonetce na południu Meksyku. Jak poinformowała lokalna prokuratura, mężczyźni zostali uprowadzeni w czwartek w mieście Tixtla w stanie Guerrero. To prawdopodobnie kolejne ofiary wojny gangów. Furgonetkę odkryto w sobotę około godziny 9 rano czasu lokalnego na poboczu autostrady między stolicą stanu, Chilpancingo, a miastem Tixtla. Była ona zarejestrowana na jedną z ofiar. Śledczy podejrzewają, iż mężczyźni używali pojazdu do sprzedaży nielegalnie pozyskanych produktów żywnościowych.

Jak podało biuro stanowego prokuratora generalnego, podejrzewa się, że ofiary zostały uprowadzone. Ich zaginięcie zgłoszono w piątek wieczorem. Guerrero to jeden z najniebezpieczniejszych regionów w Meksyku, z jednym z najwyższych w tym kraju wskaźników zabójstw. Od wielu lat stan ten jest areną krwawych walk między grupami przestępczymi o kontrolę nad handlem narkotykami, przede wszystkim heroiną.

Tragiczny rekord

Według oficjalnych danych, w 2017 roku w Meksyku odnotowano ponad 29 tysięcy zabójstw – najwięcej od dwóch dekad. Wojna władz Meksyku z kartelami narkotykowymi i schwytanie ważnych bossów doprowadziły do tego, że gangi podzieliły się na mniejsze i bardziej brutalne komórki. Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto jest coraz mocniej krytykowany za nieskuteczne działania podejmowane w obliczu rosnącej przestępczości.
Źródło info i foto: tvn24.pl

Comments Brak komentarzy »

Warszawscy policjanci zatrzymali Mołdawianina podejrzanego o dokonanie zabójstwa, do którego miało dojść miesiąc temu. Mężczyzna miał dźgnąć nożem swojego kolegę, a następnie ograbić go z telefonu komórkowego i podpalić zwłoki. Teraz grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

Policja badała sprawę od końca marca, kiedy to przypadkowy przechodzień znalazł w zaroślach na warszawskiej Ochocie częściowo spalone zwłoki mężczyzny. Po miesięcznym śledztwie kryminalnych oraz przedstawicieli Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota wytypowano mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą – okazał się nim 36-letni obywatel Mołdawii. Został więc zatrzymany, przesłuchany i aresztowany na trzy miesiące.

Według ustaleń policji, obydwaj mężczyźni spotkali się i wspólnie pili alkohol. Nagle wybuchła między nimi awantura, w wyniku której Mołdawianin wyciągnął nóż i zadźgał nim kolegę. Spłoszony tym faktem, postanowił ukryć ten fakt, poprzez umieszczenie zwłok w krzakach i podpalenie ich. Wcześniej zabrał denatowi telefon komórkowy. Za to wszystko grozi mu teraz dożywocie.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Comments Brak komentarzy »

Zwłoki pięciu osób znaleziono w Olsztynie ostatniej doby, policja nie łączy tych zdarzeń. Trwa wyjaśnianie okoliczności pod nadzorem prokuratury – powiedziała PAP Izabela Kołpakowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na ulicy Kościuszki w centrum miasta z 4. piętra w sobotę wieczorem wypadł 25-letni mężczyzna, obywatel Szwecji. Zmarł na miejscu. Pięciu mężczyzn, którzy przebywali z nim wcześniej w mieszkaniu, zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Policja wyjaśnia także okoliczności wypadnięcia z okna szpitala przy ulicy Żołnierskiej 88-letniej kobiety. Kobieta wypadła z 4. piętra. Zmarła na miejscu. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Przy ulicy Żeromskiego w dzielnicy Zatorze znaleziono 26-letniego mężczyznę, podjęta reanimacja nie przyniosła rezultatu. Zwłoki w stanie rozkładu znaleziono w lesie miejskim w rzece Łyna oraz przy al. Piłsudskiego przy hali sportowej Urania. Ciało odnalezione w rzece jest w stanie daleko posuniętego rozkładu, dlatego nie znana jest ani tożsamość ani płeć. Natomiast zwłoki przy hali Urania to ciało mężczyzny.

Policja nie łączy zdarzeń i ocenia, że są to oddzielne zdarzenia. “Okoliczności wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury” – podała Izabela Kołpakowska.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Comments Brak komentarzy »

W różnych częściach Olsztyna znaleziono 3 ciała. Sprawy te nie łączą się ze sobą – informuje dziennikarz RMF FM Piotr Bułakowski. Pierwsze ciało należało do 25-letniego Szweda, który zginął po upadku z balkonu przy ulicy Kościuszki w Olsztynie.

Policja zatrzymała w tej sprawie osoby, które przebywały z nim w mieszkaniu. Przed halą “Urania” znaleziono zwłoki drugiego mężczyzny. Jego tożsamość nie została jeszcze ustalona. Według śledczych, do zgonu mogło dojść kilka tygodni temu.

Trzeciego odkrycia dokonało małżeństwo, które pływało kajakami po Łynie. W lesie miejskim zauważyli oni pływające zwłoki. W tym przypadku nie wiadomo jeszcze, czy była to kobieta czy mężczyzna.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Comments Brak komentarzy »

Rzeszowska prokuratura bada okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono kilka dni temu z rzeki Wisłok. Jego tożsamość nie jest na razie znana. Uwagę śledczych zwrócił jeden szczegół. Rzeszowska policja próbuje ustalić tożsamość mężczyzny, którego ciało odnaleziono w rzece Wisłok 8 kwietnia. Zwłoki były zaczepione o wystające z wody konary. Odnalazła je przypadkowa osoba pływająca po Wisłoku łódką.

Ciało było w stanie zaawansowanego rozkładu, co utrudnia identyfikację. Przy zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów, które by w tym pomogły. Miał ok. 30-40 lat. Sekcja zwłok wykluczyła wstępnie, by przyczyną zgonu mężczyzny był uraz mechaniczny.

Rozkład czy celowe działanie?

Lekarz patomorfolog zwrócił jednak uwagę na brak końcówek palców. Dłoń mężczyzny zabezpieczono do badań, by sprawdzić, czy był to wynik rozkładu, a może raczej czyjegoś celowego działania.

Mężczyzna miał w okolicy kostki na prawej nodze drut stabilizacyjny, założony podczas zabiegu chirurgicznego. Na lewej piersi znaleziono fragment tatuażu – napisu zaczynającego się od liter BE. Według biegłych ciało przebywało w wodzie od wielu tygodni. Letnia odzież, w którą ubrany był mężczyzna, wskazuje, że mógł umrzeć latem lub wczesną jesienią. Policja prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji zmarłego, o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Rzeszowie.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Comments Brak komentarzy »

Policjanci z Sosnowca chcą ustalić, kim był mężczyzna, którego szkielet znaleziono blisko rok temu w okolicy ogródków działkowych przy ul. Popiełuszki. Dzięki metodzie superprojekcji, na podstawie budowy czaszki, biegli odtworzyli prawdopodobny wygląd mężczyzny. Szkielet znajdował się w zagajniku w pobliżu ogródków działkowych. 26 kwietnia ubiegłego roku szczątki znalazł przechodzień.

Biegły podczas badania zwłok określił, że mężczyzna mógł umrzeć od pół roku do dwóch lat wcześniej. Teraz, dzięki metodzie superprojekcji, na podstawie budowy czaszki, biegli odtworzyli prawdopodobny wygląd mężczyzny.

Policja opublikowała zarówno komputerową wizualizację, jak i efekty pracy rysowników. Jeśli ktoś może pomóc w ustaleniu tożsamości zmarłego, proszony jest o kontakt pod nr telefonu: 32 2961 307 lub 32 2961 315 z prowadzącymi sprawę, z dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr telefonu: 32 2961 200 lub 32 2961255 lub osobistą wizytę w najbliższej jednostce policji.
Źródło info i foto: interia.pl

Comments Brak komentarzy »

Słowacki dziennikarz śledczy Jan Kuciak i jego partnerka Martina Kusznirova zostali zamordowani 21 lutego, czyli cztery dni przed znalezieniem ich zwłok – poinformowała dziś prokuratura, przedstawiając pierwsze ustalone szczegóły zbrodni.

Onet informował o właściwej dacie śmierci Kuciaka już 6 marca. Międzynarodowy zespół dziennikarzy zdołał ustalić, co działo się w ostatnich godzinach życia pary w tym materiale.

Zastrzelenie 27-letniego Kuciaka i 27-letniej Kusznirovej w ich domu w miejscowości Velka Macza w kraju (województwie – red.) trnawskim na południowym zachodzie Słowacji wywołały polityczny kryzys i największe od upadku komunizmu społeczne protesty. Efektem tego były ustąpienie premiera Roberta Fico i rekonstrukcja rządu w ramach dotychczasowej koalicji.

- Nie stwierdzono (na miejscu przestępstwa) śladów walki i niczego nie skradziono. Okoliczności wskazują, że chodziło o zabójstwo na zlecenie – powiedział na konferencji prasowej prokurator urzędu prokuratury specjalnej, zastrzegając, że nie będzie ujawniał swej tożsamości.

Dodał, że Kusznirovą uśmiercono strzałem w głowę, a Kuciaka dwoma strzałami w serce z pistoletu kalibru 9 milimetrów. Oboje zginęli w odstępie pięciu minut. Na miejscu znaleziono dwie łuski po nabojach.

W związku z ogłoszeniem nagrody miliona euro za pomoc w wykryciu sprawców z prokuraturą i policją skontaktowało się kilkadziesiąt osób. Nie wszystkie podawane przez nie informacje były poważne, ale wszystkie są dokładnie sprawdzane. W trakcie dotychczasowego dochodzenia przeprowadzono ponad 200 przesłuchań. Jak zaznaczył prokurator, bada się szereg mających taki sam stopień prawdopodobieństwa motywów zbrodni.
Źródło info i foto: onet.pl

Comments Brak komentarzy »