Ksiądz z diecezji radomskiej mógł molestować dzieci. Prokuratura bada sprawę

– Prokuratura Rejonowa w Zwoleniu zajmie się doniesieniami dotyczącym możliwości popełnienia przestępstwa molestowania seksualnego dzieci przez jednego z księży diecezji radomskiej – poinformowała Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Podstawą do wszczęcia postępowania wyjaśniającego były doniesienia złożone przez kanclerza Kurii Biskupiej w Radomiu i Komendę Główną ZHP.

Rzeczniczka poinformowała, że w poniedziałek kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przez jednego z księży diecezji radomskiej, Stanisława S., przestępstwa z art. 200 Kodeksu karnego, czyli „obcowania płciowego z osobą małoletnią lub doprowadzenia jej do poddania się czynnościom seksualnym”.

– Zawiadomienie dotyczy okoliczności z drugiej połowy lat 80. XX. w., i czasu, kiedy ksiądz Stanisław S. pracował w Pionkach – powiedziała Galas. Dodała, że do zawiadomienia został załączony e-mail, który wpłynął 6 lipca bezpośrednio do radomskiej kurii od osoby pokrzywdzonej.

Prokuratura sprawdzi prawdziwość listu od ofiary

Śledczy zajmą się także doniesieniem skierowanym do prokuratury w połowie czerwca przez Komendę Główną Związku Harcerstwa Polskiego.

– Do tego zawiadomienia dołączone były wydruki korespondencji anonimowej, sporządzonej przez osoby określające siebie jako ofiary molestowania przez księdza Stanisława S. – dodała rzeczniczka prokuratury.

Ks. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu, potwierdził, że kuria złożyła zawiadomienie do prokuratury. – Kuria przekazała do prokuratury informacje dotyczące jednego z księży diecezji radomskiej w celu sprawdzenia ich prawdziwości – powiedział.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie będą prowadzone w Prokuraturze Rejonowej w Zwoleniu.

Ksiądz Stanisław S. działał w „Solidarności”

Jak podała wtorkowa „Gazeta Wyborcza” zawiadomienia do prokuratury dotyczą ks. Stanisława S., dawnego współpracownika opozycji i pierwszej „Solidarności”.

W latach 1980-1990 był wikarym w parafii św. Barbary w Pionkach, powołał do życia drużyny harcerskie, prowadził grupy ministrantów i szkolenia z karate dla dzieci i młodzieży. Kapłan zajął się wówczas także działalnością opozycyjną: wydawał podziemne pisma „Barykada” i „Robotnik”, książki, ulotki.

Był uczestnikiem demonstracji po pogrzebie i w rocznice śmierci ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, organizował msze za ojczyznę, współorganizował Komitet Pomocy Internowanym w Pionkach, organizował Duszpasterstwo Ludzi Pracy przy swojej parafii, był członkiem podziemnej grupy Morwa, współorganizował KIK w Pionkach, współpracował z KPN i Polską Partią Niepodległościową.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Zastrzelił 3 osoby w Zwoleniu

Trzy osoby zostały zastrzelone przez zabójcę, który wtargnął w środę do biura spółki handlowo-produkcyjnej w Zwoleniu w środkowej Słowacji – poinformowały słowackie media. Według nich sprawca to były pełnomocnik spółki, a wśród zabitych są ojciec z synem. W momencie ataku w biurze przebywało siedmioro pracowników. Policja aresztowała zabójcę. Jak się przypuszcza, motywem zbrodni były spory o odprawę finansową. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Były prezes sądu w Zwoleniu oskarżony o przestępstwa seksualne

Były prezes sądu w Zwoleniu Cezary K. zasiądzie na ławie oskarżenia. Prokuratura Okręgowa w Lublinie przesłała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuca mu popełnienie przestępstw o charakterze seksualnym. Jak informuje Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka lubelskiej prokuratury, chodzi o czyny, do których miało dojść od 4 stycznia 2011 r. do 10 lutego 2011 r. W tym czasie Cezary K. pełnił funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Zwoleniu. – „Z uwagi na dobro pokrzywdzonej nie ujawniamy szczegółów niniejszego postępowania” – zastrzega rzeczniczka. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Zatrzymani z narkotykami

Dziesięciu młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych ze Zwolenia. Podejrzani są o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków – informuje portal Twoje-Miasto.pl
Jednym z zatrzymanych jest żołnierz zasadniczej służby wojskowej. Decyzją prokuratury czterech mężczyzn podpisywać będzie listę osób dozorowanych, dwóch trafiło na trzy miesiące do aresztu.
Zwoleńscy kryminalni od dłuższego czasu rozpracowywali grupę młodych mężczyzn zajmujących się wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Gdy zgromadzili niezbędne materiały, przystąpili do realizacji. Jako pierwszy wpadł 17-letni mężczyzna. Młody człowiek został zatrzymany w centrum Zwolenia – miał przy sobie narkotyki. W kolejnych dniach doszło do dalszych zatrzymań. W ręce policjantów wpadło w sumie dziesięć osób.
Zródlo info: Twoje-Miasto.pl