Turcja: Kolejne aresztowania w związku z masakrą w Stambule

​Turecka policja aresztowała w niedzielę około 60 domniemanych członków Państwa Islamskiego, miesiąc po krwawym ataku w sylwestra na klub nocny w Stambule, gdzie zginęło 39 osób. ISIS przyznało się do tego zamachu. Podejrzani to głównie cudzoziemcy – poinformowała prorządowa agencja Anatolia. Nie sprecyzowano czy mieli oni związek z atakiem w Stambule, w którym zginęli głównie turyści z krajów arabskich.

Do zatrzymań doszło w dzielnicach Sincan, Cubuk, Yenimahalle i Mamak.

Według dziennika „Hurriyet” dżihadyści planowali przeprowadzić równolegle w sylwestra zamach w Ankarze, lecz odstąpili od niego po aresztowaniach w stolicy kraju.

W Stambule w noc sylwestrową uzbrojony mężczyzna wtargnął do popularnego klubu nocnego Reina w europejskiej części miasta. Zastrzelił tam 39 osób, w tym 27 obcokrajowców, a blisko 70 ranił. Do ataku przyznało się ISIS, które skrytykowało Turcję za interwencję w Syrii i udział w dowodzonej przez USA koalicji zwalczającej to ugrupowanie w Syrii i Iraku.

Sprawcą ataku był Uzbek Abdulkadir Maszaripow, urodzony w 1983 roku. Odciski jego palców odpowiadają tym, które znaleziono w zaatakowanym klubie nocnym.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *