Udawali policjantów i z bronią w ręku grozili kierowcom

Dwaj młodzi mężczyźni uzbrojeni w karabinek pneumatyczny wymuszali wczoraj pieniądze od kierowców za przejazd ulicą Skarpową w Bielsku-Białej. Policja prosi kierowców, którzy zostali zaatakowani przez napastników, o kontakt.

Do zdarzenia doszło około godz. 17.30. Dwaj mężczyźni, z których jeden ubrany był w kamizelkę odblaskową, zatrzymywali kierujących, a następnie grozili bronią pneumatyczną i żądali 2,50 zł za przejazd ulicą Skarpową. Zaatakowali m.in. kierującego subaru i kierującą skodą. Kierowcy natychmiast powiadomili o zdarzeniu policjantów. Chwilę później obaj 24-latkowie zostali zatrzymani.

Kryminalni zabezpieczyli posiadaną przez sprawców broń pneumatyczną. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych dało wyniki od 2 do 3 promili alkoholu. Mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Policja apeluje do kierowców, którzy wczoraj zostali zaatakowani przez napastników o kontakt z Komisariatem II przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121600 lub na numery alarmowe 997 i 112.
Żródło info i foto: bielsko.biala.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *