W Niemczech wzrasta przestępczości na tle politycznym

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer przedstawił w Berlinie „Raport o stanie bezpieczeństwa 2019”. Z raportu wynika, że w zeszłym roku o ponad 14 proc. wzrosła liczba przestępstw o podłożu politycznym. Odnotowano szczególnie duży wzrost postaw antysemickich i wzrost przestępstw na tle antysemickim. Niemieckie organy bezpieczeństwa w 2019 r. zarejestrowały ogólnie ponad 41 tys. przypadków przestępstw motywowanych politycznie. Rok wcześniej było ich 36 tys. Ponad połowę tego typu przestępstw dokonali neonaziści.

Horst Seehofer poinformował, że w zeszłym roku nastąpił rekordowy wzrost przestępstw antysemickich. – Tylko w zeszłym roku nastąpił 13-procentowy wzrost przestępstw antysemickich. Było ich 2 tys. i to jest największa liczba zarejestrowana od 200 lat, odkąd prowadzone są statystyki – przyznał.

Szef MSW poinformował, że pierwsze posiedzenie rządowej komisji ds. walki z neonazizmem odbyło się pod przewodnictwem Angeli Merkel. Horst Seehofer przyznał, że tylko w 2016 r. było więcej przestępstw niż w 2019 r.
Źródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *