Zidentyfikowano kolejne ofiary zamachu na hotel w Burkina Faso

Co najmniej 14 cudzoziemców jest wśród 29 ofiar śmiertelnych piątkowego ataku dżihadystów w stolicy Burkina Faso, Wagadugu – poinformował w niedzielę szef MSW tego kraju Simon Compaore. Dodał, że siedem ciał nie zostało jeszcze zidentyfikowanych. Wśród ofiar śmiertelnych jest ośmiu obywateli Burkina Faso, czterech Kanadyjczyków, trzech Ukraińców, dwóch Francuzów, dwóch Portugalczyków, dwóch Szwajcarów i Holender.

Podwójne obywatelstwo?

Premier Kanady Justin Trudeau poinformował o śmierci sześciu obywateli swego kraju. Możliwe – jak pisze AFP – że pozostała dwójka jest wśród tych niezidentyfikowanych lub mają podwójne obywatelstwo.

Podczas ataku zabitych zostało również trzech dżihadystów, w tym „dwóch białych i jeden czarnoskóry” – sprecyzował minister Compaore. Na obecnym etapie śledztwa, nie wiadomo ilu dokładnie terrorystów dokonało ataku – dodał. Do zamachu doszło w piątek wieczorem o godz. 19.45 czasu lokalnego. Terroryści zaatakowali położony w dzielnicy biznesowej sześciopiętrowy luksusowy hotel oraz pobliską kawiarnię.

Pomogli Francuzi

W akcji antyterrorystycznej uczestniczyli, oprócz sił rządowych, również żołnierze francuscy, stacjonujący w pobliżu Wagadugu w ramach walki przeciwko dżihadystom w krajach Sahelu. Do zamachu przyznała się regionalna grupa Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu (AQIM) – podała strona Instytutu SITE, który zajmuje się całodobowym śledzeniem aktywności grup terrorystycznych w internecie.
Żródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *