Zlikwidowano ogromną fabrykę nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej zlikwidowali jedną z największych w Polsce wytwórni krajanki tytoniowej. Zatrzymanych zostało 14 osób, w tym 12 obywateli Ukrainy. Policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu. Wartość uszczuplonych należności na rzecz Skarbu Państwa to 44 miliony złotych.

Skuteczna praca operacyjna policjantów Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji skutkowała namierzeniem jednej z największych w kraju wytwórni krajanki tytoniowej. Nielegalna fabryka zlokalizowana była na terenie warszawskiej dzielnicy Włochy. W trakcie realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBŚP oraz Izby Celnej zatrzymanych zostało 14 osób, w tym 12 obywateli ukraińskich. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 57 ton tytoniu oraz 2 maszyny, służące do obróbki surowca. Wartość zabezpieczonych surowców oszacowana została na 36 milionów złotych, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych należności podatkowych to 44 miliony złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przetworzony przez grupę surowiec trafiał do nielegalnych wytwórni wyrobów tytoniowych na terenie Polski. Postępowanie, które w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Jednocześnie czynności wobec podjęła Straż Graniczna, sprawdzając czy obywatele Ukrainy przebywali na terenie Polski legalnie.
Żródło info i foto: Policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *