Znamy przyczynę śmierci studenta z Bydgoszczy

Obrzęk mózgu spowodowany niedotlenieniem był bezpośrednią przyczyną zgonu 19-letniego studenta, który został poszkodowany podczas otrzęsin w uczelni w Bydgoszczy – wskazują wstępne wyniki przeprowadzonej we wtorek sekcji zwłok. Jak poinformował wiceszef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis niedotlenienie mózgu u studenta zostało spowodowane uciskiem na klatkę piersiową, którego przyczyną przypuszczalnie było ściśnięcie przez tłum.

Tragedia wydarzyła się w nocy ze środy na czwartek w czasie otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. W łączniku pomiędzy dwoma budynkami, w których odbywała się impreza, skupiło się wiele osób i w pewnym momencie zaczęły się tratować. Według policji podczas imprezy poszkodowanych zostało 11 osób, a według ustaleń uczelni – 14. Spośród nich dwie osoby zmarły.

Jako pierwsza zmarła 24-letnia studentka. Była reanimowana na miejscu zdarzenia, a po przewiezieniu do szpitala stwierdzono jej zgon. Z wstępnych wyników sekcji wynika, że przyczyną śmierci było uduszenie po unieruchomieniu klatki piersiowej, do którego doszło prawdopodobnie wskutek ściśnięcia przez inne osoby z tłumu. 19-letni student zamarł w sobotę w szpitalu.

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ wszczęła śledztwo w sprawie zdarzenia, a jego prowadzenie powierzyła Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Postępowanie jest prowadzone „pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, a także w związku ze spowodowaniem śmierci uczestników zdarzenia”. Przyczyny i okoliczności tragedii bada też nadzwyczajna komisja, którą powołał rektor uczelni.

We wtorek w bydgoskich szpitalach przebywało jeszcze dwoje poszkodowanych w czasie imprezy na UTP, w tym studentka w stanie ciężkim. Według ustaleń policji, w imprezie na UTP brało udział ok. 1,2 tys. studentów. Władze uczelni informowały, że w imprezie uczestniczyło ok. tysiąca osób, a jednocześnie w budynkach mogło przebywać ok. 700-800 osób.
Żródło info i foto: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *