16-latek sprawcą ataków kwasem w Londynie?

Kilka dni temu we wschodnim Londynie doszło do czterech ataków z użyciem żrącej substancji na dostawców jedzenia. Rannych zostało wówczas pięć osób. Brytyjska policja poinformowała właśnie, że zatrzymano jednego z dwóch sprawców napaści. To zaledwie 16-letni chłopak. Postawiono mu łącznie 15 zarzutów.

Do brutalnych napaści doszło w czwartek 13 lipca wieczorem w Hackney i Stoke Newington. W ciągu zaledwie 90 minut zaatakowanych tam zostało pięciu dostawców jedzenia – napastnicy pryskali im w twarze silnie żrącą substancją. Jednym z rannych był 32-letni Jabed Hussain, który akurat jechał z pracy do domu.

– Nie miałem pojęcia, że to kwas. Chwile później poczułem straszliwe pieczenie. Kątem oka dostrzegłem, że chcą mnie oblać jeszcze raz, więc zeskoczyłem ze skutera i schowałem się za samochodami, które stały obok – opowiadał po napaści Hussain.

Od początku wiadomo było, że sprawców ataków było dwóch. Poruszali się oni na skuterach, dzięki czemu mogli szybko przemieszczać się po mieście. Brytyjska policja poinformowała właśnie, że zatrzymano jednego z napastników. Jak się okazuje, to 16-letni chłopak. Usłyszał on aż 15 zarzutów, m.in. spowodowania poważnego uszczerbku na zdrowiu, posiadania nielegalnego urządzenia do rozpylania toksycznych substancji oraz kradzieży. W poniedziałek 17 lipca stanie on przed sądem dla nieletnich.

Wcześniej policjanci zatrzymali prawdopodobnie drugiego sprawcę ataków kwasem – 15-latka. W sobotę został on jednak wypuszczony do domu za kaucją. Śledztwo w sprawie napaści wciąż trwa.
Źródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *