Karolina odnalazła się cała i zdrowa

Policjanci zatrzymali 47-letniego Marka K., który porwał 12-letnią dziewczynkę i przetrzymywał ją w jednym z domów w podwarszawskim Raszynie. Karolina z Tuchowa w województwie małopolskim w poniedziałek rano wyszła do szkoły, jednak po lekcjach nie wróciła do domu.

Wieczorem zaniepokojeni rodzice zgłosili na policji zaginięcie córki. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do pracy.

Jedni przeszukiwali okolice szkoły i domu dziewczynki, drudzy przesłuchiwali świadków, rozmawiali z rodzicami Karoliny, przeglądali jej rzeczy osobiste, zaglądali do komputera.

Po kilku godzinach policjanci ustalili, że dziewczynka najprawdopodobniej wsiadła do samochodu nieznanego mężczyzny i razem odjechali sprzed jej szkoły. Świadkowie, którzy to widzieli podali funkcjonariuszom rysopis mężczyzny.

Mundurowi w międzyczasie ustalili też, że Karolina poznała
przez internet starszego od siebie mężczynę, z którym umówiła się na spotkanie.
To był trop, którym postanowili pójść policjanci. Zaczęli namierzać IP komputera, z którego mężczyzna wysyłał wiadomości do 12-latki. Wkrótce okazało się, że jego właścicielem jest Marek K. z Krakowa.
W jego komputerze mundurowi znaleźli zdjęcia dzieci, zabezpieczono także jego telefon komórkowy. Marek K. jest żonaty, ma jedno dziecko. Teraz policjantom do rozwiązania pozostała jeszcze jedna zagadka. Musieli bowiem dowiedzieć się gdzie jest mężczyzna i dziewczynka.

Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań policjanci ustalili, że Marek K. pracuje w Raszynie w jednej z firm jako elektronik. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić ten budynek. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. – W domu przylegającym do firmy znaleźliśmy poszukiwanego mężczynę i dziewczynkę. Mała był przerażona, płakała. Powiedziała nam tylko tyle, że mężczyznę tego poznała przez internet, umówili się, a on ją porwał – mówi jeden z policjantów z Komendy Głównej Policji. – Teraz musimy dowiedzieć się czy Karolina nie była przez niego molestowana.

Na razie Markowi K. postawiliśmy zarzut pozbawienia wolności. Grozi mu za to 5 lat więzienia. Jeśli jednak okaże się, że mężczyzna współżył z nieletnią do więzienia może pójść nawet na 12 lat – dodaje.

Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji apeluje do rodziców: – Zwróćmy uwagę na to kogo poznaje przez internet nasze dziecko, ostrzegajmy maluchy przed groźnymi dla nich znajomościami. Pamiętajmy, że nie każdy jest tym za kogo się podaje rozmawiając przez internet.

Kanadyjczyk na „Operacji Vico” aresztowany przez Tajlandzką Królewską Policję

Interpol – Operation Vico :: W następstwie ogólnoświatowego pościgu, który skupił się w Tajlandii, Christopher Paul Nail z Kanady zostal aresztowany przez Tajlandzką Królewską Policję w północnowschodniej prowincji Tajlandii dzisiaj, 19 Października 2007 roku.

‘Niech wszyscy miedzynarodowi przestępcy i uciekinierzy zostanął umieszczeni na liście INTERPOLU, jego policyjni partnerzy w 186 członkowskich krajach, ludzie i Internet prezentują nowe i potężne możliwości na schwytanie ich gdziekolwiek spróbują się ukryć’ powiedział Sekretarz Generalny INTERPOLU Ronald K. Noble.

09.10.2007
INTERPOL szuka pomocy społeczeństwa by zidentyfikować człowieka sfotografowanego, który wykorzystuje seksualnie dzieci.

Nadano Vico. Francuski INTERPOL z LYON wystosował ogólnodostępną i ogólnoświatową prośbą o wsparcie w zidentyfikowaniu człowieka sfotografowanego i seksualnie wykorzystującego dzieci w serii zdjęć zamieszczonych w Internecie. Jest to pierwsza taka akcja Interpolu zakrojona na taką skalę.

Chociaż oryginalne fotografie były cyfrowo zmienione przez niego albo jego współsprawców aby zamaskować jego twarz, specjaliści z Bundeskriminalamt (BKA) w Niemczech współpracujący z INTERPOLEM byli w stanie stworzyć oryginalne zdjęcie poszukiwanego, aby była możliwa jego identyfikacja.

Wbrew obszernym i globalnym wysiłkom, prowadzonym przez INTERPOL w 186 narodowych centralach biura i jednostek specjalnych, by zidentyfikować i zlokalizować tego osobnika, jego tożsamość i narodowość jeszcze pozostają nieznane.

INTERPOL szuka pomocy ludzi, którzy by pomogli w identyfikacji tego człowieka (zobacz zdjęcia), który fotografował i wykorzystywał seksualnie dzieci i serię zdjęć zamieścił w Internecie.

Fotografie pokazane tutaj pochodzą z serii około 200 zdjęć włączających 12 różnych młodych chłopców, prawdopodobnie zostały zrobione w Wietnamie i Kambodży w 2002 albo 2003 r.
Te zdjęcia zostały przekazane z niemieckich oddziałów policji federalnej Bundeskriminalamt, która pracowała na podstawie oryginałów znalezionych w Internecie, które były cyfrowo zmienione by zniekształcić twarz sprawcy.

Obszerne policyjne wysiłki na całym świecie by zidentyfikować tego człowieka zawodzą i Interpol teraz stara się o poparcie mediów i społeczeństwa, gdyż ta sprawa jest priorytetowa.
Jeśli ktokolwiek, kto posiada jakieś informacje o tożsamości poszukiwanego mężczyzny albo wie gdzie on może przebywać, powinien skontaktować się ze swoim posterunkiem policji albo z INTERPOLEM poprzez stronę internetową