Zaginiona – Natalia Maria Obersztalska

Gdzie jest teraz ta 15-latka?
Natalia Maria Obersztalska zaginęła 10 sierpnia br. Dziewczyna powiedziała swojej matce, że razem z kolegą, wybiera się na pielgrzymkę do Częstochowy.

Zaginiona – Natalia Maria Obersztalska

Zaginiona – Natalia Maria Obersztalska

Z Dąbrowy Górniczej, w której mieszkała, na Jasną Górę 15-latka jednak nie dotarła. Po dwóch dniach matka dziewczyny uzmysłowiła sobie, że jej córką ją okłamała. Wedle ustaleń Obersztalska zamiast do Częstochowy trafiła do Żarnowca. Jej telefon komórkowy od dnia zaginięcia milczy.
Dziewczyna ma 170 cm wzrostu i szare oczy. To, co ją wyróżnia to blizny na lewej ręce.

Osoby, które wiedzą, co się stało z dziewczyną proszone są o kontakt z Fundacją ITAKA pod nur tel. 0 801 24 70 70 lub (22) 654 70 70 lub nr 997.

---

Poszukiwany – Andrzej Tyburski ps. Tyburek

Uwaga! Ten mężczyzna to wyjątkowo niebezpieczny gangster. Mimo, że od lat poszukiwany jest przez policjantów za najpoważniejsze przestępstwa, to cały czas pozostaje na wolności. Jeśli w końcu zostanie złapany to grozi mu nawet dożywocie.

Andrzej Tyburski ps. Tyburek

Andrzej Tyburski ps. Tyburek

Urodzony 31 marca 1972 r. „Tyburek” poszukiwany jest przez policjantów z całej Polski od 1999 r. Lista przestępstw, które Andrzej Tyburski ma na sumieniu, jest bardzo długa. Na swoim koncie mężczyzna ma także zabójstwa.

Poszukiwany jest m.in. za zastrzelenie 17 sierpnia 2002 r. w Mikołajkach gangstera z grupy wołomińskiej, a także policjanta. Tego dnia „Tyburek” razem z dwoma innymi przestępcami w pubie w Mikołajkach oddali 11 strzałow do bandyty z konkurencyjnej grupy przestępczej. Za morderdacmi rzucił się pościg przechodzący nieopodal policjant. Bandyci zaczęli strzelać do niego. Funkcjonariusz zginął od rany postrzałowej.

”Tyburek” zamieszany jest także w zabójstwo z 1999 r., gdy w jednej z restauracji na warszawskiej Woli, zastrzelono pięciu gangsterów. Funkcjonariusze przyznają też, że mężczyzna odpowiada też za napady na TIR-y, jubilera czy też hurtownie.

Policjanci proszą o kontakt pod nr tel 997 wszystkie osoby, które wiedzą gdzie mężczyzna przebywa. Funkcjonariusze apelują by nie próbować zatrzymani „Tyburka” na własną rękę. Poszukiwany jest wyjątkowo nieobliczalny i może mieć przy sobie broń palną.