Zaginieni w Wielkiej Brytanii

Zaginęła siedem lat temu w Londynie. Była tam zaledwie cztery dni. Ślad po niej zaginął, gdy wracała z pracy w dzielnicy Hammersmith. Może Wy ją widzieliście?

Iwona Kamińska

Iwona Kamińska

Iwona Kamińska urodziła się 22 stycznia 1980 r. Ma 156-160 cm wzrostu, jasne oczy, brązowe oczy, jest szczupła. Gdy zaginęła miała na sobie zieloną kurtkę, ciemne spodnie i sportowe buty. – 13 lipca 2000 roku około 16 po skończonej pracy w sklepie w Londynie nie powróciła do wynajmowanego mieszkania. Ostatni kontakt z zaginioną był 12 lipca 2000 roku – podaje policyjny komunikat.
20-letnie wówczas Iwona Kamińska po pracy miała spotkać się ze znajomymi w Wandsworth w południowo-zachodniej części Londynu. Na spotkanie jednak nigdy nie dotarła. Jeśli wiecie gdzie może teraz przebywać zaginiona skontaktujcie się z Komendą Powiatową Policji w Janowie Lubelskim lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel 997.

Tomasz-Zdzislaw-Siwek

Tomasz-Zdzislaw-Siwek

Kolejną zaginioną osobą w Wielkiej Brytanii jest 21-letni dzisiaj Tomasz Zdzisław Siwek. Chłopak zaginął 30 kwietnia 2006 r. Ma 182 cm wzrostu, niebieskie oczy, blond włosy i szczupłą sylwetkę. Jego znakiem szczególnym jest jedno zniekształcone ucho tzw. kalafior. Młody mężczyzna ostani raz widziany był w Bath.

Tomasz Siwek wyjechał z rodzinnej Bielawy w maju 2005 r., zaraz po maturze. Za granicą chciał spróbować nowego, lepszego życia. Tomek pracował jako akwizytor. W międzyczasie uczył się języka, zaliczał kolejne certyfikaty ze znajomości języka angielskiego.

Chłopak dostał się na studia w Edynburgu. Jego bliscy wspominają, że na początku pobytu w Anglii Tomek niemal co tydzień dzwonił do rodziców. Ze szczegółami opowiadał im o życiu za granicą. Po raz ostatni chłopak zadzwonił do rodziców właśnie 30 kwietnia 2006 r. Od tamtej pory nie dał znaku życia. Podczas ostatniej rozmowy z rodziną nic nie wskazywało, aby chłopak miał jakiekolwiek problemy.

Kiedy przez kilka następnych tygodni Tomek nie dał zanku życia rodzicom, ci zawiadomili policję w Polsce i Anglii. Jego rodzice byli tak zdesperowani brakiem informacji o swoim synu, że poszli nawet do wróżki i jasnowidza. Dowiedzieli się, że syn żyje, ale jest ubezwłasnowolniony. Rodzice podejrzewają, że chłopak może być w sekcie.

Wszyscy, którzy rozpoznają Tomka na tym zdjęciu proszeni są o jak najszybszy kontakt z policją w Polsce lub Wielkiej Brytanii.