Kto odpuścił Amerykanom

Po pobiciu taksówkarza wojsku zależało, by wyciszyć sprawę – uważa informator „Rz”. Inny: – Policja też nie jest bez winy. Komendant policji z Sopotu powołał komisję w sprawie pobicia w piątek 24 października taksówkarza przez amerykańskich żołnierzy z fregaty „Hewes”. Chce rozstrzygnąć, kto powinien zajmować się sprawą i kto odpowiada za popełnione wtedy błędy.
Po zajściu pojawiły się głosy oskarżające policję o nieudolność, a Żandarmerię Wojskową o chronienie Amerykanów. Zdaniem Macieja Gduli, socjologa, członka zespołu „Krytyki Politycznej”, jest to zapowiedź kłopotów, jakie będziemy mieli z amerykańską obsługą tarczy antyrakietowej. – To nie będą harcerze. Sprawa z Sopotu pokazuje, co może zdarzyć się u nas – mówi Gdula. Zaznacza, że historia obecności wojsk USA w Europie pokazała, jakie problemy są z żołnierzami.
Zródlo info: rp.pl

Pijany kierowca już nie straci auta

Zbigniew Ziobro przegrał z pijanymi kierowcami. Sąd Najwyższy uznał, że samochód nie należy do kategorii przedmiotów, które służą lub są przeznaczone do popełnienia przestępstwa. A to oznacza, że nie można odbierać auta kierowcom, którzy odważyli się jeździć na podwójnym gazie. Polski kodeks karny nie przewiduje takiej możliwości. Prawo pozwala na to, by sprawcy przestępstwa zabrać narzędzie, którym to przestępstwo popełnił. Korzystając z tego przepisu, były minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, nakazał prokuratorom domagać się konfiskaty samochodów pijanych kierowców. W ten sposób swoje auta straciło około 500 kierowców.
Zródlo info: dziennik.pl

Zamach ETA na kampusie w Hiszpanii – rośnie liczba rannych

Rośnie liczba rannych osób w wyniku wybuchu samochodu-pułapki na kampusie uniwersyteckim w hiszpańskiej Pampelunie, która wynosi już 17 osób – informuje serwis CNN. Wcześniej informowano o czterech rannych osobach. Tuż przed wybuchem, hiszpańskie władze baskijskiej prowincji Alava, dostały telefon od separatystów ETA informujący o aucie wypełnionym materiałami wybuchowymi. Separatyści poinformowali, że samochód jest podstawiony na kampusie – nie wskazali jednak konkretnego pojazdu. Samochód-pułapka eksplodował na parkingu w pobliżu Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Ranne osoby zostało pokaleczone głównie odłamkami szkła. Od wybuchu zajął się ogniem pobliski budynek, a słup dymu jest widoczny nad całym kampusem.
Zródlo info: onet.pl

Zgwałcił nastolatkę udając policjanta

Do 12 lat więzienia grozi 32-latkowi z Sosnowca, który podczas spotkania z poznanymi na czacie 16-latkami, szantażując je jako rzekomy policjant, zgwałcił jedną i próbował zgwałcić drugą.
To tzw. normalny facet. Ma żonę, jest ojcem. Swoje ofiary poznał w wakacje na internetowym czacie. 20 sierpnia umówił się z nimi w Sosnowcu, podczas spotkania zaprosił na przejażdżkę autem – powiedział rzecznik katowickiej policji aspirant sztabowy Jacek Pytel. W samochodzie 32-latek przedstawił się jako policjant zajmujący się sprawami nieletnich. Próbował uwiarygodnić to, udając że rozmawia przez telefon ze swoim komendantem. Zagroził też dziewczynom, że jeżeli nie spełnią jego oczekiwań, o spotkaniu z dojrzałym mężczyzną dowiedzą się rodzice i sąd.
Zródlo info: wp.pl

Ścigana za porwanie syna

Zdesperowana Polka porwała z ulicy własne dziecko, do którego straciła prawa rodzicielskie. Wszystko odbyło się jak w filmie kryminalnym. Beata Pokrzeptowicz-Meyer jest ścigana niemieckim listem gończym. Według prokuratury w Düsseldorfie w piątek na jednej z ulic tego miasta Polka uprowadziła dziewięcioletniego Moritza, synka, do którego nie miała praw rodzicielskich. Grozi jej za to pięć lat więzienia.
Chłopczyk był w towarzystwie obecnej żony byłego męża Beaty Pokrzeptowicz, Niemca.
– Akcja została starannie przygotowana. Uczestniczyło w niej kilka osób – mówi rzecznik policji. Uciekły z miejsca porwania samochodem, który następnie porzuciły na jednej z sąsiednich ulic.
Zródlo info: rp.pl

Szaleniec z nożem w autobusie

Nożownik szalał w autobusie. Pasażerowie autobusu jadącego przez Kraków usłyszeli tępy jęk, a po chwili ujrzeli tryskającą jak fontanna krew. Lała się ona z nogi ranionego w tętnicę pasażera. Okazało się, że zaatakował go tajemniczy bandyta. Krzysztof K. (20 l.) stracił wiele krwi nim trafił do szpitala. Lekarzom udało się zatamować krwotok i uratować młodego mężczyznę. Nie chce on jednak zeznawać przeciwko swojemu oprawcy. Z nieoficjalnych informacji policyjnych wynika, że Krzysztof K. miał już wcześniej podobne wypadki.
Zródlo info: eFakt.pl

Pijany chciał ukraść pomnik

Nocny zamach na nagiego szermierza we Wrocławiu. Do pijanej głowy przychodzą szokujące pomysły. Nietrzeźwy 19- -latek postanowił ukraść… ważący pół tony pomnik nagiego szermierza, stojący przed uniwersytetem we Wrocławiu (woj. dolnośląskie).
Dureń wdrapał się w tym celu po marmurowej fontannie na cokół i rozpoczął zawzięte zapasy z wykonanym z brązu posągiem gołego mężczyzny. Najpierw chciał mu wyrwać z ręki szpadę, a kiedy to mu się nie udało, postanowił zrzucić rzeźbę na ziemię. Na szczęście sił wystarczyło mu jedynie na odwrócenie nieszczęsnego szermierza. Zrezygnowany pijaczyna wrócił do swoich dwóch kompanów, po czym rechocząc jak głupi do sera, ruszył z nimi w stronę Rynku.
Zródlo info: se.pl

Zeznania Wójcika kluczem do walki z mafią

Wrocławska prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie korupcji zajmie się wkrótce kolejnymi prominentnymi działaczami piłkarskimi z PZPN – dowiedział się DZIENNIK. „Rząd nie odpuści mafii piłkarskiej, która zamierza bronić swoich pozycji na czwartkowym zjeździe” – mówi działacz PO. Kluczem do rozprawy z działaczami mają być zeznania Janusza Wójcika. Były selekcjoner polskiej reprezentacji w ubiegłym tygodniu usłyszał 11 zarzutów. Dotyczą one okresu, kiedy prowadził podwarszawski klub Świt Nowy Dwór. Według naszych informacji Wójcik nie tylko nie odmówił składania zeznań w prokuraturze, ale szczegółowo opowiadał o kupowaniu meczów.
Zródlo info: dziennik.pl

USA chcą rozmawiać z talibami

USA chcą negocjować ze śmiertelnym wrogiem. Rząd USA poważnie rozważa możliwość nawiązania rokowań z afgańskimi talibami – informuje dziennik „Wall Street Journal”, powołując się na miarodajne koła w Waszyngtonie. Zdaniem tego źródła, decydenci w Białym Domu i Pentagonie doszli do przekonania, iż nawiązanie negocjacji z pewnymi elementami ruchu talibskiego – lecz nie z liderami Talibanu – mogłoby przyczynić się do zahamowania obecnej spirali przemocy w Afganistanie, rozlewającej się także na sąsiedni Pakistan.
Zródlo info: onet.pl

„Gwałcił mnie przez sześć lat”

– Przeważnie działo się to w trakcie, albo pod koniec pracy. Prezydent podpisywał dokumenty, gość siedział obok, a on wkładał mi rękę pod spódnicę. Wiele razy dostał ode mnie w twarz, ciągnęłam go za włosy, kopałam. Jednak to go bardziej kręciło, niż zniechęcało – opowiada reporterom UWAGI kobieta, której zeznania obciążają prezydenta Olsztyna. Minęło już kilka miesięcy od ujawnienia olsztyńskiej seksafery z udziałem prezydenta Czesława M. Mimo to ofiary molestowania wciąż nie mogą zapomnieć o koszmarze, które przeżyły pracując w olsztyńskim ratuszu. Kobieta, z którą rozmawiała reporterka UWAGI, miała być gwałcona przez sześć lat.
Zródlo info: tvn24.pl