Porwany Polak prosi o pomoc

Polski inżynier Piotr Stańczak, który został uprowadzony w zachodnim Pakistanie apeluje do rządu w Islamabadzie o spełnienie żądań porywaczy. Na początku października porywacze grozili, że zabiją Polaka jeśli nie zostaną uwolnieni talibscy więźniowie. Pakistański dziennik „Dawn” pisze, że nagranie z Polakiem pojawiło się w internecie. Na stronie dziennika opublikowano zdjęcie z nagrania znajdującego się na płycie DVD, którą przesłano redakcji dziennika.
Zródlo info: wiadomości24.pl

Kanał przemytu narkowyków zlikwidowany

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali kanał przemytu narkotyków z Holandii. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj mężczyźni przewożący samochodem 20 kilogramów marihuany o wartości prawie 500 tys. złotych. Wczoraj zostali tymczasowo aresztowani, a teraz grozi im kara nawet 12 lat więzienia. Dwaj bezrobotni w wieku 26 i 30 lat zostali zatrzymani przez policjantów na terenie Łodzi, gdy wracali swoim luksusowym bmw z Holandii. Obaj byli kompletnie zaskoczeni i początkowo tłumaczyli funkcjonariuszom, że nie zauważyli wypełniającej szczelnie bagażnik torby.
Zródlo info: policja.pl

Majdan trafi do aresztu

Może tam spędzić 30 dni. Decyzję podjął gdański Sąd Rejonowy. Bramkarz warszawskiej Polonii od grudnia ub. roku jest wzywany do sądu jako świadek w procesie kibica gdańskiej Lechii Bartosza P., oskarżonego o rzucanie bananami w ciemnoskórych piłkarzy Pogoni Szczecin (doszło do tego przed dwoma laty, podczas meczu na stadionie Lechii).
Zródlo info: sport.pl

Celnik z Okęcia zatrzymany przez CBA

Pod zarzutem wielokrotnego przyjęcia kilkusetzłotowych łapówek za przyspieszenie odpraw celnych, CBA zatrzymało Bogusława K. – kierownika zmiany z urzędu celnego na Okęciu w Warszawie. Został on aresztowany – podało CBA. Według ustaleń biura, mężczyzna od 2005 do 2008 r. uzależniał przyspieszenie odpraw celnych od łapówek, a łączna kwota korzyści majątkowych, jakie przyjął może sięgać nawet kilkunastu tys. zł.
Zródlo info: interia.pl

Bestia jest poczytalna

Austriak Josef Fritzl, który więził i gwałcił swoją córkę przez 24 lata, może odpowiadać za swoje czyny. Z przeprowadzonej ekspertyzy psychiatrycznej nie wynika, że jest chory psychicznie. Z przeprowadzonej ekspertyzy psychiatrycznej wynika, że Josef Fritzl może w pełni odpowiadać za swoje czyny. Nie jest chory psychicznie. Fritzl przez 24 lata więził w zamkniętych pomieszczeniach swoją córkę. Gwałcił ją. Z kazirodczego związku urodziło się siedmioro dzieci. Jedno z nich zmarło jako niemowlę.
Zródlo info: Radio ZET.pl

200 tys. złotych wyłudzili z banków

Blisko 200 tys. złotych wyłudziła z placówek bankowych w Lubuskiem 11-osobowa grupa oszustów, kierowana przez 48-letnią kobietę. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta wyszukiwała osoby – najczęściej bez tzw. zdolności kredytowej – którym wręczała fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i kierowała do banków, by zaciągnęli tam pożyczki. „Współpracownicy” przekazywali otrzymane pieniądze organizatorce procederu, otrzymując za to wynagrodzenie.
Zródlo info: rp.pl