W Nowym Jorku najgroźniejszy polski gangster usłyszał 17 zarzutów

Co najmniej 300 mln dolarów zarobił na narkotykach, praniu brudnych pieniędzy i oszustwach Ricardo Fanchini vel Ryszard Kozina – najgroźniejszy polski gangster, podejrzewany o zlecenie zabójstwa Marka Papały. Serwis internetowy tvp.info dotarł do aktu oskarżenia, który brooklyńska prokuratura wysłała w jego sprawie do sądu w Nowym Jorku. Proces Fanchiniego, który wpadł w ręce brytyjskiej policji przed rokiem, toczy się przed sądem w Brooklynie w USA. Polskiemu mafiozo, uważanemu za łącznika między włoską i rosyjską mafią, postawiono 17 zarzutów dotyczących aż 30 przestępstw. Grozi mu dożywocie.
Zródlo info: wp.pl

Straż Miejska oczyszcza okolice Stadionu

Ponad 100 strażników i policjantów zrobiło nalot na nielegalny bazar. Posypały się mandaty, a handlarze musieli zwinąć stoiska. Pan Michał mieszka w kamienicy przy ul. Marcinkowskiego.
– Po likwidacji targowiska na Stadionie część kupców przeniosła się w okolice Sokolej i Dworca Stadion. Także ci nielegalni, głównie cudzoziemcy. Oni są dla okolicznych mieszkańców bardzo uciążliwi. Zaśmiecają teren, rozjeżdżają samochodami trawniki, sikają na klatkach schodowych. Nie ma na nich siły – rozkłada ręce mężczyzna. I dodaje, że dochodzi też do drobnych kradzieży, a nawet napadów. Zródlo info: zw.com.pl

Zabójcy trafili za kratki

W niespełna kilka godzin północnoprascy kryminalni ustalili sprawcę zabójstwa, które miało miejsce w jednej z kamienic przy ulicy Zachariasza. Potrzebowali tylko kilku dni na to, aby zlokalizować jego kryjówkę. 40 -letni Arkadiusz D. już usłyszał zarzuty zabójstwa. Z kolei 27-letni Anton A. podejrzany o usiłowanie zabójstwa i nielegalne przekroczenie granicy wpadł w ręce policjantów z Olsztynka. Mężczyzna został aresztowany. Obu zatrzymanym grozi nawet dożywocie. Tydzień temu policjanci z warszawskiej Pragi Północ, odpowiadając na wezwanie dyżurnego pojawili się w jednej z kamienic przy ulicy Zachariasza. Tam w jednym z mieszkań zastali nieżyjącego już 34 – letniego mężczyznę. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził, że przyczyną zgonu był, zadany prosto w serce, cios nożem.
Zródlo info: policja.pl