Zuchwały napad na starszą osobę w centrum miasta

Sprawca napadu na 60-letnią kobietę w centrum Ostrowa Wielkopolskiego został zatrzymany przez policję. Wieczorem do idącej ulicą Królowej Jadwigi 60-letniej kobiety podbiegł młody mężczyzna, który szarpiąc przewrócił ją na ziemię, a następnie wyrwał torebkę i uciekł. Kobieta straciła dokumenty, portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy.
Zródlo info: onet.pl

Wpadł poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mężczyzna, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Bartłomiej Z. został zatrzymany w Iławie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna dokonał szeregu oszustw na terenie całego kraju. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W lipcu bieżącego roku, do komendy Policji w Nowym Mieście Lubawskim zgłosił się przedstawiciel jednej z warszawskich firm. Z jego relacji wynikało, że przedsiębiorca działający na terenie Nowego Miasta Lubawskiego, zamówił sprężarkę, wartą prawie 15 tysięcy złotych, za którą nie zapłacił. Okazało się, że gdy sprzęt trafił do zamawiającego, urwał się z nim wszelki kontakt.
Zródlo info: policja.pl

Nieuchwytny zabójca hurtownika

Mariusz Kropidłowski

Mariusz Kropidłowski

Poszukiwany. W 2004 r. Mariusz Kropidłowski, razem ze swoimi wspólnikami, zabił i obrabował właściciela hurtowni jajek w Grzybnie (woj. pomorskie). Niemal wszyscy bandyci biorący udział w tym brutalnym mordzie zostali już zatrzymani, a nawet skazani. Jedynie Kropidłowski ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

Do zbrodni doszło 21 września 2004 r. 43-letni wówczas Mirosław M. został przed swoją hurtownią napadnięty przez kilku mężczyzn. Bandyci brutalnie pobili hurtownika (tłukli go m.in. kijem bejsbolowym po głowie) i zrabowali 70 tys. zł. Zmasakrowanego Mirosława M. odnalazł jego syn oraz kierowca cieżąróki, który przyjechał do hurtowni po towar. Na udzielenie pomocy hurtownikowi było już jednak za późno. Obrażenia były zbyt poważne. Mężczyzna zmarł.

Policjanci szybko zabrali się za zabezpieczanie śladów i namierzanie sprawców tego brutalnego napadu. Nie minęło dużo czasu jak funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którzy brali udział w tej zbrodni. Wszyscy stanęli już przed sądem. Dwaj z nich zostali skazani na 15 i 14.5 lat więzienia. Pozostali, których rola w zbrodni była mniejsza, otrzymali znacznie niższe wyroki.

To jednak nie koniec tej kryminalnej zagadki. Nieuchwytny pozostaje bowiem Mariusz Kropidłowski, który według ustaleń śledczych, grał jedną z głównych ról w napadzie. Za mężczyzną wystawiono listy gończe, a także Europejski Nakaz Aresztowania. Bandytę w pewnym momencie wytropiono nawet w Niemczech. Udało mu się jednak uciec. Dlatego też policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą wiedzieć, gdzie Mariusz Kropidłowski może obecnie przebywać o informacje pod numerem tel 997.

– Zależy nam na każdej informacji, która może pomóc nam w ujęciu tego zabójcy. Apelujemy jednak o nie próbowanie zatrzymywania Kropidłowskiego na własną rękę. Mężczyzna ten może być bardzo niebezpieczny i tym bardziej bardzo zestresowany długotrwałym ukrywaniem się. Dlatego próba samodzielnego zatrzymania go może zakończyć się tragicznie – ostrzega jeden z oficerów policji.
Mężczyzna ma obecnie 27 lat. Ostatnio zameldowany był w Kartuzach.

Jest nowy dowód w sprawie Olewnika

Nowy trop ws. porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika. Ma go gdańska prokuratura. Olewnik został uprowadzony z domu w 2001 r. Porywacze, którzy domagali się okupu, puszczali rodzinie przez telefon komunikaty odczytywane przez Krzysztofa. Były to odtwarzane nagrania, które wcześniej rejestrowali.
Zródlo info: Radio ZET.pl

Aresztowano podejrzanych o włamanie na konto bankowe Sarkozy’ego

Na przedmieściach Paryża antyterroryści zatrzymali dwie osoby w związku z głośnym włamaniem na konto bankowe Nicolasa Sarkozy’ego. Aresztowani to dwaj Senegalczycy. Według policji nawet nie zdawali sobie sprawy, że wśród kilku ich ofiar jest francuski prezydent.
Zródlo info: RMF.fm