Pijana dziennikarka śmiertelnie potrąciła pieszego

Pijana dziennikarka „Dziennika Zachodniego” śmiertelnie potrąciła 47-letniego pieszego i uciekła z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w Żywcu. Policjanci w wyniku rozmów ze świadkami zdarzenia ustalili kto mógł być sprawcą wypadku.
Zródlo info: gazeta.pl

Straż miejska na tropie fałszywych inwalidów

Łódzka straż miejska zaczyna od poniedziałku surowe kontrole kierowców, parkujących na kopertach dla niepełnosprawnych. Za zajmowanie takiego miejsca bez odpowiednich uprawnień grozi mandat w wysokości 100 zł. Strażnicy będą zabierać także karnety, uprawniające do parkowania. Odeślemy je do miejskiego biura osób niepełnosprawnych, które sprawdzi, czy kierowca posługujący się kartą ma do tego prawo – mówi Waldemar Walisiak, zastępca komendanta straży miejskiej. Wiemy, że przywileje są często nadużywane, chcemy takie przypadki wyeliminować – dodaje.
Zródlo info: wp.pl

Grozili pobiciem, wyrwali portfel i zbiegli

Tczewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na dworcu PKP w Tczewie dokonali rozboju na 32-letnim mieszkańcu Kwidzyna. Sąd Rejonowy w Tczewie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 22- i 39-latka. 17-latek czeka na decyzję sądu. O fakcie powiadomił tczewska komendę okradziony kwidzynianin. Jeszcze tego samego dnia na miejscu pojawili się policjanci. Na miejscu na podstawie rozmów ze świadkami zdarzenia ustalono rysopis i przyjrzano się miejscu rozboju. Jeszcze tego samego dnia wpadł 22-latek. Pozostała dwójka 39- i 17-latek zostali zatrzymani we wtorek.
Zródlo info: interia.pl

Uwaga! FBI info

W poniedziałek 20 października, seria grożących listów wypełnionych nieznanym proszkiem zaczęła zalewać instytucje finansowe w całej Ameryce. Wywołało to natychmiastową reakcję ze strony FBI oraz Amerykańskiej Inspekcji Poczty, którzy rozpoczęli śledztwo.

Dziś, PoszukiwaniMagazyn.pl pokazuje wam zdjęcie listu wraz z jego kopertą mając nadzieję że będziecie w stanie pomóc FBI rozwikłać sprawę. Amerykańska Inspekcja Poczty oferuje nagrodę pienieżną o wartości $100,000 za informacje, które byłyby pomocne w schwytaniu oraz skazaniu osoby bądź gruoy osób odpowiedzialnych za sprawę listów.

Jak dotąd FBI zidentyfikowało 50 listów, każdy z nich zawiera groźby podobne do tych pokazanych powyżej. Wszystkie listy zostały wysłane z Teksasu, dokładnie z Amarillo. Większość z nich zawierała proszek. Badania wskazują jednak że proszek jest nieszkodliwy.

Listy zostały wysłane do 11 Stanów takich jak: Arizona, Kalifornia, Colorado, Georgia, Illinois, New Jersey, Nowego Jorku, Ohio, Oklahoma, Teksas, oraz Virginia.