USA chcą rozmawiać z talibami

USA chcą negocjować ze śmiertelnym wrogiem. Rząd USA poważnie rozważa możliwość nawiązania rokowań z afgańskimi talibami – informuje dziennik „Wall Street Journal”, powołując się na miarodajne koła w Waszyngtonie. Zdaniem tego źródła, decydenci w Białym Domu i Pentagonie doszli do przekonania, iż nawiązanie negocjacji z pewnymi elementami ruchu talibskiego – lecz nie z liderami Talibanu – mogłoby przyczynić się do zahamowania obecnej spirali przemocy w Afganistanie, rozlewającej się także na sąsiedni Pakistan.
Zródlo info: onet.pl

„Gwałcił mnie przez sześć lat”

– Przeważnie działo się to w trakcie, albo pod koniec pracy. Prezydent podpisywał dokumenty, gość siedział obok, a on wkładał mi rękę pod spódnicę. Wiele razy dostał ode mnie w twarz, ciągnęłam go za włosy, kopałam. Jednak to go bardziej kręciło, niż zniechęcało – opowiada reporterom UWAGI kobieta, której zeznania obciążają prezydenta Olsztyna. Minęło już kilka miesięcy od ujawnienia olsztyńskiej seksafery z udziałem prezydenta Czesława M. Mimo to ofiary molestowania wciąż nie mogą zapomnieć o koszmarze, które przeżyły pracując w olsztyńskim ratuszu. Kobieta, z którą rozmawiała reporterka UWAGI, miała być gwałcona przez sześć lat.
Zródlo info: tvn24.pl

47 dzieci uratowano dzięki operacji „Zaginione Żądło Niewinności II”

W Virginii, USA, w hotel w którym zazwyczaj organizowane są spotkania biznesowe, oraz miejsce gdzie zatrzymują się turyści, agenci FBI oraz lokalna policja w piątek 24.10 przyjmowali inny rodzaj klientów. Tego dnia grupa prostytutek odwiedziła pokój 403 myśląc że są umówione z „klientem”.

Okazło się że była to pułapka. „Klientem” był przebrany policjant. Cała akacja oraz zamieszanie z nią związane nagrał inny podstawiony policjant siedzący w pokoju obok.

Aresztowania te były podobne do tych organizowanych w całym kraju przez ostatnie trzy dni w ramach akcjii „Ogólnokrajowa Operacja II”. Cel operacji był prosty, zlikwidować dziecięcą prostytucje, umieścić dzieci w ośrodkach opieki, oraz zatrzymać osoby bądź organizacje zajmujące się porywaniem dzieci. W Ogólnokrajowej Operacji uczestniczyło 630 stróżów prawa. Operacja zakończyła się 642 aresztowaniami, w tym 73 alfonsów i 518 prostytutek, udaremnieniem 12 dużych operacji przestępczych, i co najważniejsze odbiciem 47 dzieci w wieku od 13 do 17 lat, przed handlem żywym towarem. Dziesięcioro z nich znajdowało się na liście zaginionych NCMEC.

W Czerwcu pierwsza Ogólnokrajowa Operacja doprowadziła do ponad 350 aresztowań oraz odbicia 21 dzieci. Do dziś praca Zagubionej Niewinnej Inicjatywy zaowocowała skazaniem alfonsów, w tym dwie kary śmierci, oraz kary pozbawienie wolności od 30 do 40 lat. Najważniejsze jednak jest to że nasze starania doprowadziły do uwolnienia 575 dzieci.

Zamach na życie Baracka Obamy udaremniony

W Stanach Zjednoczonych aresztowano dwóch neonazistowskich skinheadów, którzy zamierzali zabić demokratycznego kandydata na prezydenta USA Baracka Obamę. Ich celem miały stać się także 102 czarnoskóre osoby ze szkoły średniej w stanie Tennessee. Agent specjalny Jim Cavanaugh z oddziału Biura ds. Alkoholu, Narkotyków, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych w Nashville poinformował, że dwóch młodych skinheadów zamierzało zastrzelić 88 czarnoskórych osób i ściąć głowę kolejnym czternastu. Liczby te mają dla neonazistów znaczenie symboliczne.
Zródlo info: RMF.fm

Napad z bronią w ręku w biały dzień

19-letni Waldemar M. i 18-letni Łukasz W. napadli i obrabowali w Kaliszu Pomorskim dwóch mężczyzn z powiatu choszczeńskiego. Pokrzywdzeni zeznali, że w niedzielę o godz. 10 jeden ze sprawców, celując do nich z pistoletu zażądał pieniędzy. Pokrzywdzeni mieli przy sobie tylko 35 zł. To tak zdenerwowało napastników, że pobili swoje ofiary. Waldemar M. został zatrzymany przez policję.
Zródlo info: GP24.pl

Odzyskane zabytkowe monety, złodzieje zatrzymani

Policjanci CBŚ z funkcjonariuszami ze Szczecina i Bydgoszczy odzyskali złotego dukata i 216 monet skradzionych podczas włamania do muzeum miejskiego w lutym 2008 r. Wartość odzyskanych monet to ponad 100 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali również złodzieja i pasera. Do włamania doszło wieczorem 7 lutego 2008 roku. Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny KMP Koszalin natychmiast skierował na miejsce patrole policyjne, służby kryminalne wraz z psem tropiącym. W muzeum na ul. Młyńskiej stwierdzono wyłamane drzwi wejściowe od podwórza, a w sali wystawowej trzy potłuczone gabloty. Sprawcy zabrali 216 monet okolicznościowych o wartości prawie 103 tysięcy i złotego dukata węgierskiego wartego 6 tysięcy złotych.
Zródlo info: policja.pl