Pijany chciał ukraść pomnik

Nocny zamach na nagiego szermierza we Wrocławiu. Do pijanej głowy przychodzą szokujące pomysły. Nietrzeźwy 19- -latek postanowił ukraść… ważący pół tony pomnik nagiego szermierza, stojący przed uniwersytetem we Wrocławiu (woj. dolnośląskie).
Dureń wdrapał się w tym celu po marmurowej fontannie na cokół i rozpoczął zawzięte zapasy z wykonanym z brązu posągiem gołego mężczyzny. Najpierw chciał mu wyrwać z ręki szpadę, a kiedy to mu się nie udało, postanowił zrzucić rzeźbę na ziemię. Na szczęście sił wystarczyło mu jedynie na odwrócenie nieszczęsnego szermierza. Zrezygnowany pijaczyna wrócił do swoich dwóch kompanów, po czym rechocząc jak głupi do sera, ruszył z nimi w stronę Rynku.
Zródlo info: se.pl

Zeznania Wójcika kluczem do walki z mafią

Wrocławska prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie korupcji zajmie się wkrótce kolejnymi prominentnymi działaczami piłkarskimi z PZPN – dowiedział się DZIENNIK. „Rząd nie odpuści mafii piłkarskiej, która zamierza bronić swoich pozycji na czwartkowym zjeździe” – mówi działacz PO. Kluczem do rozprawy z działaczami mają być zeznania Janusza Wójcika. Były selekcjoner polskiej reprezentacji w ubiegłym tygodniu usłyszał 11 zarzutów. Dotyczą one okresu, kiedy prowadził podwarszawski klub Świt Nowy Dwór. Według naszych informacji Wójcik nie tylko nie odmówił składania zeznań w prokuraturze, ale szczegółowo opowiadał o kupowaniu meczów.
Zródlo info: dziennik.pl