Zlikwidowano plantację konopii w Ząbkach

Dwoje Wietnamczyków wpadło w przygotowaną przez funkcjonariuszy Stołecznej Komendy Policji zasadzkę. Na poddaszu posesji w Ząbkach znaleziono 400 krzaków konopi indyjskich oraz specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy.
400 doniczek z konopiami odkryto na poddaszu posesji przy ulicy Łodygowej w Ząbkach. Pomieszczenie było szczelnie zasłonięte kocami, a nad roślinami rozwieszone były silne, specjalistyczne lampy oświetleniowe.
Zródlo info: tvn24.pl

Uwiódł i zabił moją córkę

Dawid M. (19 l.) z zimną krwią zabił Agnieszkę Marzec (14 l.). Sąd skazał go za tę zbrodnię na 25 lat więzienia.
– On powinien zgnić w więzieniu! To zwykły zboczeniec, który zwabił moją córkę, zabił ją, a potem tańczył… – rozpacza Sabina Marzec (37 l.), mama zamordowanej dziewczynki. – Była naszym promyczkiem. Zawsze się uśmiechała… Nigdy nie wybaczę temu mordercy tego, co zrobił. Nie ma dla niego kary!
Ta zbrodnia wstrząsnęła wszystkimi mieszkańcami Kalet na Śląsku. Nikt nie mógł pogodzić się z tym, że śliczna i mądra dziewczynka została tak brutalnie zamordowana, a katem – co potwierdził sąd – okaże się starszy od niej o trzy lata sąsiad – Dawid M.
Zródlo info: eFakt.pl

Właściciel jechał na masce skradzionego mu samochodu

Zostawił na chwilę samochód z włączonym silnikiem. Moment później zobaczył jak do jego vw transportera wskakuje młody mężczyzna. Chwycił więc za maskę samochodu i jechał tak na niej kilometr. W końcu złodziej zrezygnował i uciekł.
30-letni właściciel vw transportera przyjechał do zakładu mechaniki samochodowej w Białej Podlaskiej. Ponieważ nie zastał nikogo w warsztacie, nie wyłączając silnika poszedł szukać mechanika na zaplecze. Wracając zobaczył, jak do jego auta wskakuje młody mężczyzna. Próbował krzykiem odstraszyć złodzieja. Złodziej zablokował drzwi od środka i wyjechał na ulicę. 30-latek nie dał za wygraną. Chwycił za maskę i uczepiony jej jechał tak kilometr ulicami miasta. W końcu złodziej poddał się. Zatrzymał samochód i uciekł.
Zródlo info: POLICYJNI.pl

Grupa złodziei aut rozbita

Policjanci z Legnicy zatrzymali sześć osób, które trudniły się kradzieżami aut w całym kraju. Samochody były rozbierane, a ich części sprzedawane poprzez ogłoszenia w prasie motoryzacyjnej i Internecie. Za te przestępstwa zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Policjanci z Legnicy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w momencie próby kradzieży samochodu na terenie sąsiedniego powiatu. Sprawcy posługiwali się specjalistycznym urządzeniem pozwalającym wyłączyć standardowe zabezpieczenia samochodów i uruchomić silnik pojazdu.
Zródlo info: v10.pl

Zabiła dla synka, będzie znów sądzona

Sąd Apelacyjny w Krakowie uchylił we wtorek wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla 39-letniej Elżbiety M. z Tarnowa i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Kobiecie 8 lat temu zamordowano synka. Niedługo potem sama zabiła narzeczoną swojego przyjaciela, a po wyjściu z więzienia 8-letnią dziewczynkę. Elżbieta M. utrzymuje, że zabiła dziewczynkę, bo kazał jej to zrobić zmarły synek.
Przed sądem pierwszej instancji w Tarnowie doszło do batalii pomiędzy trzema zespołami biegłych psychiatrów. Zespół krakowski twierdził, że M. jest niepoczytalna. Zespoły z Pruszkowa i Stargardu Gdańskiego uznały ją za psychopatyczną manipulantkę symulującą chorobę psychiczną. Kobieta dostała dożywocie, ponieważ uznano ją za zdrową.
Zródlo info: tvn24.pl

Zabiłeś nasze dziecko draniu!

Kazimierz (46 l.) i Alina Walczak (47 l.) z Knurowa, rodzice zamordowanej Iwony (17 l.), od początku czuli, że ich córka zginęła z ręki Rafała P. (27 l.).
On znał Iwonę, chciał, żeby była jego dziewczyną, podkochiwał się w niej, ona odrzucała jego amory. W końcu – jak ustalili śledczy – wywabił ją nocą z domu i zamordował. Po czym uciekł z Polski do Anglii. Ukrył się w Liverpoolu. Wierzył, że tam nikt go nie dopadnie.
Rafał P. miał żonę, dziecko. Jednak w oko wpadła mu Iwona. Wrażliwa, wysportowana, traktowała go jak kolegę z osiedla. – Bardzo ją lubię – opowiadał rodzicom Iwony.
Zródlo info: eFakt.pl

Rabowali, żeby się łajdaczyć

Rozbuchane chucie tak zawładnęły tymi dwoma młodymi buhajami, że potracili rozumy! Dariusz D. (22 l.) i Emil G. (17 l.) z Bełchatowa (woj. łódzkie) napadali na stacje paliw, żeby do woli odwiedzać agencje towarzyskie.
Dariusz D. i Emil G. tak się rozsmakowali w łajdaczeniu, że gdyby mogli, to by nie wychodzili z burdeli. Niestety, stać ich było na odwiedzanie ich jedynie raz w tygodniu. Co więc zrobili ci dwaj idioci, kiedy zabrakło im pieniędzy na prostytutki?! Zabawili się w pożal się Boże Robin Hoodów, którzy zabierają pieniądze bogatym i oddają tym, które im… dają. Przed Wigilią obrabowali stację benzynową w Bełchatowie. Nożem sterroryzowali pracowników i ukradli 1000 zł.
Zródlo info: se.pl

Uderzą w majątek mafii specbiurem

To ma być dotkliwy bat wymierzony w polskich mafiosów. Tuż przed świętami rozpoczęło pracę Biuro Odzyskiwania Mienia – wyspecjalizowana jednostka, której zadaniem jest pozbawianie majątków pochodzących z przestępstw.
– Nic bardziej nie boli przestępców, niż odebranie owoców działalności – mówi „Dziennikowi” wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki, jeden z inicjatorów powstania biura.
Zródlo info: tvn24.pl

Poderżnął gardło najlepszej przyjaciółce

Wigilia zamieniła się w ogromną tragedię.
Mieszkańcy Sławy Wielkopolskiej przez całą noc szukali zaginionej Natalki D. (15 l.). Aż w końcu nad ranem jej zakrwawione ciało znalazła matka. Dziewczynka miała poderżnięte gardło. W bożonarodzeniowy wieczór zabójca sam zgłosił się na policję. Okazał się nim najlepszy przyjaciel Natalki, Adam (17 l.).
Zródlo info: eFakt.pl

Oszustka ze Słubic trafiła w ręce policji

Policja w Słubicach w Lubuskiem zatrzymała kobietę podejrzaną o dziesiątki wyłudzeń towarów i usług transportowych. Straty poniesione przez pokrzywdzone firmy oszacowano na milion złotych.
48-letnia Lucyna H. była pełnomocnikiem firmy w Słubicach, która zajmowała się spedycją oraz skupem i sprzedażą palet wykorzystywanych do przewozu towarów.
Zródlo info: RMF.fm